Były poseł Samoobrony zakłada partię i zaprasza na Zgromadzenie Krajowe "gości z Noworosji"

Partia polityczna Zmiana - tak nowy polityczny twór nazwał Mateusz Piskorski, były poseł Samoobrony, a obecnie sympatyk Rosji i stały bywalec proreżimowych mediów. Jeszcze w lutym ma odbyć się I Zgromadzenie Krajowe partii, na które zaproszeni zostali "goście z zagranicy m.in. z Noworosji".
Po rozpadzie Samoobrony Mateusz Piskorski próbował współpracy z Libertasem i Polską Partią Pracy, jednak ostatecznie zdecydował się na założenie własnej partii - Zmiana. 21 lutego ma odbyć się I Zgromadzenie Krajowe partii, które wybierze władze partii i podejmie decyzje dotyczące udział w wyborach prezydenckich.

"Na Zgromadzenie zostali zaproszenie goście z zagranicy m.in. z Noworosji" - głosi komunikat wydany przez Zmianę.Od wychwalania Hitlera do obserwowania wyborów

Mateusz Piskorski był posłem Samoobrony w latach 2005-2007, jej rzecznikiem prasowym, a nawet wiceprzewodniczący. Założył stowarzyszenie Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych, którego partnerem jest rosyjski Instytut Nowych Państw. INP jest zaś kierowany przez Modesta Kolerowa, właściciela agencji Regnum - tuby propagandowej Kremla.

Piskorski jeszcze jako asystent w Instytucie Politologii Uniwersytetu Szczecińskiego w broszurach wychwalał faszyzm i Adolfa Hitlera. Wcześniej związany był z neopogańskimi organizacjami współpracującymi z NOP.

Były poseł był obecny m.in. na krymskim referendum, skąd informował, że na półwyspie "nie było dotąd wyborów, które wzbudziłyby tak powszechny entuzjazm ludności", podczas wyborów separatystów w Doniecku czy w Naddniestrzu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Były poseł Samoobrony zakłada partię i zaprasza na Zgromadzenie Krajowe "gości z Noworosji"
Zaloguj się
 • tegepe

  Oceniono 78 razy 18

  I jeszcze jedno pytanie: Czy OPZZ popiera takie kreatury jak Piskorski, wynajmując mu salę na zebranie???

 • krukpl

  Oceniono 65 razy 13

  czego się spodziewać po byłym członku partii która powstała przy pomocy finansowej KGB

 • rastablaster

  Oceniono 26 razy 10

  Ależ wzmożenie wśród ukraińskiej mniejszości :). Poluźnijcie szorty gieroje.

 • banan125

  0

  ale de_BIL z tego pis_KORSKIEGO

 • walenty_kowadlo

  Oceniono 42 razy 0

  Pytam gdzie jest ABW i czy czasem już dawno nie powinna zrobić porządku z tą szumowiną.

 • Czesław Sarna

  Oceniono 1 raz -1

  Z tylko w tym tekście przedstawionej charakterystyki ugrupowania kierowanego przez Piskorskiego wiadomo tak wiele, że nie powinno dojść do zarejestrowania tego tworu. Państwo powinno znaleźć sposób obrony przed dywersją, jaką starają się w Polsce prowadzić struktury KGB. Piskorski jest opłaconym "separatystą" i niczym więcej. Tak trudno to dostrzec?

 • bzbz666

  Oceniono 24 razy -2

  Przyjrzyjcie się tej fotografii. Ci dwaj [...]e podający sobie ręce są podobni jak dwie krople wody. Wyglądają jak rodzeni bracia-bliźniacy, i to jednojajeczni: te same oczy, te same nosy, ten sam uśmiech.....

  Klony?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX