Ogórek: Nie wahałabym się odpowiedzieć na depeszę Władimira Putina i podniosłabym słuchawkę, by do niego zadzwonić [CYTATY]

- Zdecydowanie potępiając rosyjską agresję na Ukrainę, ja nie wahałabym się odpowiedzieć na depeszę Władimira Putina i podniosłabym słuchawkę, by do prezydenta Federacji Rosyjskiej zadzwonić - mówiła podczas inauguracji swojej kampanii wyborczej Magdalena Ogórek, kandydatka SLD na prezydenta.
Magdalena Ogórek podczas konwencji w Ożarowie Mazowickim, zorganizowanej w walentynki, wygłosiła jedynie przemówienie. Po raz kolejny SLD zdecydowało się chronić kandydatkę. Ta nie odpowiadała na pytania dziennikarzy. Zobacz najlepsze cytaty z przemówienia polityczki.O kandydowaniu na urząd prezydenta

"Urząd prezydenta nie może być luksusową emeryturą, urząd prezydenta to nie jest zwieńczenie kariery dla zasłużonego polityka, to jest najważniejsza służba dla państwa. To jest funkcja publiczna, za którą stoi olbrzymi mandat społeczny, i nie może być tylko luksusowym wypoczynkiem".

"Media wytykają mi mój młody wiek i chcę powiedzieć, że to nie media, a konstytucja stanowi, kto może ubiegać się o urząd prezydenta w naszym kraju".

"Słyszę zarzuty, że nie byłam ministrem, że nie byłam marszałkiem Sejmu. Nie, nie byłam! Jestem spoza jakiegokolwiek układu politycznego".

"Zdaniem wielu komentatorów prezydentura powinna być przewidywalna, a prezydent powinien być opoką. A ja pytam, czy przewidywalność polega na unikaniu problemów? Czy kryzysem godnym uwagi prezydenta będzie dopiero wybuch wojny powszechnej?"

Stosunki z Rosją

"Będę dążyć do normalizacji stosunków z Rosją. Nie stać nas na to, by rosyjskie media określały nas jako wroga Rosji numer jeden".

"Trójkąt Weimarski i Grupa Wyszehradzka funkcjonują jedynie formalnie, w rozmowach o Ukrainie nas nie ma, a tymczasem decyzją o sprzedaży broni na Ukrainie stajemy się niemal stroną w tym konflikcie. Czy to nie jest książkowa definicja fiaska polskiej polityki zagranicznej?"

"Zdecydowanie potępiając rosyjską agresję na Ukrainę, ja nie wahałabym się odpowiedzieć na depeszę Władimira Putina i podniosłabym słuchawkę, by do prezydenta Federacji Rosyjskiej zadzwonić".

O rynku pracy

"Pracowałam w administracji publicznej przez wiele lat. Tak, również na bezpłatnym stażu, który tak bezlitośnie wytykają mi moi krytycy. Chcę zwrócić się w tym miejscu do tysięcy młodych ludzi na wiecznych stażach, na ciężkich wielogodzinnych praktykach, bo dobrze ich rozumiem. Bo wiem, że oni marzą, jak ja kiedyś marzyłam, by te bezpłatne staże zamieniły się w końcu w stałe umowy o pracę - dobro w naszym kraju nieosiągalne!"

"Politycy bardzo chętnie mówią o młodych podczas kampanii wyborczych, ale dzień po wyborach zapominają o młodych, bo młodzi nie zasiadają ani w ławach poselskich, ani w radach nadzorczych spółek skarbu państwa, bo wiecie, że tam są już miejsca zajęte. Zrobię wszystko, by młodzi przestali w końcu tęsknie patrzeć na Zachód".

O kwestiach społecznych i socjalnych

"Uważam, że o wieku emerytalnym powinni zdecydować nie politycy, lecz wszyscy Polacy".

"Ja nie chcę kraju, w którym nieograniczoną władzę ma komornik ani wykwalifikowany biegły sądowy".

"Cieszę się, że pan prezydent w końcu zauważył problem złego prawa. Cieszę się, że chce w końcu je udoskonalić i naprawić. Ubolewam, że czyni to dopiero podczas kampanii wyborczej".

"Polacy chcą przyjęcia ustawy o in vitro i nie wyobrażam sobie, żeby państwo zabraniało szczęścia tym obywatelom, którzy chcą mieć dzieci".

O partiach i politykach

"Trzecią dekadę te same osoby mówią nam, jak żyć, w różnych konfiguracjach, ale za tym nie idzie żadna nowa idea, żaden nowy pomysł i żaden przełomowy projekt. Nie będę budowała lęku przed światem, ale rozbiję skutą lodem politykę dwóch partii".

O kampanii wyborczej

"Jestem dla was cały czas. Na spotkaniach, na ulicach miast. Piszcie do mnie, na moich stronach internetowych jest specjalna zakładka, w której proszę was o to, byście pisali o każdej kwestii, którą chcecie, bym podjęła jako prezydent. Czekam na was. Być może nie zobaczycie mnie w telewizji, w jakiejś jałowej albo agresywnej debacie publicystycznej, bo ja chcę być z wami, chcę być dla was".

"Całe moje życie złożyło się właśnie na ten moment, że chcę być tutaj przed wami i chcę być waszym prezydentem".

"Warszawskie elity nie chcą, bym była prezydentem. Media nie chcą, bym była prezydentem, ale wy chcecie, bym była prezydentem!"

Zdjęcie kampanii?

Na Twitterze błyskawicznie pojawiły się pierwsze komentarze na temat wystąpienia kandydatki, ale prawdziwą furorę zrobiło jedno zdjęcie:

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (43)
Ogórek: Nie wahałabym się odpowiedzieć na depeszę Władimira Putina i podniosłabym słuchawkę, by do niego zadzwonić [CYTATY]
Zaloguj się
 • uber.amsterdam

  Oceniono 59 razy 29

  Ja też bym się nie wahał ani chwili zadzwonić do... pani Ogórek. Obawiam się tylko, że po drugiej stronie słuchawkę podniósłby Miller.

 • surf-rider

  Oceniono 22 razy 12

  Konstanty Ildefons Gałczyński


  Dlaczego Ogórek Nie Śpiewa

  Pytanie to, w tytule
  postawione tak śmiało,
  choćby z największym bólem
  rozwiązać by należało.

  Jeśli ogórek nie śpiewa,
  i to o żadnej porze,
  to widać z woli nieba
  prawdopodobnie nie może.

  Lecz jeśli pragnie? Gorąco!
  Jak dotąd nikt. Jak skowronek.
  Jeżeli w słoju nocą
  łzy przelewa zielone?

  Mijają lata i zimy,
  raz słoneczko, raz chmurka;
  a my obojętnie przechodzimy
  koło niejednego ogórka.

 • martin933

  Oceniono 27 razy 9

  Piękna, wykształcona ale również sztuczna, nie samodzielna. Nie podobała mi się intonacja głosu wymagająca po pewnych fragmentach przemówień brawa. Zbyt sztuczne.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 24 razy 8

  Panie Boże... Ratuj...Przecież tyle co roku płacimy na Kościół. Jakiś... r e w a n ż... się przecież należy...

 • arvelli_net

  Oceniono 26 razy 6

  ... pani Ogórek a o czym mogłaby pani pogadać z putinem???

 • krukpl

  Oceniono 23 razy 5

  Te wybory zapowiadają się na bardzo żałosne dla "opozycji " i nie chodzi mi tylko o wynik
  Już nawet mnie to nie denerwuje czy śmieszy ,a smuci .Smuci mnie podejście niby poważnych partii do demokratycznych wyborów prezydenckich ,do wyborców

 • marudna.maruda

  Oceniono 41 razy 5

  Bardzo sztucznie przemawiała ta kandydatka na najwyższy urząd. Zero emocji na twarzy, jakby się bała, że jej się zmarszczki zrobią od najmniejszego uśmiechu czy grymasu. Zapowiedź telefonu do Putina to chyba miał być dowcip. Zresztą bardzo uradował zgromadzonych na sali. Śmiali się dlugo jeszcze.
  "Nie będę budowała lęku przed światem, ale rozbiję skutą lodem politykę dwóch partii".- te chude rączyny pewnie z trudem widelec utrzymują, a nie łopatę. Jakiś pomysł może warto by zapodać, a nie slogany?
  Podobał mi się nagłówek - "Ogórek nie miała pytań do dziennikarzy". Widać Miller jej nie napisał. Tym oto sposobem pokazała, jak mogłaby traktować media, a pewnie nie tylko media.

 • kat-kk

  Oceniono 6 razy 4

  Za pudełko po butach,Miller też jest do wszyskiego zdolny.
  Madzia!Telefon!Jakiś Putin dzwoni!

 • tegepe

  Oceniono 26 razy 4

  Widać, że jest wychowanicą Millerka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX