"Komicznie, niepoważnie. Autorowi tekstu zaciął się Caps Lock" - politycy drwią z wystąpienia Ogórek. A razem z nimi Olejnik

Sobotnie przemówienie Magdaleny Ogórek nie spotkało się z pozytywnym odbiorem polityków dyskutujących w programie ?Siódmy dzień tygodnia? w Radiu ZET. Politycy nie zostawili na kandydatce SLD na prezydenta suchej nitki. Dołączyła do nich nawet sama prowadząca Monika Olejnik.
- Zdecydowanie potępiając rosyjską agresję na Ukrainę, ja nie wahałabym się odpowiedzieć na depeszę Władimira Putina i podniosłabym słuchawkę, by do prezydenta Federacji Rosyjskiej zadzwonić - to jedna z najostrzej krytykowanych przez gości Radia ZET wypowiedzi Ogórek. Przeczytaj najważniejsze cytaty z konwencji kandydatki SLD >>

- Ten "telefon do Putina" mnie najbardziej zelektryzował - przyznała Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO. - Już sobie wyobraziłam, jak dzwoni i jak Putin odbiera, na pewno uszczęśliwiony. W końcu nie co dzień dzwonią do niego tak piękne prezydentki - drwiła.

- Gdyby Ogórek przedstawiła jakąś strategię, jak rozmawiać z Putinem, to mogłoby to być ciekawe. Wierzę, że by podniosła słuchawkę, ale co by mówiła... Nie mogę sobie tego wyobrazić - stwierdził zaś Stanisław Żelichowski z PSL, a Andrzej Rozenek z Twojego Ruchu podsumował ostro: - Chwalić się tym, że ktoś potrafi telefon obsługiwać? To jest po prostu niepoważne.

"Pusta forma polityczna"

Z niezrozumieniem polityków spotkało się oświadczenie Ogórek dotyczące jej (nie)obecności w mediach. - Być może nie zobaczycie mnie w telewizji, w jakiejś jałowej albo agresywnej debacie publicystycznej, bo ja chcę być z wami, chcę być dla was - powiedziała na konwencji. - Ja bym jednak radził każdemu kandydatowi i kandydatce podjąć dialog z mediami, bo to jest opłacalne - przekonywał Ryszard Czarnecki z PiS.

- Od początku było widać, że ona jest taką - to będzie opisowe, nie pejoratywne - pustą polityczną formą, w którą dopiero ona sama albo liderzy SLD będą wpuszczać treść. Teraz mogliśmy się zapoznać z pierwszą porcją treści i one są ambiwalentne - ocenił zaś wystąpienie Ogórek Jarosław Gowin z Polski Razem.

- Ja byłbym daleki od mówienia, że to było szczere przemówienie, które płynęło z głębi serca. Niestety, z wyjątkiem elementów o młodych ludziach nic ciekawego nim nie było. Było natomiast mnóstwo rzeczy komicznych, ewidentnie zagranych, nieszczerych i nieautentycznych - ocenił Rozenek.

Olejnik: Trochę mnie denerwowało, że tak piszczała

Krytyka gości Olejnik nie skupiła się jednak tylko na samej treści przemówienia Ogórek, ale także na formie, a dokładniej tonie głosu. - Krzyczenie na widownię jest nie ma miejscu - zauważył Rozenek i dodał: - Chodzą takie dowcipy, że autorowi przemówienia zaciął się Caps Lock, w związku z czym wszystko było wielkimi literami. I dlatego pani Ogórek musiała tak cały czas krzyczeć.

Do krytyki kandydatki SLD włączyła się w tym momencie i sama prowadząca. - Trochę mnie denerwowało, że tak piszczała - stwierdziła Olejnik. - Ale może jest młoda i ma cienki głos - dodała.

W obronie Ogórek stanął oczywiście polityk Sojuszu Krzysztof Gawkowski. - Ja byłem na konwencji, na której była energia, ciepło. To był pokaz, jaka może być Polska zmiany - przekonywał. Co innego dostrzegła Olejnik, która zwróciła uwagę na miny obecnych na konwencji gości. - Siedzieli skrzywieni. Miałam wrażenie, że nie mogą się odnaleźć w tej rzeczywistości, w tym, co można było słyszeć - spuentowała.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (72)
"Komicznie, niepoważnie. Autorowi tekstu zaciął się Caps Lock" - politycy drwią z wystąpienia Ogórek. A razem z nimi Olejnik
Zaloguj się
 • gedwuihrfw

  Oceniono 102 razy 64

  A ja bym chciała żeby Grodzka wygrała. Gorsza od innych na pewno by nie była, ale zobaczyć minę paieża franciszka, witaującego się z nią w 2016r. na lotnisku lub obserwować zachowanie biskupów bezcenne. Ciekawe jak nuncjusz przełknąłby spotkanie noworoczne korpusu dyplomatycznego? Czy Nycz i Guzdek pojawiłby się na podium na Pacu Zwycięstwa w czasie 3 maja i 11 listopada. Czy zostałaby zaproszona na doroczne dożynki na Jasną Górę...Boże daj mi dożyć tych chwili przed śmiercią.

 • marudna.maruda

  Oceniono 57 razy 33

  To sobie dziennikarze poużywają. Ale sama chciała.
  Ta biel kreacji miała symbolizować niewinność?

 • uber.amsterdam

  Oceniono 50 razy 22

  Skradła show, ale niestety nie Dudzie, tylko... Dodzie.

 • Piotr Kolec

  Oceniono 37 razy 21

  Mają ubaw na Kremlu
  Niedawno Schetyna
  Teraz ogórkowa
  Aż kipi zupina

  Może i zadzwoni
  Do Putina Madzia
  Jeśli jej tak każe
  SLDowski dziadzia…

 • wodnik55

  Oceniono 99 razy 21

  Pani Olejnik powinna schować kobiecą urazę wobec młodszej i atrakcyjniejszej kobiety, chociaż minimum bezstronności dziennikarskiej jeśli Pani olejnik wie o czym piszę

 • ciemnyluddd

  Oceniono 32 razy 20

  Kpiny z aktorki Ogórek...A gdzie...KPINY Z MILLERA ?

 • Mike Gawka

  Oceniono 20 razy 16

  Miałem okazję odbierać konwencję SLD tylko w formie obrazu. Dźwięk był wyłączony, bo w sąsiedztwie właśnie zasypiało chore niemowlę. Bardzo mi się podobało! Wszystko było: i trybuna na podwyższeniu, i bardzo ładna pani machająca szczupłymi rękami, i sala bijąca brawa (choć z nielicznymi wyjątkami, szczególnie płci pięknej), a nawet baloniki pod sufitem, które jakoś były słabo wyeksponowane i nie wybuchały. Na końcu uściski i przytulanka. Cud, miód, malina!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX