"Fakt": M. Kamiński zataił zegarek za 30 tys. zł? Doradca Kopacz odpowiada: "Sprzedałem go"

Michał Kamiński w 2010 r. nosił zegarek wart ponad 30 tys. zł - donosi "Fakt". Zegarka nie ma jednak w oświadczeniu majątkowym, które Kamiński składał jako europoseł. - Sprzedałem go przed złożeniem oświadczenia - odpowiada Kamiński.
Jak podaje dzisiejszy "Fakt", na zdjęciach ministra Kamińskiego z 2010 r. widać, że nosi zegarek marki Schwarz-Etienne. Model, który dziennikarze rozpoznali na zdjęciu, to Roma La Classica, kosztujący ponad 7 tys. euro, czyli około 30 tys. zł. Ówczesny europarlamentarzysta nie podał go jednak w oświadczeniu majątkowym.

Kamiński: "Zegarek sprzedałem jeszcze w grudniu"

Zdjęcia, o których mowa, wykonano na konferencji partii Polska Jest Najważniejsza w grudniu 2010 r. Kamiński był wtedy członkiem Parlamentu Europejskiego i w związku z tym musiał złożyć oświadczenie majątkowe, w którym trzeba wymienić m.in. każdą ruchomość o wartości ponad 10 tys. zł.

- Kupiłem zegarek okazyjnie i sprzedałem jeszcze w grudniu 2010 r., przed złożeniem oświadczenia - tłumaczył Kamiński dziennikowi. Jednak jak zauważają dziennikarze "Faktu", w oświadczeniu nie została też umieszczona kwota odpowiadająca wartości zegarka, a tylko uposażenie europosła. Sprawą zajmuje się CBA.

Kopacz: Czekam na zakończenie procedowania

Ewa Kopacz pytana w dziś o kwestię zegarka w oświadczeniu majątkowym ministra w Kancelarii Premiera Michała Kamińskiego przyznała, że opinię w tej sprawie będzie miała, jak zakończy się procedowanie.

- Chcę powiedzieć, że minister Kamiński pewnie tłumaczy się każdemu, kto o to pyta. Jeśli tylko będzie potrzeba wyjaśnienia (...), więc chcę powiedzieć, że będę miała opinię, kiedy zostanie zakończone procedowanie nad tym, czy wpisał, czy nie wpisał (zegarka do oświadczenia majątkowego) Michał Kamiński. Pan minister Kamiński twierdzi, że ujawniał te swoje zegarki, nie precyzował dokładnie ile, który kosztował - powiedziała premier.

Od lutego br. Michał Kamiński pełni funkcję sekretarza stanu w rządzie Ewy Kopacz. W związku z tym także musiał złożyć oświadczenie majątkowe. Widnieją w nim m.in.: "Zegarki ok. 10 tys. PLN każdy" oraz "Zegarek Paul Picot ok. 37 tys. PLM".

Sławomir Nowak zataił zegarek, dostał grzywnę i złożył mandat poselski

Niedawno sprawa zatajenia zegarka w oświadczeniu majątkowym kosztowała byłego posła PO Sławomira Nowaka grzywnę w wysokości 20 tys. zł. Zrzekł się on także mandatu poselskiego.

Nowak, poseł wybrany z list PO i były minister transportu w rządzie Donalda Tuska, został oskarżony przez prokuraturę o złożenie w latach 2011-2013 w sumie pięciu nieprawdziwych oświadczeń majątkowych (poselskich i ministerialnych), w których nie ujawnił, że posiada zegarek kupiony za ponad 20 tys. złChcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
"Fakt": M. Kamiński zataił zegarek za 30 tys. zł? Doradca Kopacz odpowiada: "Sprzedałem go"
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 12 razy 10

  Te zegarki tak nam...z d e s t a b i l i z u j ą...Polskę że...SKOŃCZY SIĘ TO ZNOWU ROZBIORAMI !!!

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 11 razy 9

  Czy nabywca owego czasomierza zapłacił 2% podatku
  od czynności cywilno-prawnych?
  [tzw od wzbogacenia się,jak przy kupnie samochodu
  Proszę scan umowy kupna-sprzedaży.
  Jeśli tego nie ma to
  ch..j,dupa i kłamst kupa

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 6 razy 6

  Tu nie chodzi o "zegarek". To chodzi o ZASADY. Niejaki Protasiuk je olewał....do czasu. Mam nadzieję iż Michał beknie.

 • cracovia.figiel

  Oceniono 11 razy 1

  Polska to kraj w którym bogacze sraja kasą i kupują se zegarki za 37 tysięcy złotych ! ! ! ! , a biedacy tyle pieniędzy nie zarobią w całym swoim życiu. Polska Tuska i Komorowskiego. Apeluję do Was wszystkich: kupię dziś każdy zegarek wart więcej niż 30 tysięcy złotych. Sprzedajcie mi je od ręki, bo się jeszcze kiedyś mogę rozmyslić.

 • hpklis

  Oceniono 2 razy -2

  MEPs earn enough to buy several of these used watches every month. It's clear that they need to know the accurate time. The old and infirm can rely on their cat or a Sekonda to wake them up.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX