"Z poważnej polityki zrobiła się małpiarnia. Kandydat PiS wyłonił się z chmury konfetti jak różowy jednorożec"

- Mam wrażenie, że w tych wyborach mamy deficyt powagi - stwierdził Jacek Żakowski, oceniając początek kampanii Andrzeja Dudy. Wg publicysty, gdyby rozpatrywać konwencję w kategoriach "widowiska cyrkowego", to "było to bardzo udane". Do grupy komentatorów, którzy nie ulegli czarowi kandydata PiS, należy też prof. Wiesław Władyka. - Jego wystąpienie było wyuczone, sztuczne, jakieś przesadne. Żadnego świeżego pomysłu.
Jacek Żakowski z dużo większą przyjemnością patrzył na zdjęcia Andrzeja Dudy zamieszczone przez dzisiejsze tabloidy niż na sobotnią konwencję kandydata PiS. - Kandydat Duda wydaje mi się bardziej użyteczny. Jak widać w gazetach, błyskawicznie pomógł koledze, który miał wywrotkę na nartach. To bardzo fajne - komentował w TOK FM.

Zupełnie niefajna była za to - zdaniem publicysty "Polityki" - konwencja, podczas której "kandydat PiS wyłonił się z chmury konfetti jak różowy jednorożec i odegrał swoją rolę perfekcyjnie". - Z wielkim uznaniem patrzyłem na talent aktorski pana Dudy i jego małżonki. Te wyciągnięte dłonie, reflektory, konfetti. Gdyby rozpatrywać to w kategorii widowiska cyrkowego, było to bardzo udatne.

Według Żakowskiego konwencja kandydata Prawa i Sprawiedliwości pokazała, że "jest deficyt powagi w tych wyborach". - Z poważnej polityki zrobiła się tam małpiarnia.

Lepiej z głową niż z głowy

Prof. Wiesław Władyka przyznał, że narasta jego irytacja "z powodu zachwytu konwencją pana Dudy". - Jego wystąpienie zrobiło na mnie fatalne wrażenie. Było nieszczere, wyuczone, sztuczne. Jakieś to było przesadzone. Do tego oparcie się na legendzie Lecha Kaczyńskiego i bezwzględny atak na Bronisława Komorowskiego... Żadnego świeżego pomysłu - ocenił publicysta tygodnika "Polityka".

Tomaszowi Lisowi zabrakło w programowym wystąpieniu Andrzeja Dudy przede wszystkim odniesień do najważniejszych problemów, które leżą w kompetencji prezydenta - bezpieczeństwa i polityki zagranicznej. - Kandydat PiS pokazał, że się nie nadaje. Nie wspomniał o tym, co jest główną domeną prezydenta, wrócił do wyjątkowo wulgarnego populizmu i języka charakterystycznego dla Andrzeja Leppera.

Redaktor naczelny "Newsweeka" przypomniał "zachwyt PiS-owskich publicystów" nad tym, że Andrzej Duda wystąpienie podczas konwencji wygłosił z głowy. Przy okazji zestawiono to z Bronisławem Komorowskim, który czytał z kartki podczas ubiegłotygodniowej Rady Krajowej PO. - Nie miałbym żadnych pretensji, gdyby Duda następne wystąpienie przeczytał z kartki, pod warunkiem że będzie mówił z głową, a nie z głowy.

Prezydent musi być aktywny

Nie tylko politykowi PiS dostało się od Tomasza Lisa. Dziennikarz nie jest zachwycony kampanią urzędującego prezydenta.

- Zdecydowanie więcej wymagałbym od Bronisława Komorowskiego. Chciałbym, żeby odpowiedział na pytanie, dlaczego zasługuje na reelekcję i co chce zrobić w czasie drugiej kadencji - mówił Lis.

Według sondażu TNS Polska dla TVP Info, 53 proc. pytanych chce w wyborach prezydenckich głosować na Bronisława Komorowskiego. Andrzej Duda może liczyć na 19 proc. głosów. Na trzecim miejscu w zestawieniu znalazła się kandydatka SLD Magdalena Ogórek, z 5 proc. poparciem.

"Tusk biegający po Łazienkach to kicz i medialna wrzutka. Co innego Duda na nartach! BLOG>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (59)
"Z poważnej polityki zrobiła się małpiarnia. Kandydat PiS wyłonił się z chmury konfetti jak różowy jednorożec"
Zaloguj się
 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 42 razy 26

  "Z poważnej polityki zrobiła się małpiarnia. Kandydat PiS wyłonił się z chmury konfetti jak różowy jednorożec"
  ================================
  Się nie zrobiła.
  Jest od 1989 r dzięki DZIENNIKARZOM, szanowny panie

 • westgreg

  Oceniono 41 razy 21

  Ciekawe, co powiedzą te gwiazdy "dziennikarstwa", jak Duda walnie sobie sesję w VIVIE, a w wywiadzie powie, że chodzi do wróżki-numerolożki?

 • jan.ostrzyca

  Oceniono 58 razy 18

  Małpiarnia? Deficyt powagi?
  Premier Kopacz pozująca do zdjęć w pożyczonych łachach na pożyczonych meblach.
  Komisarz Bieńkowska opowiadająca, że chodzi po rady do wróżki.
  250 000 zł na poprawianie wypracowań z angielskiego.
  Ch... dupa i kamieni kupa.
  Synekurki dla skompromitowanych koleżków.
  Budowa niepotrzebnych lotnisk i stadionów.
  Prezydent bez własnego zdania i programu.
  Obiady, wyjazdy, noclegi na koszt podatnika.
  To ma być powaga?

 • voodeen

  Oceniono 23 razy 11

  bo poronoafera w tvn zagraża systemowi. Co powiedzą lemingowi jak się okaże, że "takie są fakty"?

 • jpjareck

  Oceniono 20 razy 10

  Plastusiowego Pamiętnika sezon drugi. W pierwszym Plastuś pod bramami zakładów pracy jabłka rozdawał. Co nam scenarzyści sezonu drugiego wymyślą?

 • kromekatomek

  Oceniono 23 razy 9

  dlaczego nie można komentować PORNOAFERY W TVN?

 • ciemnyluddd

  Oceniono 27 razy 9

  Niestety...Trzeba przez całe życie przeczytać kilka tysięcy książek...I potraktować je jako tysiące luster do zobaczenia samego siebie... Kultury i smaku nie nauczą nawet najlepsi specjaliści od wizerunku...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX