Andrzej Duda Superstar. "Gazeta Polska" wystawia laurkę kandydatowi PiS. "Na nartach jeździ lepiej od Tuska"

"Gazeta Polska" porzuca znany z okładek ostry ton i w najnowszym numerze prezentuje "historię miłości, podboju gór i niespodziewanego wejścia w politykę". To sylwetka, a raczej laurka dedykowana Andrzejowi Dudzie, kandydatowi PiS na prezydenta.
"Gazeta Polska" zaskakuje. Znany z tropienia rosyjskich spisków i ostrych tekstów o rządzących, tym razem tygodnik serwuje czytelnikom "historię miłości, podboju gór i niespodziewanego wejścia w politykę". Wszystko przez Andrzeja Dudę, kandydata PiS na prezydenta.

Dudę nie jest trudno komplementować. Komentatorzy i polityczni przeciwnicy zgodnie przyznają: kulturalny, konsensualny, merytoryczny, pracowity. A jednak "Gazeta Polska" postarała się, by laurka wyglądała możliwie najbardziej efektownie, pokazując kilka już ogranych, ale też kilka zaskakujących twarzy Andrzeja Dudy.

1. Duda sportowiec

Za młodu pasją kandydata PiS były góry, gdzie jeździł z kolegami. - Chodzili po Gorcach po ciemku, by zdobywanie beskidzkich szczytów było trudniejszym wyzwaniem - mówi jeden z bliskich współpracowników polityka. "Gazeta Polska" wskazuje też na talent narciarski Dudy, który odnosił sukcesy w mistrzostwach akademickich. "Można śmiało powiedzieć, że na nartach jeździ lepiej od Donalda Tuska" - czytamy.

2. Duda romantyk

- Andrzej przychodził do naszych dziewczyn - wspomina rozmówca "Gazety Polskiej", który chodził do krakowskiego liceum konkurującego ze szkołą Dudy. Kiedy przyszły polityk poznał Agatę Kornhauser ("bardzo ładną"), zawsze czekał na nią przed szkołą lub na Plantach.

3. Duda wrażliwiec

Tygodnik wskazuje na ponad tysiąc interwencji poselskich Dudy. Od odbijania dzieci niesłusznie umieszczonych w sierocińcu po pomoc kobiecie w tarapatach lokalowych. Tej ostatniej Duda osobiście pomagał załatwiać sprawy w urzędach. "Kobieta rozpłakała się , bo nie mieściło jej się w głowie, że w III RP posłowi może chcieć się czekać z nią na nieprzyjemnych korytarzach urzędów" - pisze "Gazeta Polska".

4. Duda patriota

"Pochodzi z patriotycznej rodziny o niepodległościowych tradycjach" - czytamy. Dziadek - kawalerzysta, piłsudczyk, żołnierz wojny 1920 roku, później w AK. Sam Duda od 12. roku życia działał w harcerstwie. Początkowo w ZHP, ale w "porządnej" drużynie, która znalazła się później w rozłamowym ZHR.

5. Duda młody

"Gazeta Polska" podkreśla współpracę Dudy z młodymi ludźmi w czasie kampanii wyborczych. Zaznacza, że "przyciąganie młodych" to cecha rozpoznawcza polityka. Zdaniem autora kandydat PiS burzy stereotyp swojej partii jako formacji ludzi starszych oraz narusza wizerunek PO jako ugrupowania młodych profesjonalistów.

6. Duda prekursor

Tygodnik przypomina, że Duda protestował przeciwko likwidacji sądu w Miechowie, nim sprawą zainteresował się PSL. Polityk miał przygotować mema: "Broniłem sądu w Miechowie, zanim to się stało modne". Działał też na rzecz otwarcia zawodów prawniczych długo przed Jarosławem Gowinem.

7. Duda spadkobierca Lecha

Mocno akcentowane są związki Dudy z Lechem Kaczyńskim. To katastrofa smoleńska miała skłonić ówczesnego podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta to zajęcia się polityką na poważne. "Gazeta Polska" przypomina anegdotę z rozmowy Lecha Kaczyńskiego z Dudą na kilka dni przed katastrofą w Smoleńsku. "To na was spocznie dalej ciężar prowadzenia polskich spraw" - miał mówić prezydent. Tygodnik zaznacza też, że w 2012 roku Duda nie przeszedł do Solidarnej Polski ze Zbigniewem Ziobrą, swoim mentorem. "Wybrał wierność tradycji Lecha Kaczyńskiego" - podkreśla autor.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (22)
Andrzej Duda Superstar. "Gazeta Polska" wystawia laurkę kandydatowi PiS. "Na nartach jeździ lepiej od Tuska"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 34 razy 24

  Inkarnacja Lenina?

 • tym-oteusz

  Oceniono 39 razy 23

  A jest Duda klęczący?

 • jotesz

  Oceniono 15 razy 11

  Ładniejszy od pani Ogórek, wykształceńszy od pana prezydenta Komorowskiego, mądrzejszy od pana Kukiza, milszy od pana Palikota, wsiowszy od pana Jarubasa. Tylu zalet kupa - kto nie zagłosuje ten fupa...

 • tokfm_acz_kolwiek

  Oceniono 15 razy 9

  Nie tylko jeździ lepiej na nartach,pali też dłuższe i grubsze cygara które popija koniakiem co najmniej VSOP o soya latte nie wspominając. Jast więc lepszy od " słońca Peru" ten nasz "księżyc Jarosława"

 • ciemnyluddd

  Oceniono 13 razy 7

  Duda pewnie nie jezdzi lepiej na nartach niz Gazrta Polska na SMOLENSKU...

 • mobilbox

  Oceniono 11 razy 5

  Już w roku 80 założył pierwszy szkolny komitet strajkowy i nawet przeskoczył szkolną bramę... flopem, z miejsca..

 • gspotsamurai

  Oceniono 12 razy 4

  Widzę już trzecie zdjęcie pani Dudowej z gestem pt. 5 piw.
  Czy czegoś o niej nie wiemy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX