Wielowieyska do Kality: Czy pan ma minimalny szacunek do inteligencji słuchaczy?

- Magdalena Ogórek wejdzie do drugiej tury i wygra wybory prezydenckie - przekonywał w Poranku Radia TOK FM Tomasz Kalita ze sztabu kandydatki SLD na prezydenta. - Pan ma minimalny szacunek do inteligencji słuchaczy? - upewniała się Dominika Wielowieyska. Podobnych wymian zdań było w tej rozmowie więcej.
Gościem Dominiki Wielowieyskiej w Poranku Radia TOK FM był Tomasz Kalita, rzecznik sztabu Magdaleny Ogórek, kandydatki SLD w wyborach prezydenckich. Polityk przekonywał, że sobotnia konwencja wyborcza Ogórek była wielkim sukcesem, choć część obserwatorów i zdecydowana większość polityków jest innego zdania. Sceptycyzmu nie kryła też sama Wielowieyska, co pokazuje kilka wyimków z rozmowy.

Osobista decyzja

Dominika Wielowieyska: Kiedy powita nas Magdalena Ogórek, która nie chce rozmawiać z dziennikarzami?

Tomasz Kalita: To będzie osobista decyzja pani Ogórek.

Dominika Wielowieyska: Niech pan z nas nie żartuje.

Sala głodna sukcesu

Tomasz Kalita: Nikt żadnych braw nie planował. Sala była głodna sukcesu i ten sukces pokazała Magdalena Ogórek, która wejdzie do drugiej tury i wygra wybory prezydenckie.

Dominika Wielowieyska: Pan ma minimalny szacunek do inteligencji słuchaczy?

Ogórek i Obama

Dominika Wielowieyska: Pan mi wskaże kandydata w wyborach prezydenckich, który od początku ogłoszenia startu ani razu nie zmierzył się z pytaniami dziennikarzy.

Tomasz Kalita: Proszę bardzo: Barack Obama...

Dominika Wielowieyska: Nie no, błagam...

Spontaniczny śmiech

Tomasz Kalita: Nasza konwencja była autentyczna, spontaniczna.

Dominika Wielowieyska: (śmiech)

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (47)
Wielowieyska do Kality: Czy pan ma minimalny szacunek do inteligencji słuchaczy?
Zaloguj się
 • wredna2

  Oceniono 40 razy 24

  To że M. Ogórek jest młoda, to jej atut,ale nie jej zasługa. że jest ładna, to przypadek i dar od losu, że ma wykształcenie, historyczne, to jej największy atut! Ale w bieżącej polityce historia jest mniej ważna .Pani Ogórek nie ma natomiast doświadczenia i obycia politycznego, a "za plecami" ma stary komunistyczny oddech , a to jej największa ...wada? Nie...Kompromitacja!

 • tegepe

  Oceniono 35 razy 23

  Po co TOK FM, ale i M. Olejnik i in. dziennikarz zapraszają do studiów rtv ludzi, którzy mają słuchaczy i widzów za idiotów? To świadczy nie o poziomie osób zapraszanych, ale dziennikarzy.

 • bnch

  Oceniono 42 razy 22

  Mnie żenuje, jak np. p. Czarzasty, czy p. Iwiński opowiada, jaki to jest doskonały wybór. Trudno zakładać, żeby ludzie inteligentni wierzyli, że ten desperacji pomysł ma jakikolwiek sens. To jest kandydatka godna planktonu. Rozumiem, że garstka polonusów wpada na pomysł, że warto jednego z kolegów wysłać, by kandydował i zbawił Polskę, ale od partii, która tu dwukrotnie rządziła można by wymagać, by w taką żenadę nie szli.

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 25 razy 21

  Nigdzie nie ma szacunku dla wyborców.
  Czy oszukiwanie ich w ogłupiających wystąpieniach to szacunek, czy zwykłe kłamstwo...."dla dobra Polski" oczywiście.

 • mobilbox

  Oceniono 25 razy 17

  Kuriozalne pomysły. Pani Ogórek odpowiada na fejsie, bo to jest właściwe medium do dyskusji według pana Kality. A jeśli ja nie mam żadnego konta na FB, nie korzystam z portali społecznościowych, to jak pani Ogórek zamierza dotrzeć do mnie jako potencjalnego wyborcy? Znam wiele osób, żeby nie powiedzieć bardzo wiele, z pokolenia 50+, których mało interesuje wirtualna rzeczywistość. Niech pan, panie Kalita nie opowiada pierdół. Na FB może za nią odpowiadać ktokolwiek, a to że ona nie rozmawia z mediami i wyborcami, świadczy o tym, ze nie jest przygotowana do tej roli. To tylko marionetka Millera, pacynka sterowana przez stary partyjny beton. Ładne opakowanie bez wyraźniej treści. Powtarzanie do znudzenia, wręcz nadużywanie zwrotu, "pani doktor to, pani doktor pstro", to trochę za mało. Zwłaszcza, że doktorat tej pani jest co najmniej kontrowersyjny, pomijając już fakt, że dotyczy zagadnienia, być może ciekawego historycznie, acz kompletnie bez znaczenia dla naszej rzeczywistości.

 • arvelli_net

  Oceniono 30 razy 16

  ... w wyborach do władz startują ludzie mało poważni, głodni, głodni pieniędzy, zaszczytów... brak im dystansu i wiedzy politycznej.

 • j4s4

  Oceniono 15 razy 13

  ... po pierwszych słowach tego pampra wyjąłem słuchawki ..... mógłby tylko konkurować z ... tym co to latał ... samochodami! Powinien zaproponować kandydatce udział w ... jak oni skaczą do wody! Jarosław Zbawiciel już negocjuje udział w tym programie kandydata A Dudy jako ratownika.... problem polega na tym, że organizatorzy chcą zagwarantować wejście "ratownika" na wizję "tylko" dwa razy a Zbawiciel upiera się przy ... czterech ... objawieniach!

 • endrju1521

  Oceniono 19 razy 13

  - Magdalena Ogórek wejdzie do drugiej tury i wygra wybory prezydenckie - przekonywał w Poranku Radia TOK FM Tomasz Kalita ze sztabu kandydatki SLD. - Pan ma minimalny szacunek do inteligencji słuchaczy? - upewniała się Dominika Wielowieyska. Podobnych wymian zdań było w tej rozmowie więcej.

  ===================================

  No niestety, taką mamy konstytucję:

  Art. 127.

  3. Na Prezydenta Rzeczypospolitej może być wybrany obywatel polski, który najpóźniej w dniu wyborów kończy 35 lat i korzysta z pełni praw wyborczych do Sejmu. Kandydata zgłasza co najmniej 100 000 obywateli mających prawo wybierania do Sejmu.

  NIE MA INNYCH KRYTERIÓW ! ! ! ! !!

 • Jola Bujanska

  Oceniono 14 razy 10

  Nikt nie ma pewności , ze po drugiej stronie internetu jest rzeczywiście p. Ogórek. Prawdopodobnie jej profil administruje cały sztab wyborczy. Zupełnie niewiarygodny , złotousty kandydat .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX