PiS otarł się o katastrofę podczas konwencji Dudy? "Gdyby Nowak się nie rozchorował, z PiS nie byłoby co zbierać"

"Gdyby jeden człowiek nie zachorował na zapalenie płuc, sobotnia konwencja Andrzeja Dudy byłaby największą katastrofą wizerunkową w historii PiS" - pisze Wojciech Szacki na Polityka.pl. "Z Dudy i PiS nie byłoby co zbierać" - przyznaje Robert Mazurek na Wpolityce.pl. Ten człowiek to prof. Andrzej Nowak, który miał wygłosić przemówienie nawołujące Jarosława Kaczyńskiego do odejścia.
Kiedy prof. Andrzej Nowak, sympatyzujący z PiS historyk z PAN i UJ, opublikował w portalu Wpolityce.pl list wzywający Jarosława Kaczyńskiego do ustąpienia, na prawicy zapanowała konsternacja. Jednak konsternacja szybko zamieniłaby się w przerażenie, gdyby tylko prof. Nowak, jak pierwotnie planowano, pojawił się na konwencji wyborczej Andrzeja Dudy i osobiście wygłosił to przemówienie. Nie zrobił tego, bo zachorował. Publicyści są zgodni - choroba naukowca uratowała PiS, bo jeden z największych sukcesów partii mogła zmienić w ogromną wpadkę.

Konrad Piasecki z RMF FM i TVN zauważył na Twitterze, że historia może zależeć od przypadku. Inni publicyści piszą bardziej wprost.

"Z Dudy i PiS nie byłoby co zbierać"

"Gdyby jeden człowiek nie zachorował na zapalenie płuc, sobotnia konwencja Andrzeja Dudy byłaby największą katastrofą wizerunkową w historii PiS" - wskazuje Wojciech Szacki w serwisie Polityka.pl. Zaznacza, że prof. Nowak "unieważniłby" całą imprezę, a kandydata PiS nikt nawet by nie zauważył. "Stacje telewizyjne jedna przez drugą dawałyby zbitkę: cytat z Nowaka - tężejąca twarz Kaczyńskiego" - wskazuje dziennikarz.

Robert Mazurek, publicysta "W Sieci", na portalu Wpolityce.pl zwraca się bezpośrednio do prof. Nowaka. "Wie pan, panie profesorze, co by było, gdyby pan się nie rozchorował i jednak przyjechał na konwencję Dudy? Gdyby pan palnął zebranym prosto w twarz, że Kaczyński jest za stary i pora na emeryturę? Byłby pan gwiazdą konwencji, to prawda. Tylko, że z Dudy i PiS nie byłoby co zbierać" - pisze.

"Niech się Duda uczy języków"

Szacki zauważa też, że niepozorny list historyka może mieć więcej konsekwencji, niż się można spodziewać. Po pierwsze - z podobnych wystąpień wykluwały się rozłamy w PiS. Po drugie - czy pierwszy kamyk rzucony w stronę prezesa nie poruszy lawiny? I po trzecie - czy Andrzej Duda nie stanie się zbyt rozpoznawalny?

"Duda ma szansę wyrosnąć na lidera. Kaczyński może nie być szczęśliwy" >>>

"Polityk, który dobrze zna Kaczyńskiego, podpowiada scenariusz, który prezes przećwiczył kiedyś z Ziobrą. Niech się Duda uczy języków, są potrzebne w europarlamencie" - kwituje.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
PiS otarł się o katastrofę podczas konwencji Dudy? "Gdyby Nowak się nie rozchorował, z PiS nie byłoby co zbierać"
Zaloguj się
 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 102 razy 64

  dudę, kaczyńskiego i cały ten pisowski teatrzyk i tak będzie można pozamiatać po tym, gdy wyjdzie powszechnie na jaw, że izdebski jest nasłany i opłacony przez pis.
  na szczęście pisowi nie uda się podpalić polski.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 87 razy 61

  Oj tam...gdyby pięć lat temu jeden pilot zachował się zgodnie z przepisami i procedurami też PiS byłby już historią...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 78 razy 56

  nie ma co zbyt wiele dyskutować, Kaczyński rzeczywiście jest za stary i pora na emeryturę...
  a na dodatek przegrywa wszystko, co tylko da się przegrać od 8 lat!!! ...
  .... czyli ze jednak powinien zostać i kontynuować to pasmo sukcesów :-)

 • demetria11

  Oceniono 61 razy 41

  Troszkę poza tematem - skoro "jednym z największych sukcesów partii" była wiernopoddańcza impreza reżyserowana jak w Shreku, to aż boję się pomyśleć o tych mniejszych...

 • demetria11

  Oceniono 49 razy 31

  Nasz Najdroższy (5 tys. dziennie na samą ochronę) Prezes może teraz spokojnie profesorowi Nowakowi podesłać głowę konia (zgodnie z tradycją).
  A swoją drogą, co ta za "sympatyk PiS", który Prezesowi wbija sztylet w plecy prosto w serce?!

 • ryslew2061

  Oceniono 35 razy 27

  Gdyby... A czy aby na pewno był chory? Czy to tylko wybieg taktyczny? A może przypeniał? Nie lekceważę poważnej choroby, ale czy to się tak często zdarza, że niestary, krzepki mężczyzna zapada nagle na zapalenie płuc? Jeśli się mylę, szczerze przepraszam.

 • iluminati_semper

  Oceniono 39 razy 27

  katastrofą byłoby, gdyby osoba odpowiedzialna nie sprawdzała co jeden czy drugi profesorek ma zamiar odczytać w glorii medialnej... choć coś mi się wydaje, że czujny rzecznik zadziałał i stąd ta nagła choroba... jednakże smrodek pozostał...

 • japlakalempopapiezu

  Oceniono 2 razy 2

  Gdyby mnie zaprosili na konwencję PiS od razu wypaliłbym z mównicy że Macierewicz i Kaczyński jedynie udają wariatów, a tak naprawdę są rosyjskimi agentami gdyż wszystkie ich działania są pod dyktando Kremla. Przykładów jest sporo i wszystkie bym przytoczył. Zniszczenie polskiego wywiadu, wetowanie rozpoczęcia negocjacji nowej umowy UE-Rosja, pomoc w zamknięciu Gruzji drogi do NATO i wiele innych. Spytałbym też o rolę Rydzyka...

 • jerzy.kubiszewski

  Oceniono 2 razy 2

  Poczekajmy jeszcze trochę jak Jaroslaw Koczyński zrozumie, że krakowiacy i gorale po wodzą Nowqaka i przy akmpaniamencie Dudy, są dla niego śmiertelnym zagrozeniem, znanymi nam sosobami zostawi Dudę na kruszejącym lodziie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX