Biskup pisze do prezydenta w sprawie konwencji i cytuje: "Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi"

Sondaże pokazują, że znaczna większość Polaków popiera ratyfikację konwencji antyprzemocowej. Bp. Dec przerażony taką ewentualnością napisał list otwarty do prezydenta i apeluje: ?Panie Prezydencie, jest Pan katolikiem od chwili chrztu, a zwolennikiem określonej partii od pewnego czasu. Partie i rządy przemijają, a 'słowo Boga trwa na wieki'".
Bp. Ignacy Dec w liście otwartym do prezydenta Komorowskiego, opublikowanym przez "Nasz Dziennik" apeluje o niepodpisywanie konwencji antyprzemocowej.

Sejm RP przyjął ustawę o ratyfikacji Konwencji Rady Europy 6 lutego br. Ma ona zapobiegać przemocy wobec kobiet i zwalczać ją i przemoc domową. Jej uchwalenie nie oznacza jeszcze ratyfikowania konwencji, ale upoważnia do tego prezydenta RP. Według sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" 89 proc. Polaków popiera założenia Konwencji.

Apel do prezydenta katolika

"Panie Prezydencie, wielokrotnie określał się Pan jako wierzący i praktykujący katolik" - napisał w liście otwartym do prezydenta bp Ignacy Dec. "Jest Pan katolikiem od chwili chrztu, a zwolennikiem określonej partii od pewnego czasu. Partie i rządy przemijają, a 'słowo Boga trwa na wieki', słowo, którego aktualnie strzeże Kościół, którego Pan jest członkiem" - przypominał prezydentowi biskup.

Następnie. powołując się na słowa świętego Piotra: "Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi", biskup zaapelował do prezydenta o niepodpisywanie aktu ratyfikacji Konwencji antyprzemocowej. "Modlimy się za Pana Prezydenta jako synowie i córki tego samego Kościoła i tej samej Ojczyzny. Modlimy się o mądrość serca, by Pan Prezydent stał zawsze po stronie prawdy i prawdziwego dobra Narodu, który obdarzył Pana najwyższym urzędem w naszym państwie" - napisał biskup.

"Konwencja to wielkie zagrożenie"

"Ratyfikacja tego dokumentu i wprowadzenie jego postanowień w życie rodzinne i społeczne stanowi wielkie zagrożenie dla wartości naturalnych i ogólnoludzkich, przede wszystkim uderza w instytucję małżeństwa i rodziny" - pisze bp Ignacy Dec. Krytykuje konwencję i powołuje się na liczne środowiska naukowe, które podzielają jego zdanie. "Jasne stanowisko w tym względzie zajął Episkopat Polski" - zaznacza. Bp Dec podkreśla, że sondaże pokazujące poparcie Polaków dla ratyfikacji dokumentu nie powinny być dla prezydenta wyznacznikiem. Jak twierdzi biskup, większość badanych zasugerowała się wzniosłym tytułem Konwencji, a nie jej treścią. "Była to zwykła medialna manipulacja" - dodaje.Fragmenty listu biskupa na stronie Nasz Dziennik.pl

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (148)
Biskup pisze do prezydenta w sprawie konwencji i cytuje: "Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi"
Zaloguj się
 • krukpl

  Oceniono 173 razy 169

  bardzo chętnie posłucham co na ten temat do powiedzenia bóg ,biskupi już nie za bardzo

 • lukasiklukasik

  Oceniono 159 razy 157

  "Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi", to jak tu słuchać pana biskupa?

 • szats69

  Oceniono 129 razy 125

  To jakaś kpina. Wybieralismy prezydenta, który ma opierać swoje kompetencje na Konstytucji, a nie szamana, który ma wróżyć z Biblii. Wybieraliśmy urzędnika państwowego, a nie kościelnego. W związku z powyższym w swoich decyzjach powinien się kierować jedynie naszym świeckim prawodawstwem. Kiedy w końcu biskupi uszanują rozdział kościoła od państwa. Może czas na kary za jego łamanie? Lub może czas zerwać konkordat jeśli nie jest przestrzegany?

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 108 razy 106

  "Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi"
  ===============================
  Od kiedy to biskupy są BOGIEM?
  Złaźcie z ołtarzy!!!!!

 • raab2

  Oceniono 106 razy 100

  .."Jest Pan katolikiem od chwili chrztu,"..
  Kiepski argument. 99% jest ochrzczonych wbrew własnej woli...
  .."Jasne stanowisko w tym względzie zajął Episkopat Polski"...
  Na tej samej zasadzie Rosja zajmuje stanowisko,i wysuwa żadania względem Ukrainy...

 • zorn.gottes

  Oceniono 89 razy 87

  natomiast zboki w czarnych kieckach nie słuchają ani boga, ani ludzi, tylko mamony.
  należy zerwać konkordat. natychmiast.

 • Anna Dryjańska

  Oceniono 77 razy 75

  Biskup Dec ma wiele ciekawych inicjatyw. Niedawno prawie uczestniczył w marszu PiS (ambasador Watykanu mu zakazał), jest specjalistą od bezbożnych upiorów, zwolennikiem zakazu in vitro i znawcą demonicznej muzyki. Więcej: watykanizacja.blogspot.com/search/label/Dec

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 70 razy 70

  BISKUPI!!!!
  Słuchajcie o co was błaga lud!!!
  Odczepcie się od nas!!1
  Dozywajcie swoich dni na puchach pałacowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX