Miller: Ogórek to jedyna kandydatka lewicy. Reszta jest z Ruchu Palikota

- Mamy jedną kandydatkę lewicy i troje kandydatów Ruchu Palikota - stwierdził Leszek Miller w Poranku Radia TOK FM, komentując lewicową stawkę w wyborach prezydenckich. Szef SLD odniósł się też do zarzutów o nadmierną sympatię wobec Rosji. - Roman Dmowski powiedział, że są Polacy, którzy bardziej nienawidzą Rosji, niż kochają Polskę. Ja akurat kocham Polskę - zaznaczył.
Jan Wróbel pytał w Poranku Radia TOK FM Leszka Millera, szefa SLD, o rozpowszechniane przez tabloidy pogłoski, jakoby Barbara Nowacka miała nosić się z zamiarem założenia nowej partii. Na jej czele miałby jednak stanąć Grzegorz Napieralski jako bardziej doświadczony i twardszy polityk. - Sypie się SLD - stwierdził Wróbel.

Kto zaciera raciczki?

- To dobra kandydatura. Napieralski powinien stanąć na czele jakiejś partii, zapowiadał to od jakiegoś czasu - stwierdził Miller. - Dlatego jest w orbicie zainteresowania sądu partyjnego. Bo jak pan wie, nie można być w SLD i zapowiadać tworzenie własnego ugrupowania. Będziemy z zainteresowaniem obserwować te wysiłki - dodał lider SLD. Napieralski został niedawno zawieszony w prawach członka SLD.

Prowadzący audycję zauważył, że nieprzychylni Millerowi politycy z równym zainteresowaniem śledzą kampanię prezydencką Magdaleny Ogórek, "zacierając z radości raciczki". - Nasza kandydatka ma w sondażach trzecią pozycję z tendencją zwyżkującą. Jestem więc pewny dobrego wyniku. Ale wszystko w rękach wyborców - odparł Miller.

Lewica i Palikot

- Jest kampania wyborcza. Trudno, by pan mówił cokolwiek innego, niż "nasza kandydatka jest najlepsza" - zauważył Wróbel. - Nasza kandydatka jest jedyną kandydatką lewicy - wtrącił Miller. - Mamy jedną kandydatkę lewicy i troje kandydatów Ruchu Palikota - uściślił.

Wróbel pytał też, czy złośliwości pod adresem Ogórek nie robią na Millerze żadnego wrażenia. - Tkwię w polityce od wielu lat i żeby wytrzymać ten czas, trzeba mieć skórę mocną, grubą, wygarbowaną. Ogórek jest z tego punktu widzenia nowicjuszką, ale widzę, że zachowuje się dzielnie. Zresztą zdawała sobie sprawę, że gdy wejdzie do tej konkurencji, będzie musiała wiele znieść - zaznaczył.

- Być może. My nie możemy jej o to zapytać, wskutek ciężkiego kryzysu psychicznego bądź genialnych porad doradców pani Ogórek unika dziennikarzy - skomentował cierpko Wróbel. - To nie jest ścisłe stwierdzenie. Można było o to zapytać Magdalenę Ogórek w Łodzi, Kaliszu czy Ostrowcu. I na kolejnych spotkaniach w kraju - odparł Miller.

"Trudno posądzać Putina o to, że zabił Niemcowa"

Prowadzący pytał też Millera o pojawiające się w internecie żarty z Magdaleny Ogórek, która miałaby dzwonić do Władimira Putina i pytać, czy ten zabił Borysa Niemcowa. "Odpowiedział, że nie" - głosi internetowy mem. - To właściwa odpowiedź, trudno posądzać Putina o to, że zabił Niemcowa - przyznał Miller. - Hollande czy Merkel nie mają problemów, by rozmawiać z Putinem - zauważył.

Prorosyjski front w polskiej polityce >>>

Wróbel wytknął Millerowi, że SLD i PSL zawiązały cichą koalicję w krytykowaniu polskiej polityki wobec Rosji. - Z punktu widzenia PSL to dziwaczna narracja, przecież jest w koalicyjnym rządzie. Ale PSL jest znane z bycia jednocześnie w koalicji i opozycji - stwierdził polityk. W odniesieniu do własnych poglądów, zaznaczył: - Pamiętam słowa Romana Dmowskiego. Powiedział, że są Polacy, którzy bardziej nienawidzą Rosji, niż kochają Polskę. Ja akurat kocham Polskę - zakończył.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (29)
Miller: Ogórek to jedyna kandydatka lewicy. Reszta jest z Ruchu Palikota
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 24 razy 10

  Nasza kandydatka jest jedyną kandydatką lewicy...
  ----
  towarzysz Miller zapomniał dodać że jedyną słuszną kandydatką, z niecierpliwością czekam żeby się o tym przekonać bo jedyny autentyczny program pani Magdaleny brzmi:
  "trzeba rozmachiwać..." koniec cytatu :-)

 • klara551

  Oceniono 15 razy 5

  I kto to mówi/sprawa p. Napieralskiego/? Facet co zmieniał barwy partyjne jak kameleon,partie jak rękawiczki mieni się obrońcą tylko czego? A pani Ogórek ma poglądy lewicowe czy czy po prostu innego kandydata nie było. A właściwie zasadnym jest pytanie czy p.Ogórek ma jakiekolwiek poglądy bo jak na razie robi za marionetkę,ładną marionetkę i tyle.

 • white_lake

  Oceniono 6 razy 4

  dość tej farsy, panie Miller, wylansowała się już, zna ją cały świat i każde polskie dziecko, więc spokojnie może wrócić do Dzień Dobry TVN i tam dalej robić karierę na miarę swoich możliwości
  nie brnijcie w to dalej, bo to tylko ośmiesza nasz kraj

 • Marcin Marcinczyk

  Oceniono 8 razy 4

  Janusz Władysław Zemke 66 lat - poseł 1989–2009 (X, I, II, III, IV, V i VI kadencji), od 2001 do 2005 sekretarz stanu w MON, od 2009 europoseł VII i VIII kadencji.
  ---
  Joanna Senyszyn 66lat – w latach 2001–2009 posłanka IV, V i VI kadencji, od 2009 do 2014 europosłanka
  ---.
  Katarzyna Maria Piekarska lat 48 – w latach 1993–2007 posłanka na Sejm II, III, IV i V kadencji
  ---
  Krzysztof Jan Janik lat 65 – polski polityk, politolog, przewodniczący partii SLD w 2004, były minister spraw wewnętrznych i administracji, w latach 1993–2005 poseł na Sejm II, III i IV kadencji.
  ---
  Grzegorz Bernard Napieralski lat 41 – poseł na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, od 2008 do 2011 przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
  ---
  Wojciech Michał Olejniczak lat 41 – polski polityk, poseł na Sejm IV, V i VI kadencji, wicemarszałek Sejmu V kadencji, w latach 2003–2005 minister rolnictwa i rozwoju wsi, w latach 2005–2008 przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji.
  ---
  osoby po 70 jak prof Iwiński sobie darowałem...
  ---
  Co mają te osoby ze sobą wspólnego? jest to czołówka polskiej lewicy, politycy rozpoznawalni praktycznie przez większość społeczeństwa. bywalcy medialni mogący o wszystkim i niczym rozmawiać godzinami....
  Mają jeszcze jedną wspólną cechą - wystawieni do wyborów, któregoś z nich czyni tę osobę nowym liderem SLD a przynajmniej osobę realnie zagrażającą słabnącej pozycji w partii Leszka Milera...
  a pani Ogórek nawet jak zrobi w 1 turze 30% w drugiej 49% to i tak zostanie kwiatuszkiem w klapie przewodniczącego, bo brak jej pozycji, doświadczenia i "zaplecza osobowego" wewnątrz partii. Ta Pani w SLD była i póki co przy wyżej wymienionych długo w tej partii będzie nikim... Może wybory prezydenckie bedą porażką, ale przynajmniej nie urośnie żadna wewnętrzna opozycja...
  ---
  Oczywiście wystarczy podmienić nazwiska i wykorzystać postacie z PiS czy PSL (PO jest w innej sytuacji) i tekst bez większych zmian może funkcjonować jako krytyka Kaczyńskiego czy Piechocińskiego, najważniejsza władza wewnątrz partii ze słaba wewnętrzną opozycją, a potem jak Bóg da, znaczy episkopat...

 • villk

  Oceniono 18 razy 4

  Pani Ogórek jest jedyna kandydatką Pana Milera , czy ma to cokolwiek wspólnego z lewica to ja nie wiem.

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 5 razy 3

  Widać, że Miller jest bardzo uchachany, kiedy jest przy nim pani Ogórek.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 21 razy 3

  Jeżeli jeszcze piękna pani Ogórek ...WYPROWADZI SZTANDAR...to będzie już naprawdę...p i ę k n i e ...

 • marudna.maruda

  Oceniono 19 razy 3

  Miller udaje dobre samopoczucie. Skoro tak mocno wierzy w Ogórek, dlaczego nałozył jej szlaban na wywiady? Trochę mi to przypomina knebel, jaki prezes zakłada Antkowi.

 • zuk.w.trawie

  Oceniono 2 razy 2

  SLD, pan Miller i lewicowość - koń by się uśmiał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX