Lis: Hofman powiedział, że jest symbolem obciachu i głupoty. Spokojnie, zdetronizuje go Mastalerek

"Wolę czasem chropawą prawdziwość Komorowskiego czy Kaczyńskiego niż plastikowy dynamizm Ogórek czy Dudy" - pisze w najnowszym "Newsweeku" Tomasz Lis. Publicysta narzeka na niekompetentnych, niedoświadczonych "młodych" polityków. Jednak jeszcze bardziej obrywa się ich sztabowcom, "politycznym hofmanoidom".
Tomasz Lis zauważa w najnowszym "Newsweeku", że wybory prezydenckie przedstawiane są jako nadejście "nowego" w polityce. Podkreśla jednak, że młodość w tym przypadku oznacza "brak kompetencji, zupełnie nieuzasadnione dobre samopoczucie, brak zahamowań i ogólną hucpę".

Polityczne hofmanoidy

Publicysta ubolewa nad tym, że żaden z "młodych kandydatów" na prezydenta nie podzielił się dotychczas z publicznością żadną ciekawą ideą. Według Lisa od samych kandydatów gorsi są jednak ich doradcy, "młodzi propagandyści, polityczne hofmanoidy".

Król: To wybory prezydenckie, a nie miss powiatu. Ktoś sobie żarty robi? >>>

Marcin Mastalerek, rzecznik PiS, obrywa od Lisa za przyrównywanie Andrzeja Dudy do Johna F. Kennedy'ego. "Adam Hofman stwierdził właśnie, że stał się symbolem obciachu i głupoty. Chciałbym go uspokoić. Mastalerek lada moment go zdetronizuje" - pisze publicysta.

Milusińscy z SLD

Jeszcze ostrzej Lis pisze o, jak to ujmuje, "trzech milusińskich z SLD". Chodzi o Tomasza Kalitę, Krzysztofa Gawkowskiego i Dariusza Jońskiego. Lis przytacza garść cytatów polityków, jak na przykład z Jońskiego: "Doktor Magdalena Ogórek jest doktorem, jest świetnie przygotowana, jest szlachetnej urody". Publicysta ironizuje, że tak jak Hofman z kompanami zwiedzał Madryt, tak koledzy z SLD zwiedzają "krainę absurdu".

Lis zarzuca Andrzejowi Dudzie, Adamowi Jarubasowi czy Magdalenie Ogórek brak idealizmu, osiągnięć, doświadczeń, autentyczności. "Wolę czasem chropawą prawdziwość Komorowskiego czy Kaczyńskiego niż plastikowy dynamizm Ogórek czy Dudy" - zauważa Lis.Cały tekst w najnowszym "Newsweeku".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (189)
Lis: Hofman powiedział, że jest symbolem obciachu i głupoty. Spokojnie, zdetronizuje go Mastalerek
Zaloguj się
 • pimpao

  Oceniono 480 razy 352

  Tu nie chodzi o to, że oni są niedoświadczeni i niekompetentni. To są po prostu zwykli idioci.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 274 razy 184

  Trotyl się skończył... Macierewicz coraz bardziej "sezonowy"...Paprotka-Duda się też skończy po wyborach... HOFMAN CORAZ BLIŻEJ !...Co prezes ostatnio potwierdził...Kto tak pięknie łgać potrafi bez mrugnięcia okiem...Mastalerek mu nawet w tym do pięt nie...d o r a s t a... Tylko prezes pozostaje nadal nie do przebicia...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 198 razy 136

  Ken i Barbie naszej polityki potrzebują akcesoriów typu Mastelarek czy Jonski ale i tak wiadomo kto tak naprawdę pociąga za sznurki tych marionetek :-)

 • jacol-1

  Oceniono 112 razy 84

  Mam już dość tej głupiej, złośliwej, beztreściwej kampanii. Co to będzie do 10 maja? Chyba przestanę tych banialuków słuchać.

 • plastikpiokio

  Oceniono 86 razy 72

  ci propagandowi clowni z tego żyją --- IM GŁUPSZY TYM WIĘCEJ SŁUCHACZY I WIEKSZY ZAROBEK

 • hrkukus

  Oceniono 94 razy 72

  Nowum w naszej polityce jest Pani Ogórek. Jeśli bowiem hofmanoidalność zdefiniujemy jako nieustanne, prostackie, wręcz chamskie, zabieranie głosu przy braku czegokolwiek do powiedzenia, to Hofman, choć "wybitny" nie był tu ani jedyny, ani pierwszy. Natomiast Ogórek to nowość. Może przedwcześnie na diagnozę, ale na razie wygląda to tak: nic nie mówi i nie ma nic do powiedzenia, tylko wygląda. Ten styl się chyba nie przyjmie, ale Lepper też nie rokował.

 • onoma7

  Oceniono 105 razy 71

  Hofmana i Mastalerka zdetronizuje Jarubas..

 • darek7262

  Oceniono 124 razy 70

  Brawo Panie red.Lis, sprawy należy pokazywać takie jakie one są. Joński,Gawkowski,Kalita , tak mizernych polityków SLD nigdy nie miała.

 • pawl68

  Oceniono 52 razy 50

  Biedny Adaś... On nie wie że był symbolem obciachu i głupoty na długo przed madrycką aferą!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX