Komentarze (341)
Flis analizuje wyniki i stawia diagnozę: w drugiej turze Komorowski może przegrać z Dudą. Wybory to jednak nie dożynki
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • marple_jane

  Oceniono 11 razy 9

  Żywcem przypomina mi ta analiza, niedawne przed wyborcze(samorzadowe) wynurzenia innego wybitnego pisowca i kandydata Jacka Sasina,który z głupawym uśmiechem,wyliczał,że w drugiej turze ci wszyscy,którzy nie głosowali na HGW, zagłosują na niego i wygrana jak nic w kieszeni :)
  Umysłowości proste to i analizy nietrafione.

 • rumburak1960

  Oceniono 14 razy 8

  PiS-dzielce przed każdymi wyborami wieszczą wygraną , tylko wybory są zawsze według nich sfałszowane i dlatego nie wygrywają.

 • titus_fox

  Oceniono 11 razy 7

  Dudzie rośnie poparcie, bo Kaczyński zapadł się pod ziemię, a Macierewicz udaje, że jego też nigdy na tym obrazku nie było. Ja tam serdecznie dziękuję za kolejną pacynkę na tym urzędzie, dziękującą Prezesowi i meldującą wykonanie zadania.

 • grupanietrzymajacawladze

  Oceniono 13 razy 7

  w drugiej turze zacisnę zęby, i lekkawo nimi zgrzytając oddam głos na Bronka tak jak i 5 lat temu. Klonom "melduję Panie Prezesie wykonanie zadania" mówimy stanowcze nie...

 • javall

  Oceniono 57 razy 7

  Zebyscie sie nie zdziwili.

 • Piotr Rusek

  Oceniono 14 razy 6

  Polska niestety nie posiada żadnego kandydata na poziomie ale z tych dwóch marionetek wybieram Komora bo nie chcę by marionetka ojca dyrektora była u władzy

 • pszczy2000

  Oceniono 12 razy 6

  Uniwersytet Jagiellonski calkiem zszedl na psy.Zatrudnia takie orly jak Szczerski,Flis - kompletnych przyglupow.

 • tad-tad

  Oceniono 10 razy 6

  Coś temu Salonowcowi nie dowierzam, tak samo jak i tajnym sondażom ,'' tajnym '' , pisiorów, chciałby, jak i wielu , jemu podobnych "uczonych". Gdyby Duda wygrał, to podlizujący się . Oczywiście "niezależni "" , tacy tam, "tuzy myśli politycznej", mogliby załapać się na koryta. taki Zybertowicz, Bugaj, Wolski, a i wielu innych , przebierają nóżkami, co widać i słychać, od kilku tygodni.

 • heliheli

  Oceniono 10 razy 6

  taki krotki komentarz i opinia -- i okazało sie że p. Flis to kompletna idiota

 • bonaventurajankanty

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe, zamiast dyskutować o różnych możliwościach i rozwiązaniach, gro komentujących odsądza Flisa od czci i wiary. Ciekawe. Zabijają posłańca?

 • kurdupel0

  Oceniono 15 razy 5

  A jeżeli Komorowski wygra to Pan jasnowidz zrezygnuje ze swojej pracy

 • simonh

  Oceniono 9 razy 5

  Ha, ha dawno się nie ubawilem jak teraz czytając "prognozy" tego jasnowidza-palanta flisa !
  Zawsze uważale, ze to wyjatkowy gamoń, ale teraz przeszedl w swej głupocie samego siebie !

 • wynick

  Oceniono 11 razy 5

  Profesor Flis przegrał w przedbiegach.
  Z rozumem.

 • laspegas

  Oceniono 16 razy 4

  Cień na biografii Dudy.

  Ta historia kładzie się cieniem na kandydacie PiS na prezydenta. Andrzej Duda uczestniczył w ułaskawieniu wspólnika zięcia Lecha Kaczyńskiego. Dokumenty z jego podpisem zniknęły, a on od sprawy umył ręce, powołując się na nieżyjącego szefa.
  Decyzja o jego umorzeniu brzmi dwuznacznie: tylko Duda mógłby mieć interes w zniszczeniu dokumentów.
  Latem 2009 r. Lech Kaczyński ułaskawił Adama S., biznesmena skazanego za wyłudzenie. Decyzja zapadła w rekordowym tempie, z pominięciem opinii sądu i wbrew stanowisku Prokuratury Generalnej. Rok po śmierci Lecha Kaczyńskiego „Dziennik Bałtycki” napisał, że po ułaskawieniu przedsiębiorca zaczął robić interesy z zięciem głowy państwa Marcinem Dubienieckim.
  W ułaskawieniu S. bardzo aktywny był ówczesny minister prezydencki Andrzej Duda. Dopytywał urzędników o dokumenty S., domagał się sporządzania notatek na podstawie jego akt sądowych, korespondował z prokuraturą.
  Sprawa była o tyle tajemnicza, że z Kancelarii Prezydenta zginął końcowy wniosek o zastosowanie prawa łaski, który według urzędników miał zostać podpisany przez Dudę.
  Były minister w 2011 r. stawił się w prokuraturze. Nie dość, że sam umył ręce od sprawy, to jeszcze zeznał, że Lech Kaczyński w kwestii ułaskawień nie kierował się rekomendacjami urzędników.
  Zeznał też, że z analizy, której dokonał już po fakcie, wyszło mu, że skazany zasługiwał na ułaskawienie.
  Ten ostatni argument był bardzo sprytny. Dzięki niemu prokuratura mogła rozgrzeszyć Dudę. W decyzji o umorzeniu śledztwa napisano: „Jedyną osobą, która ewentualnie mogłaby mieć interes w tym, aby dokumenty ukryć, usunąć lub zniszczyć, byłby Andrzej Duda, ale tylko w sytuacji, gdyby zanegował swój udział w procedurze ułaskawienia Adama S.. Tymczasem Andrzej Duda oświadczył, że, co prawda, nie pamięta, czy podpisał wyżej wymienione dokumenty, to jednak biorąc pod uwagę ich treść, podpisałby się pod nimi, mając na względzie wytyczne, jakie przekazał mu w tej mierze prezydent Lech Kaczyński”.
  polska.newsweek.pl/tajemnicze-ulaskawienie-cien-na-biografii-dudy,artykuly,357637,1.html

 • inz.morszczuk

  Oceniono 16 razy 4

  Dla mnie, Prezydent Polski musi być przede wszystkim poważnym statecznym człowiekiem i taki jest właśnie Pan Komorowski.
  To nie może być ktoś nieznany, kto codziennie z miną prestidigitatora wyciąga , jak króliki z kapelusza, nowe pomysły na naprawę państwa. Dla Pana Dudy to jest może zabawne, dla mnie - nie. A Pani Ogórek. Chyba pomyliła konkursy. W show biznesie ma ogromne szanse, ale , litości nie dawajmy znowu światu powodów do kpin z głupich Polaczków.

 • napohybel.live

  Oceniono 8 razy 4

  W-g prof. Biniendy brzozy nie było podczas katastrofy smoleńskiej. Te same wartości ma analiza Flisa. Może Flis oglądając puszki po piwie dokonał tak "uczonych badań".

 • aeromonas

  Oceniono 12 razy 4

  Nie wiem, kto to jest Flis, ale gołym okiem widać, że Komorowski wygra w pierwszej turze. Skąd w ogóle spadł ten Duda? Przed moim oknem jest wielki plakat z jego niesympatyczną gębą i podpisem "Przyszłość ma na imię Polska". Równie dobrze mógłby tam wisieć plakat z panią Zosią z pobliskiego warzywnika z napisem "Polska ma na imię Przyszłość". Jakość kandydata i przekazu taka sama.

 • napohybel.live

  Oceniono 8 razy 4

  I po co to nakręcać wyborców PiSu. Znowu będą wrzaski, że wybory były sfałszowane.

 • gg7887

  Oceniono 8 razy 4

  panie flis w drugiej turze to dędzie Komorowski i Ogórek i wygra Ogórek

 • kkes

  Oceniono 8 razy 4

  Takie eksperty to nie eksperty. Ja czekam na wypowiedź prawdziwego eksperta, prof. Markowskiego, pracownika CBOS. On prawde nam powie

 • swoj_pl

  Oceniono 8 razy 4

  Dlaczego my musimy miec podwojny rzad? To prowadzi do ciaglej walki podjazdowej miedzy dworami, ciaglych konfliktow, walki o krzesla przy stole czy miejsca w samolocie.
  Walesa byl w konflikcie ze wszystkimi
  Kwas a Millerem
  Wizjoner z Tuskiem
  I jesli premierem zostanie Zbawiciel (Boze miej kraj w opiece), bedzie on w konflkcie z Komorem, bedzie to walka na noze.

  Dlaczego nie mozemy miec systemu wzorowanego na niemieckim, gdzie prezydenta wybiera zgromadzenie narodowe (bez igrzysk ogolnokrajowych, szybko i tanio) i prezydent jest figurantem (co eliminuje konflikty z kanclerzem i jest tanim dworem)?

 • wranek

  Oceniono 11 razy 3

  Panie Tyminski, wróć się pan i kandyduj. Odbierze Pan elektorat Panu Dudzie.

 • kszafraniec

  Oceniono 7 razy 3

  Primo.
  Wg sondaży elektorat liberalny to 5%, a socjalny to 95%.
  Secondo.
  Sondaże mówią, że prowadzi gajowy, później jest malowany lalek, następnie malowana lala, za nimi facet z wibratorem, facet z obciętym, punk co został skinem, stary człowiek i może....
  Jak się zastanowić to ciekawi ludzie chcą objąć urząd prezydencki w tym kraju.

  W sumie patrząc na przekrój prezydentur w Polsce to mamy elektryka po zawodówce, alkoholika prawie magistra,...
  Eh

 • ninapati

  Oceniono 11 razy 3

  Pan Komorowski nie wejdzie nawet do II tury...za 67 lat pracy dla nas ,naszych dzieci,naszych wnuków i za GMO,,za WSI.........II TURA i jest Duda i Ogórek!

 • an_konta

  Oceniono 13 razy 3

  Już Komorowski i jego doradcy z byłego WSI coś wymyślą...Duda będzie miał 53,5%, to nic... Komorowski zdobędzie w tym samym czasie 63,5 procenta głosów!!!

 • czaromir

  Oceniono 9 razy 3

  Uwaga bo wam Duda "da", sieroty po socjalizmie.

 • tokfm_acz_kolwiek

  Oceniono 7 razy 3

  Te 53,5 to nie procenty a stopnie Celsjusza, do takiej jakże precyzyjnie podanej wartości wzrosła temperatura mózgu kolejnego profesora. Jak wiadomo białko "ścina się" w temperaturze powyżej 42 stopni tej skali.

 • dawidderyl

  Oceniono 7 razy 3

  Kmiot flis nie wziol pod uwage ze drugiej tury nie bedzie. Obserwujac Dude wylania sie jedna odpowiedz - jako dziecko byl klamczuszkiem - jako mlodzian wizjonerem a teraz wszystko naraz i ohyda ohydy.

 • napohybel.live

  Oceniono 9 razy 3

  Według mojej analizy pan doktor jest nieźle na.ebany.

 • 6nine9

  Oceniono 5 razy 3

  Przeciez to pisowski oszołom - ostatnio prognozował wysokie zwycięstwo Pis, a także wyliczył ze PSL zyskalo 700 tys. glosow dzieki książeczce - to matematycznie i logicznie bzdury na poziomie podstawowki, ale media powtarzają każda bzdurę, jesli będa miały dodatkowe odsłony stron.

 • zbych1rych

  Oceniono 9 razy 3

  flis zgupiał. czy takich osobników można poważnie traktować?

 • tadian

  Oceniono 7 razy 3

  papier wszystko przyjmie .nawet pierdoły jakiegos doktora .

 • zxzxz39

  Oceniono 11 razy 3

  Dla B. Komorowskiego najważniejszym problemem, z którym będzie musiał się zmierzyć to stosunek do wydłużonego wieku emerytalnego. To wg mnie będzie osią, która będzie ogniskować wyborców i przysparzać ich Dudzie. Na dalszym miejscu są służba zdrowia i relacje z sąsiadami. Dlatego uważam, że Fis może mieć sporo racji, obecny prezydent wbrew urzędowemu optymizmowi nie jest pewnym faworytem. PO może mieć tylko nadzieję, że PiS zacznie prezentować swoje "zaplecze intelektualne" w postaci Macierewicza, Brudzińskiego, czy Pawłowskiej. Wówczas "spluwając pod nogi" większość wyborców ponownie zagłosuje na Komorowskiego ale chyba na to raczej PO nie możne liczyć.

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 2 razy 2

  Bronisław "Kiepski" Komorowski bardzo ostatnio zyskał maszerując pod banderowskimi flagami w Kijowie. Trudno mu to zapomnieć.

 • przymusowy-chrzescijanin-666

  Oceniono 6 razy 2

  wystarczy że tzw. normalni zostaną w domu a ci poniżej wybiorą nam prezydenta:
  images68.fotosik.pl/595/8984781f1bde8cbd.jpg

 • drugi_obiektywny

  Oceniono 10 razy 2

  BUAHAHAHAHAHAHAHA !!! Komorowski przegra z Dudą !! BUAHAHAHAHA !!! Zaraz zaraz.... z KIM ?? Z DUDĄ ??? A CO TO JEST DUDA ???? BUAHAHAHAHAHAHAHA

 • kr-3

  Oceniono 1 raz 1

  Mogę się założyć, że flis nie ma racji. Duda to fajny chłopak, ale na prezydenta sie nie nadaje, tak jak pis do władzy

 • szympansjera

  Oceniono 1 raz 1

  Coś mi się wydaje, że pan Flis celuje w Dudę z zamiarem bycia jego dworzaninem. Każdy lokator Pajacu Prezydenckiego przecież ma swoich nadwornych politologów i socjologów, klaszczących na rozkaz i za pieniądze z budżetu. Wszyscy wiedzą, że nie ma "niezależnych politologów" tak samo, jak nie ma "niezależnych dziennikarzy".
  Ale generalnie nie ma się czemu dziwić, każdy chce zarobić na chlebuś, jeden d**ą, inny piórem. Nikt z nas nie jest bez winy, i tu można pana Flisa rozgrzeszyć, gdyż

  "(...)A teraz siódme niebo nam się dzieje
  Bajeczny nastał czas
  Wiadomo, wszyscy k u r wy i złodzieje
  Nie wyłączając nas"

 • t.levy

  Oceniono 3 razy 1

  Wygra ogórek, wspomnicie moje słowa.

 • konfuziussagt

  Oceniono 1 raz 1

  Jeszcze jeden zaklinacz rzeczywistosci.
  Duda to zaba co wysuwa lape do podkucia.

 • pijatyka

  Oceniono 3 razy 1

  Stado dyżurnych matołów "komentuje": bo PiS, bo Salon24...

  Poczytajta sobie jak pisowcy wylewają pomyje na Flisa po każdym jego wpisie - może wam się w pustych łepetynach coś rozjaśni?... (ale wątpię)

 • glinojack

  Oceniono 13 razy 1

  Zestawianie Komorowskiego z Dudą pozbawione jest jakiegokolwiek sensu. Komorowski to wielokrotnie spotykający się niejawnie z rosyjskimi urzednikami (w tym tam także z szefem FSB - N. Patruszewem) megafon i obrońca zwykłych bandytów z WSI, główny beneficjent i propagator orozumienia z Rosją w posmoleńskich okolicznościach, autor podpisów pod ustawą 67, człowiek który zgodził się na wprowadzenie do obrotu na terenie Polskich nasion GMO, (czyje interesy reprezentuje tym przypadku, MONSANTO?) . Komorowski to także zgoda na podwyższenie podatku VAT, zgoda na nie podwyższanie kwoty wolnej od podatku (która
  jest kuriozalnie niska w stosunku nawet do niektórych państw Afryki) oraz człowiek z niejasna przeszłością uwikłany w afere marszałkową i ochrone ordynarnych rosyjskich szpiegów działających na terenie WAT. Krótko mówiąc to nie jest człowiek reprezentujący polski interes narodowy i polską rację stanu tylko zwyczajna kukła, która co gorsza doszła do władzy dosłownie po trupach.

 • szwesta

  Oceniono 9 razy 1

  "Gdyby Bronisław Komorowski i jego żona Anna byli na celowniku mediów tak jak Lech i Maria Kaczyńscy, popularność obecnego prezydenta oscylowałaby w granicach co najwyżej kilkunastu procent. Komorowski może liczyć nawet na to, że jego niezręczne wypowiedzi zostaną wyprostowane przez media. Można było o tym się przekonać kilkanaście dni temu: wypowiedź na żywo Komorowskiego podczas wizyty w Pałacu Prezydenckim Rafała Sonika – zwycięzcy rajdu samochodowego Dakar w kategorii quadów – znacznie różniła się od wygładzonej już relacji sporządzonej przez Polską Agencję Prasową. Transmisję z tego wydarzenia realizowała telewizja TVN24 i dzięki temu widzowie mogli usłyszeć, jak – nawiązując do sukcesu Sonika – Komorowski stwierdził, że rajdowiec może „zapłodnić polską wyobraźnię wielu różnych mieszczuchów”. Później, w relacji PAP, w usta Bronisława Komorowskiego włożono zupełnie inne słowa: „Liczę, że ten niebywały sukces zachęci innych mieszczuchów, którzy śledzili wasze zmagania przed telewizorami, do podjęcia podobnych wyzwań”.
  Przytaczam to zdarzenie, ponieważ znakomicie pokazuje ono, że nad Komorowskim rozpostarto parasol ochronny. Jak dalece media chronią Bronisława Komorowskiego, jaskrawo pokazuje sytuacja z jego przesłuchania na procesie Wojciecha Sumlińskiego i Aleksandra L., byłego żołnierza Wojskowej Służby Wewnętrznej. Rozprawa toczyła się w Pałacu Prezydenckim i były na niej obecne trzy największe telewizje: TVN, TVP oraz Polsat. Każda z nich miała na Krakowskim Przedmieściu wozy transmisyjne przygotowane do bezpośredniego przekazu, ale żadna z tych stacji nie robiła relacji na żywo. Poza TV Republika. Jej dziennikarz Michał Rachoń, mimo że nie miał kamery, poprzez swój telefon komórkowy zapewnił telewidzom możliwość obejrzenia przesłuchania prezydenta.
  Resortowe telewizje z prezydentem
  Zachowanie mainstreamu nie zaskakuje – wystarczy poznać (lub przypomnieć sobie) genezę powstawania największych prywatnych telewizji oraz kto obecnie decyduje o kształcie informacyjnym oraz publicystycznym w TVP. Bez większego problemu znajdziemy tam ludzi, którzy w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej figurują jako zarejestrowani tajni współpracownicy Zarządu II Sztabu Generalnego, czyli komunistycznej wojskowej bezpieki, poprzedniczki Wojskowych Służb Informacyjnych.
  Dzięki najpierw „Raportowi z weryfikacji WSI”, a następnie wspomnianej książce Sławomira Cenckiewicza „Długie ramię Moskwy” – dziś już wiadomo, że jeszcze na początku lat 90. późniejsi szefowie WSI odbywali przeszkolenia w Moskwie na kursach KGB lub GRU. Rosja, mimo rozpadu sowieckiego imperium, miała silne wpływy w służbach wojskowych III RP. Te służby z kolei miały wpływ na polityków. I można znaleźć co najmniej kilka poszlak wskazujących, jakie miał motywy Bronisław Komorowski, gdy dziesięć lat temu jako jedyny z posłów był przeciwny rozwiązaniu WSI. Te poszlaki mogą tłumaczyć, dlaczego już na samym początku jego prezydentury głównym gościem w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego był człowiek, który krwawo rozprawił się z walczącymi o wolność Czeczenami i stąd zyskał przydomek „rzeźnik Czeczenii”. Mowa o byłym KGB-iście Nikołaju Patruszewie, „prawej ręce” Władimira Putina. I wreszcie – dlaczego Komorowski zachowuje się tak, jakby realizował rosyjskie palny i nie decyduje się na jednoznaczne i stanowcze potępienie Putina. A gdy dochodzi do jawnych prowokacji – jak ta sprzed dwóch lat przed ambasadą rosyjską, natychmiast tłumaczy się przed Rosjanami."
  niezalezna.pl/63693-komorowski-w-przedpokoju-putina

 • 1group

  Oceniono 7 razy 1

  Ten scenariusz nie jest wykluczony.PO powinna wystawić innego kandydata,mógłby nim być nawet ten Jarubas,tylko trzeba mu dynamiczną kampanię zapewnić.
  Komorowski dla wielu jest nie do przyjęcia.
  Najlepiej by pogodziła ich Ogórek.

 • vidi12

  Oceniono 13 razy 1

  PiS-owców jako stary SLD-owiec nie znoszę ale gdy stanę przed wyborwm Komorowski czy Duda to z bólem zagłosuję na Dudę... na Komorowskiego nawet z bulem bym nie zagłosował !!!

 • Marcin Flees

  Oceniono 5 razy 1

  Ciekaw jestem dlaczego nikt się nie zainteresował ciekawym zjawiskiem.Otóż w ostatnich wyborach prezydenckich, w komisjach zlokalizowanych w zakładach karnych i aresztach,obecny prezydent zdobywał niemalże 100 procent głosów.
  Jak to wyjaśnić racjonalnie ?

  O to wyniki z 4 zakładów karnych.W pozostałych było identycznie
  prezydent2010.pkw.gov.pl/PZT/PL/WYN/P/120000/126101_451.html
  prezydent2010.pkw.gov.pl/PZT/PL/WYN/P/120000/126301_69.html
  prezydent2010.pkw.gov.pl/PZT/PL/WYN/P/140000/146503_1143.html
  prezydent2010.pkw.gov.pl/PZT/PL/WYN/P/140000/146502_1140.html

 • mercu23

  Oceniono 1 raz 1

  Co by nie sądzić ta analiza,musi choć trochę dać do myślenia bo jednak widać odwrót ludzi od PO(choć alternatywa jest jeszcze gorsza...Miller i Palikot,zwłaszcza ten drugi zawiódł moje oczekiwania). Gdybym miał się założyć to postawiłbym,iż będzie na 100% druga tura, dlaczego? bo nic nie robi konkretnego prezydent ponoć wszystkich polaków,ale gdy są konflikty to go nie ma zwłaszcza w roli rozjemcy i unika walk z jakąkolwiek grupą społeczną nie dla dobra kraju, a dla własnej reelekcji(złe podejście,żeby nie powiedzieć wredne albo cyniczne), a bazuje tylko na sloganie bądż miłym dziadkiem, a wszyscy cię pokocjchają(mnie to odstrasza co nie znaczy,że zagłosuję kiedykolwiek na pis,wolę oddać w drugiej turze głos przeciw obu kandydatom,stawiając X przy obu nazwiskach już tak raz uczyniłem) .Polska jest tam gdzie są ludzie mający empatie do drugiej osoby a na pewno nie mają jej na wiejskiej i tym bardziej śród polityków pisu.

 • pietro62

  Oceniono 5 razy 1

  Pan dr przedstawia nam czarną wersję przyszłości!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX