Duda ratuje kolegę na stoku. Dziennikarz: "Ustawka". Brudziński oburzony: Co? On złamał nogę i skręcił bark

Andrzej Duda podczas narciarskiego memoriału im. Marii Kaczyńskiej nie tylko chwalił się swoimi umiejętnościami sportowymi, ale też okazał się bohaterem. Udzielił pomocy posłowi PiS, który przewrócił się na stoku. A wszystko pod czujnym okiem reporterów.
Podczas narciarskiego memoriału im. Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta szusował i wyprzedzał innych posłów. Jeden ze zjazdów można nawet obejrzeć dzięki kamerce zamontowanej na jego kasku:



Jak pisze Super Express, podczas jednego ze zjazdów poseł PiS Adam Kwiatkowski przewrócił się po tym, jak drogę zajechała mu inna narciarka. Polityk stracił równowagę i przekoziołkował kilka razy, gubiąc narty. Na ratunek pospieszył mu Andrzej Duda, który natychmiast podjechał do Kwiatkowskiego i udzielił mu pomocy. Zaraz potem zjawili się ratownicy GOPR, którzy mieli zabrać posła do szpitala - według "SE" ma on złamaną nogę i zwichnięty bark.

Taki incydent w środku kampanii wyborczej, w obecności dziennikarzy i fotoreporterów, od razu zastanowił niektórych obserwatorów. Pojawiło się sporo sugestii, że całe wydarzenie było tzw. ustawką wizerunkową na potrzeby kampanii, w której Duda "walczy o rozpoznawalność" i stosuje "klasyczny marketing".







Takie oskarżenia wywołały oburzenie wśród kolegów partyjnych Dudy. Joachim Brudziński pytał dziennikarza "Rzeczpospolitej", czy "naprawdę sądzi, że w ramach ustawki Adam Kwiatkowski złamał nogę i skręcił bark".



Zaciekawieni sprawą zadzwoniliśmy do lokalnego oddziału GOPR. Ratownik potwierdził, że na stoku doszło do wypadku z urazem nogi, ale nie mógł nam udzielić szczegółowej informacji na temat wydarzenia, a przede wszystkim danych osobowych poszkodowanego.

Na Twitterze przy tej okazji uaktywnił się wyrzucony z PiS Adam Hofman. Postanowił on porównać narciarskiej umiejętności Andrzeja Dudy do Bronisława Komorowskiego, przypominając jego upadek sprzed kilku lat.





Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (44)
Duda ratuje kolegę na stoku. Dziennikarz: "Ustawka". Brudziński oburzony: Co? On złamał nogę i skręcił bark
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 55 razy 45

  "MEMORIAŁ IMIENIA MARII KACZYŃSKIEJ'....jest już samo w sobie... wydarzenieniem.. .Nie dziwi więc że 'przewrócony" uczestnik tej renomowanej imprezy mógł mieć kłopoty ze wstaniem... Czy dziennikarz który utrwalił ratowniczą akcję Dudy był z BBC, CNN, czy tylko z GAZETY POLSKIEJ ?

 • zorn.gottes

  Oceniono 49 razy 43

  prymitywna propaganda w stylu putina, który raz wskoczył do wody i zupełnie przez przypadek od razu znalazł grecką wazę, pełną złota a innym razem osobiście odbierał poród dzikim gęsiom w powietrzu w locie na motolotni. buahaha. ale siara.

 • raab2

  Oceniono 46 razy 42

  ..."przy tej okazji uaktywnił się wyrzucony z PiS Adam Hofman. Postanowił on porównać narciarskiej umiejętności Andrzeja Dudy do Bronisława Komorowskiego, przypominając jego upadek sprzed kilku lat."..
  W jest sieci pełno filmików pokazujących upadek Hofmana sprzed kilku miesięcy..

 • reiter1

  Oceniono 45 razy 35

  Obejrzałem wczoraj na Onecie foty z akcji ratunkowej.
  TYTUŁ: BOHATERSKA akcja Andrzeja Dudy, czy coś takiego.
  Od 49 lat jeżdżę na nartach i nie widzę tu żadnego bohaterstwa.
  Widzę amatorszczyznę organizacyjną przy zabezpieczaniu zawodów sportowych, a także - nieudolnie zorganizowaną akcję ratunkową.
  I jeszcze bardziej nieudolną akcję propagandową.
  Putin i Łukaszenka też organizują takie agitki: widać skąd wzorce czerpie kandydat.

 • iluminati_semper

  Oceniono 47 razy 35

  pan kandydat Duda szusuje w dół równie szybko.... jak jego sondaże...

 • manit0u

  Oceniono 39 razy 33

  >>> Duda ratuje kolegę na stoku. Na szczęście wszystko zarejestrowali dziennikarze
  Martyna Trykozko <<<

  Gazeta zatrudnia ludzi, ktorzy potrafią z niczego stworzyć artykul o niczym, ale tak, żeby "celnie" uderzył w wyznaczoną osobę.

  Śmiać się, płakać - nie wiem.

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 39 razy 31

  a ja myślałem, że obowiązkiem dudy jest pracować w brukseli.

 • tegepe

  Oceniono 35 razy 29

  Putin ponoć też dobrze jeździ na nartach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX