Palikot u Olejnik: Nie sprowadzajmy kampanii do absurdu. Potrzeba debat między kandydatami. Inaczej małpi cyrk

- Możemy do absurdu sprowadzić tę kampanię. Jeśli media nie doprowadzą do sytuacji, w której będą debaty między kandydatami, to będziemy mieli małpi cyrk w Polsce - mówił w "Kropce nad i" Janusz Palikot.
POLUB NAS
- Było naiwnością myślenie, że Rosja wpuści Borusewicza. Putin boi się scenariusza, że w Rosji będzie Majdan, że Rosjanie wystąpią przeciwko totalitarnej władzy, którą reprezentuje - powiedział Janusz Palikot, kandydat TR na prezydenta, w "Kropce nad i" w TVN 24.

Odniósł się tym samym do informacji, że Rosjanie nie zgodzili się na przylot do ich kraju marszałka Senatu Bogdana Borusewicza. Miał on uczestniczyć w pogrzebie zastrzelonego 27 lutego opozycjonisty Borysa Niemcowa.

"To morderstwo to był cel Putina"

- To morderstwo to był cel Putina - miało ono pokazać opozycji, że nie ma świętych krów - uważa Palikot. Według lidera TR z inicjatywą delegacji na pogrzeb Niemcowa powinien wystąpić szef RE Donald Tusk. - Gdzie jest w tej sytuacji prezydent Europy? - pytał retorycznie Palikot.

Według niego "Polska jest chłopcem do bicia, niczego się nie uczy". - Inicjatywa Borusewicza była błędem. Powinna wyjść od Donalda Tuska - powtórzył Palikot. - Pan jest naiwny. Przecież Rosjanie też by go nie wpuścili i powiedzieli, że to reperkusje za sankcje - odparła na to prowadząca program Monika Olejnik.

- Tak, ale wtedy byłby przekaz, że to UE została tak potraktowana, a nie sama Polska. Nie widzi pani różnicy? Tego, jaką dziecinadą jest zagrywka Borusewicza? - odparł Palikot.

"Dość ośmieszania Polski!"

- Pan obraża marszałka Senatu - zarzuciła mu Olejnik. - Nie, ja po prostu nazywam rzeczy po imieniu - odciął się szybko lider TR. - Państwo dla tej kampanii zrobią wszystko - odparła na to dziennikarka. - Naprawdę pani nie widzi, że się znów ośmieszyliśmy? Dość tego, dość ośmieszania polskiego państwa przez nieodpowiedzialnych polityków typu Borusewicz czy Lech Kaczyński! - mówił wzburzony Palikot.

Olejnik powiedziała mu, że jest oburzona jego słowami pod adresem marszałka Senatu. - Pani się wpisuje w szereg tych ludzi, którzy pchnęli Polskę do zbombardowania, wybuchu powstania warszawskiego. W całą tę linię polityki historycznej: trupy ważniejsze, krew przelana. Nie, nie, nie! - wykrzyczał Palikot.

- Lepiej się poddać, niż zmarnować szansę na to, by Polska się odbudowała - uważa lider TR. - Czyli mamy leżeć plackiem przed Putinem? - zastanawiała się Olejnik. - Nie, trzeba załatwiać te sprawy racjonalnie - odparł Palikot. - Mówi pan jak Jarubas! - zarzuciła mu Olejnik. - Nie mam z nim nic wspólnego - odparł Palikot.

"Będziemy mieli w Polsce małpi cyrk"

Kandydat na prezydenta wypowiedział się też na temat kampanii wyborczej: - Jarubas miał ze mną debatować w "Kropce nad i", a jestem tu sam. Duda powiedział, że obniży wiek emerytalny, a nikt go nie pyta, jak i za ile. Pani Ogórek wystąpiła z kolei na jakimś bazarze, mówiąc, że Polska jest jak łąka - mówił o swoich konkurentach w wyścigu prezydenckim.

- Możemy do absurdu sprowadzić tę kampanię. Jeśli media nie doprowadzą do sytuacji, w której będą debaty między kandydatami, to będziemy mieli małpi cyrk w Polsce - uważa Palikot.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (15)
Palikot u Olejnik: Nie sprowadzajmy kampanii do absurdu. Potrzeba debat między kandydatami. Inaczej małpi cyrk
Zaloguj się
 • pimpao

  Oceniono 12 razy 8

  Debaty kandydatów to normalna sytuacja w demokracji. To wręcz jej podstawa. Nie mówię o debatach z Komorowskim przed pierwszą turą, ale pozostali kandydaci powinni nam przedstawić swoje poglądy. Skonfrontować się ze sobą, tak aby elektorat mógł się czegoś dowiedzieć i bardziej świadomie wybrać władzę, która nam później organizuje życie i państwo. Ja mam dość płacenia za robienie ze mnie idioty, konwencjami partyjnymi, bilbordami i spotami. Uważam, że rozmowa pustego jak bęben Rolling Stonesów Dudy, o zerowej wiedzy ekonomicznej, który nigdy nie zarobił złotówki na wolnym rynku, nie dołożył grosza do budżetu. Z Palikotem, facetem, który prowadził ileś tam biznesów, zarobił miliony, do budżetu odprowadził też miliony, na temat wieku i systemu emerytalnego, byłaby bezcenna.

 • passtorian

  Oceniono 12 razy 8

  Kandydat ktory unika publicznej polemiki na tematy interesujace spoleczenstwo to zwykla kukla prowadzona przez bezimiennych operatorow. A takiej kukly Polsce nie potrzeba!

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 7 razy 5

  Małpi cyrk to już mamy... Choć może bardziej PGR. Jak nie kartofel na stolcu, to inny burak pastewny. I każdy w przyklęku przed kleszym obliczem.

 • akto49

  Oceniono 9 razy 5

  Zwracam się do Radia TOKFM o zorganizowanie DEBATY PREZYDENCKIEJ chętnych do niej kandydatów. Niech powiedzą co chcą, a my wybierzemy godnego rywala dla urzędującego Prezydenta. Jeśli debat nie będzie, to będzie porażka mediów. Wierzę w moje TOK FM.

 • czesio48

  Oceniono 12 razy 2

  Olejnik była oburzona słowami pod adresem Borusewicza a tymi samymi pod adresem L Kaczyńskiego już nie, oto uczciwość i morale dziennikarzy resortowych.

 • flat-ower1

  Oceniono 2 razy 0

  Jak się ma 1 % poparcia to już nic nie jest straszne. Szkoda tylko,że Palikot ośmiesza się sam za własne pieniądze wygadując monstrualne głupstwa. Gdyby, kilka lat temu poprzestał na świńskim ryju czy lateksowym fiucie jako elementach "wspomagających" przekaz medialny to dzisiaj może byłby szanowany. A tak facet zaplątał się we własne szaleństwo, nie wiadomo co jest teatrem a co poważną propozycją... Uciekli od niego prawie wszyscy a on trwoni tę swoją kasę na bzdury. A mógłby wesoło i ciekawie sobie pożyć !

 • cracovia.figiel

  Oceniono 18 razy 0

  Palikocie nie zamartwiaj się za bardzo i olej panią Olewnik. Mnie też ruscy nie wpuścili i wcale mnie to tak nie irytuje. Przynajmniej mi zostanie trochę kasy do mlecznego na ruskie pierożki..... i przy okazji zakropię kefirkiem za zdrowie nieboszczyka.

 • pa.gg

  Oceniono 7 razy -1

  a pan jesteś największą małpą w tym cyrku

 • passtorian

  Oceniono 6 razy -6

  Niby dlaczego Donald Tusk mialby uczestniczyc w pogrzebie jednego z antagonistow Putina? To byloby smieszne samo w sobie. Niemcow, poza tym , ze byl kiedys w gronie Jelcyna i ostatnio krytykowal wszystko z czym wyszedl Putin nie byl ani politykiem ani nie zajmowal zadnej oficjalnej funkcji. Kiedys myslalem , ze Palikot jest szansa dla Polski ale juz od dluzszego czasu widze , ze to zwykly nieudacznik oportunista. Powinien siedziec i "warzyc" alkoholowe napoje a nie zajmowac sie polityka. Co za czasy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX