"Nie przystoi kobiecie, by tak brutalnie atakować drugą kobietę". Szef sztabu Ogórek krytykuje Środę

- Nie zgadzam się z poglądami prof. Środy i jej uszczypliwymi komentarzami. Cały czas mówiła, że kobiety powinny iść do polityki. A teraz mówi, że ładna pani nie może startować, inna, brzydka, może - tak Leszek Aleksandrzak, szef sztabu Magdaleny Ogórek, komentuje spięcie między kandydatką SLD i prof. Magdaleną Środą. Wg gościa TOK FM wynik Ogórek 10 maja będzie lepszy niż sondaże, które dają jej 6-9 proc. poparcia.
Jak informuje "Polityka", Leszek Aleksandrzak, który kieruje sztabem Magdaleny Ogórek, to "zaangażowany rzecznik kobiet". To on organizuje Sejmik Kobiet Lewicy i to on wymyślił, by w wyborach prezydenckich SLD reprezentowała znana z telewizji Ogórek.

W Poranku Radia TOK FM przekonywał, że kandydatka to dowód na potrzebę zmian, których trzeba dokonać nie tylko w Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ale i w Polsce.

- Nie musimy trwać w tym samym - mówił podkreślając, że nie przejmuje się sondażami, które dają Magdalenie Ogórek 6 proc.. - Są takie, które dają 9 proc. Ale prawdziwym sondażem będą wybory 10 maja.

"Nie przystoi"

Aleksandrzak broni kandydatki SLD na prezydenta przed atakami. Takimi jak ostre słowa wypowiedziane przez prof. Magdalenę Środę. Filozofka i feministka stwierdziła w rozmowie z Moniką Olejnik, że Ogórek "właściwie jest kompletnie nikim w polityce", ma "nieustawiony głos" i jej zgłoszenie ośmiesza SLD.

- To wręcz brutalny atak. Nie przystoi jednej kobiecie, by tak brutalnie atakować drugą kobietę. Prof. Środa cały czas mówiła, ze kobiety powinny iść do polityki. A dziś mówi, ta pani jest ładna, więc nie może startować, a inna, brzydka, może. Nie zgadzam się z poglądami prof. Środy i jej uszczypliwymi komentarzami - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

Dlaczego Ogórek sama nie odpowie Środzie? Szowinizm w SLD [BLOG] >>>

Według wiceszefa SLD, Magdalena Ogórek to najlepsza i najbardziej lewicowa wśród kandydatów kojarzonych ze środowiskami lewicowymi. - Nie znam lewicowego programu Janusza Palikota. Przecież głosował za podniesieniem wieku emerytalnego. Jeśli chodzi o wicemarszałek Sejmu Wandę Nowicką, to słyszałem jej poglądy tylko na tematy relacji państwo - Kościół i feminizmu. To za mało, by mówić o lewicowości. A jeśli chodzi o Annę Grodzką... nie jestem w stanie odpowiedzieć na żadne pytanie dotyczące jej poglądów.

Inni też by chcieli

Aleksandrzak broni kandydatki SLD oraz taktyki, jaką obrano na czas kampanii. - Czytamy, jak Tomasz Kalita pisze, że kandydatka Sojuszu weszła do I ligi, bo uścisnęła ręce europejskich przywódców. Ale jej przecież w tej I lidze nie ma - mówiła Dominika Wielowieyska do gościa Poranka Radia TOK FM.

Przypomnijmy, wejście Magdaleny Ogórek do europejskiej czołówki politycznej miało się dokonać podczas

Szczytu Partii Europejskich Socjalistów, który odbył się w Madrycie.

- Inni politycy nie mają takich spotkań. Zaraz po spotkaniu w Madrycie, Andrzej Duda zorganizował spotkanie z trzema ambasadorami. Proszę porównać rangę tych spotkań. Magdalena Ogórek rozmawiała z europejskimi przywódcami na różne tematy. W języku tych przywódców, czyli zna języki. Jak można inaczej pokazać swoją europejskość czy światowość, niż rozmawiając z przywódcami? - pytał szef sztabu kandydatki SLD na prezydenta.

Komorowski traci poparcie, zyskuje Duda - prezydencki sondaż komentują Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (223)
"Nie przystoi kobiecie, by tak brutalnie atakować drugą kobietę". Szef sztabu Ogórek krytykuje Środę
Zaloguj się
 • blue911

  Oceniono 232 razy 220

  GW: CZY MOZECIE PRZESTAC ZAMIESZCZAC NA STRONACH GLOSNE REKLAMY Z AUTOSTARTEM I BRAKU MOZLIWOSCI WYLACZENIA TEGO GOWNA?!?!??!?!

 • pimpao

  Oceniono 220 razy 102

  Pan szef sztabu, albo nie słyszał co mówi Środa, albo nie rozumie tych dość prostych słów, albo robi z nas idiotów. Obstawiam wszystkie trzy opcje, to typowe dla naszej klasy politycznej. W ogóle co to za kretyński tekst - "Nie przystoi kobiecie...."?

 • white_lake

  Oceniono 151 razy 89

  niech oni się już przestaną ośmieszać!!!
  są granice cynizmu, droga "lewico"

 • abad01

  Oceniono 105 razy 55

  Moze to pan Miller powinien sie zastanowic przed ogloszeniem kandydatury pani Ogorek ze wystawia ta ostatnia i to kobiete na posmiewisko. To ma byc prezydent a nie pacynka w rekach starego, wylenialego kocura. Dziwie sie kandydatce ze na ten cyrk przystala, nie swiadczy to o niej dobze.

 • villk

  Oceniono 74 razy 48

  Gdy widzę tekst wypowiedziany przez polityka....

  "Nie przystoi..." to mam ochotę dodać...."- gdy nie stoi".

 • jan.ostrzyca

  Oceniono 122 razy 48

  Środa, Nowicka, Nowacka, Szczuka, Piątek, Grodzka i jeszcze parę innych dyżurnych kobiet, mogłyby założyć partię, stowarzyszenie, komitet wyborczy, cokolwiek konstruktywnego. Ale nie mają czasu, bo muszą spocone ganiać po mediach i opowiadać o nędzy lewicy. I stąd właśnie ta nędza pochodzi.

 • white_lake

  Oceniono 50 razy 34

  nie przystoi, żeby "lewicowiec" gadał jak ksiądz z ambony

 • gh83

  Oceniono 33 razy 23

  Świetny gość. Chętnie dowiem się od niego, co jeszcze "nie przystoi kobiecie".
  I to jest szef sztabu lewicowej kandydatki, buahaha.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX