Zabójstwo Niemcowa? Handel z Rosją? Ogórek ma odpowiedź: "Zawsze trzeba rozmawiać"

Magdalena Ogórek w ramach kampanii wyborczej odwiedziła w weekend kilka polskich miast. Na pytanie jednego z kupców w Łodzi o możliwość sprzedaży produktów rolniczych w Rosji odparła krótko: "Zawsze trzeba rozmawiać". Podobnie odpowiedziała dzień później na pytanie o zabójstwo Borysa Niemcowa.
POLUB NAS


Kandydatka SLD na prezydenta Magdalena Ogórek w weekend odwiedziła Łódź, gdzie rozmawiała z mieszkańcami i zbierała podpisy poparcia dla swojej kandydatury. Partia utrzymywała wizytę w tajemnicy, a na wydarzeniu nie życzono sobie obecności dziennikarzy. - Gdyby na rynek zaproszono media, Magdalena Ogórek nie mogłaby z nikim spokojnie porozmawiać - mówił rzecznik partii Dariusz Joński.

Kandydatka na prezydenta RP wciąż odmawia bowiem rozmów z mediami. W tej nietypowej, jak na kampanię wyborczą, sytuacji pojawiają się podejrzenia, że Ogórek nie poradziłaby sobie w konfrontacji z dziennikarzami. Zarejestrowana podczas wizyty w Łodzi odpowiedź na pytanie jednego z obecnych tam kupców zdaje się sugerować, że podejrzenia te mogą być bliskie prawdy.

Łodzianin zapytał przechadzającą się halą targową kandydatkę o to, czy prowadziłaby rozmowy z Federacją Rosyjską, aby umożliwić polskim rolnikom i sadownikom sprzedaż produktów na Wschodzie. - Zawsze trzeba rozmawiać - odparła Ogórek, po czym odwróciła się i odeszła w inną stronę.Taka odpowiedź doczekała się oczywiście ironicznych komentarzy. Wojciech Szacki na Twitterze stwierdził, że Ogórek "w trzy sekundy rozwiązała problem z Rosją".Zabójstwo Niemcowa? Też "trzeba rozmawiać"

Następnego dnia Ogórek była też w Kaliszu, gdzie udzieliła niemal identycznej odpowiedzi dziennikarce TVN, która podczas jej spaceru po mieście zapytała o sytuację na Wschodzie i zabójstwo rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa. - Musimy rozmawiać, pani redaktor - odpowiedziała kandydatka SLD, nie czekając na koniec pytania. - Na drodze dialogu weszliśmy do NATO, weszliśmy do Unii Europejskiej. Trzeba rozmawiać, wtedy zawsze wychodzi coś dobrego. Wojny się dla nas kończyły tragicznie - dodała.

W weekend poza Łodzią i Kaliszem Ogórek odwiedziła Ostrów Wielkopolski. Jest to element kampanii bezpośredniej kandydatki SLD. W Ostrowie spotkała się z prezydent miasta i mówiła między innymi o aktywizacji biznesu i zmianie prawa.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Zabójstwo Niemcowa? Handel z Rosją? Ogórek ma odpowiedź: "Zawsze trzeba rozmawiać"
Zaloguj się
 • peter-123

  Oceniono 17 razy 11

  Kandydaci na Prezydenta to wybitna niespotykana silna grupa pod wezwanie w roli Muppet Show. Zalosny obraz polityczny naszej Ojczyzny.

 • falowod

  Oceniono 25 razy 7

  Nareszczie zaczyna mowic cos i na dodatek z sensem. Po co strzelac do siebie ,lepiej szukac kompromisow.Od negocjacji nie gina ludzie ,

 • marudna.maruda

  Oceniono 24 razy 4

  Nie wystarczy, że ładnie wyglądała? Plany szalone ma pod blond grzywką, nie może tracić energii na odpowiadanie na pytania. Też wymagania.

 • kleklektyk

  Oceniono 11 razy 3

  To mi przypomina słynną "Szafę łubu-dubu" z "Misia". Bo przecież rozmowa z tow. Putinem toczka w toczkę przypomina dialog podwładnych z prezesem Ochódzkim, uprawiany za pośrednictwem tegoż medium.

 • klara551

  Oceniono 2 razy 2

  Jej wysokość kandydatka na kandydata i jej dwór ogórkowy raczyła odwiedzić przyszłych podwładnych. I jak to w dawnych czasach bywało pokazała się miedzy maluczkimi. Obstawiona,ochroniona a szambelan Joński tłumaczy,że miała myśli. Marszałek dworu Miller też milczy bo milczenie jest złotem,tyle że jak się nie umie zachować tajemnicy to się je traci a milczenie dla samego milczenia złota nam nie przysporzy. Jeżeli przed zdobyciem tysięcy podpisów koledzy partyjni tworzą kordon sanitarny wokół niej to co będzie po ewentualnej wygranej? Kolejna twierdza niczym żoliborska ? Będziemy mieć tow. królewnę na szklanej górze? A może boją się ,że król ,tfu królewna jest naga czyli po prostu nie kumata?

 • adamofsky

  Oceniono 17 razy 1

  "Wiem, że nic nie wiem" Sokratesa oznaczało, że wie on wiele. Ogórek powiedziała "Wiem, że wszystko wiem" (trzeba rozmawiać, trzeba wziąc telefon i zadzwonić). Ciekawe, co to oznacza..

 • kocham_oslow_glosujacych_na_po

  0

  Każdego można w ten sposób obśmiać, jednak nie ulega wątpliwości, że jest inteligentniejsza od obecnego Prezydenta. Jego nie potrzeba zresztą ośmieszać, on się sam ośmiesza.

 • kocham_oslow_glosujacych_na_po

  0

  Wszystko można obśmiać, jednak nie ulega wątpliwości, że jest inteligentniejsza od obecnego Prezydenta.

 • kamilakarabasz

  Oceniono 6 razy 0

  Dobry wieczór, Jan Pospieszalski, a to jest program "Warto rozmawiać"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX