Kolejne lewicowe kandydatki: Nowicka i Piątek z Partii Kobiet. "Początek końca lewicy"

Już pięciu lewicowych kandydatów deklaruje start w wyborach prezydenckich. Do stawki dołączyły właśnie Wanda Nowicka z poparciem Unii Pracy i Iwona Piątek z Partii Kobiet. "Wybory prezydenckie mogą być początkiem końca lewicy" - wieszczy Eliza Olczyk w "Rzeczpospolitej".
Wanda Nowicka, wicemarszałek Sejmu związana z Twoim Ruchem, będzie kandydować na urząd prezydenta z poparciem Unii Pracy. "Co powodowało Nowicką?" - zastanawia się w "Rzeczpospolitej" Eliza Olczyk.

"Lewica nie wie, po co jest na scenie politycznej"

Zdaniem publicystki Nowicka nie może liczyć na sukces, bo "nie jest popularna ani rozpoznawalna". Olczyk wylicza, że polityczka nie ma zaplecza organizacyjnego ani pieniędzy. Choć te, o czym nie pisze, ma jej zapewnić właśnie Unia Pracy. Olczyk dodaje jednak, że problemem będą też poglądy, które "nie trafią do wyborców" i uderzają w SLD i Twój Ruch.

"Jej start w tych wyborach jest ostatecznym dowodem na to, że zatomizowana lewica nie ma żadnego planu wyjścia z kryzysu ani nie wie, po co jest na scenie politycznej" - ocenia Olczyk. Jak dotąd w wyborach start zadeklarowało już pięciu lewicowych - czy też za takich uznawanych - kandydatów. To Janusz Palikot z Twojego Ruchu, Magdalena Ogórek z SLD, Anna Grodzka z Zielonych, Wanda Nowicka i Iwona Piątek z Partii Kobiet, która swoją kandydaturę przedstawiła także kilka dni temu.

"Wybory prezydenckie mogą być początkiem końca lewicy, a upadek nastąpi po jesiennej elekcji parlamentarnej" - nie pozostawia wątpliwości Olczyk.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (14)
Kolejne lewicowe kandydatki: Nowicka i Piątek z Partii Kobiet. "Początek końca lewicy"
Zaloguj się
 • hiacentus

  Oceniono 8 razy 6

  No to jest równowaga, bo na prawicy też zgłosiło się 5 kandydatów - Korwin, Kukiz, Wilk, Kowalski i Braun.

 • jan.ostrzyca

  Oceniono 13 razy 5

  Problemem polskiej lewicy nie jest SLD, ale to że byle napuszony bałwan (płeć obojętna) ogłasza wszem i wobec, że tylko on jest "prawdziwa lewicą" i żąda żeby wszyscy się wokół niego zjednoczyli, dali mu kasę na kampanię, zebrali tak z 500 tys. podpisów i zapewnili parę milionów głosów. A jak to całe bałwanienie spali na panewce to ogłosi, że to nie jego wina tylko SLD i tego, że społeczeństwo jest głupie i nie dorosło do jego wielkości i niech społeczeństwo ma czego chciało. Obecnie tzw. "prawdziwa lewica" (Środa, Nowicka,Kalisz, Grodzka, Palikot, Piątek, Hartman, Siwiec, Kwaśniewski i tuziny innych) to tylko pajacowanie i fochy.

 • szarak1111

  Oceniono 4 razy 4

  Ciekawe, czy dożyję czasów, kiedy polscy redaktorzy z tzw głównych mediów, jak np. tok fm, dowiedzą się co to jest lewica. Bo ani Palikot, ani Ogórkowa z lewicą nie mają nic wspólnego!!!
  A na razie kandydatów może być i z 1000. Ważne, aby ktoś z nich zdobył te wymagane 100tys. podpisów.

 • white_lake

  Oceniono 6 razy 4

  to jakby jedna partia wystawiła dwóch kandydatów, zupełnie nie widzę w tym sensu
  choć gdyby dostała więcej głosów od Palikota, to może swawlony Januszek wreszcie trochę by spokorniał

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 12 razy 2

  Nowicka jednak jest malo rozgarnieta... owszem zasluzona dzialaczka ale politycxnie jest prymitywna amatorka.

 • kptaubrey

  Oceniono 3 razy 1

  Super wiadomość, mogę oddać przegrywający głos - ale za to bez obrzydzenia.

 • villk

  Oceniono 6 razy 0

  Im więcej kandydatów na lewicy tym bardziej zadowolony Kaczyński.

  myślę ,ze największym problemem polskiej lewicy są struktury dołów ze swymi pozostałościami i tęsknotami jeszcze pzpr-owskimi - to kotwica ,która uniemożliwia rozwój .
  Prawda jest brutalnie prosta samoloty z betonu nie latają (nawet jeśli ich bedzie pięć czy dziesięć)
  lewicy potrzebna jest odnowa od samego dołu i całkiem nowi ludzie.

 • bundesmama

  Oceniono 9 razy -1

  Startuje Piątek, startuje Czwartek, jeszcze tylko Środy brakuje :)
  A tak poza tym marszałka Nowicka krytykowała Ogórek, a teraz okaże się, że Ogórek dostanie pewnie 100 razy więcej głosów :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX