Jarubas coraz bardziej antyrządowy i prorosyjski? "Wspieranie moskiewskiej propagandy. Zero korzyści"

PSL jest coraz mocniej krytykowane za stosunkowo ugodowy kurs wobec Rosji. - To polityka prowadząca donikąd. Szkodliwa i stawiająca PSL w rządzie w dwuznacznej sytuacji. Bo Adam Jarubas krytykuje politykę swojego rządu - mówiła w Poranku Radia TOK FM Anna Gielewska z "Wprost".
Nasilają się oskarżenia pod adresem PSL o prorosyjskie sympatie. Na celowniku jest przede wszystkim Adam Jarubas, kandydat ludowców na prezydenta. - Polska powinna skończyć z wymachiwaniem szabelką, jako naczelną zasadą polskiej polityki zagranicznej - przekonywał niedawno Jarubas, dystansując się od ostrego wobec Rosji kursu.

"Polityka prowadząca donikąd"

- Kolejne wypowiedzi Jarubasa nasuwają wątpliwość, czy on reprezentuje partię koalicyjną, czy opozycję - mówił wczoraj Radosław Sikorski, marszałek Sejmu z PO. - Mijają dni i pan Adam się nie przejął połajankami i jest jeszcze bardziej antyrządowy - zauważył dziś w Poranku Radia TOK FM Jan Wróbel.

- To czysto polityczna kalkulacja - stwierdził Michał Krzymowski z "Newsweeka". - Ale to newralgiczny moment i jakiekolwiek niuansowanie tego konfliktu, stawanie choćby półcieniami po stronie Rosji, jest niedopuszczalne. Żarty się kończą, nie ma miejsca na takie rzeczy - zaznaczył.

Anna Gielewska z "Wprost" zauważyła, że PSL od początku próbuje coś ugrać na prorosyjskim kapitale, a rząd wiele razy musiał się dystansować od wypowiedzi polityków czy nawet ministrów z PSL. Zdaniem dziennikarki ludowcy musieli uznać, że w ten sposób zgarną jakąś niewielką część elektoratu. - Ale to polityka prowadząca donikąd. Szkodliwa i stawiająca PSL w rządzie w dwuznacznej sytuacji. Bo Jarubas krytykuje politykę swojego rządu - zaznaczyła.

Kurs na Moskwę to kurs na mieliznę?

Dr Robert Sobiech, socjolog z UW, zaznaczył, że jeśli już kandydat PSL musiał odwoływać się do związanych z sytuacją na Ukrainie niepokojów rolników, mógł to zrobić inaczej. - Mówiąc, że jeśli zostanie prezydentem, będzie naciskał na rząd, by straty w wyniku konfliktu na Wschodzie nie uderzały w rolników - wskazywał. Tymczasem, jak podkreślił Sobiech, wystąpienia polityków PSL to "wspieranie wysiłków" rosyjskiej propagandy.

Zdaniem Sobiecha kurs na Moskwę nie przyniesie PSL żadnych korzyści. Krzymowski poszedł jeszcze dalej - stwierdził, że ludowcy w ogóle nie powinni wystawiać kandydata na prezydenta. Wynik w okolicach 2-3 proc. tylko bowiem zmaże dobre wrażenie po wyborach samorządowych.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (80)
Jarubas coraz bardziej antyrządowy i prorosyjski? "Wspieranie moskiewskiej propagandy. Zero korzyści"
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 161 razy 127

  Facet nie ma najmniejszych szans na wygraną.....
  wiec, może zupełnie szczerze i bez zahamowań mówić to co naprawdę myśli PSL :-)

 • shuvar

  Oceniono 92 razy 70

  PSL....zawsze przystawka do stołu rządowego.....oskar za trwanie przy jakiejkolwiek władzy....więc co się dziwić

 • marc_pl

  Oceniono 101 razy 57

  PSL jest polityczną prostytutką, dlatego nie dziwi mnie ich zachowanie - oni mają wszystko w dupie, liczy się tylko kasa i chlew. Za ruble są gotowi sprzedać siebie i ojczyznę.

 • krukpl

  Oceniono 102 razy 44

  Uważam że na takich ludzi jak Jarubas trzeba uważać

 • poniekadoptymista67

  Oceniono 63 razy 43

  Być w rządzie i jednocześnie w opozycji to złota zasada PSL.
  Takie trochę<< Jestem za a nawet przeciw>>
  Myślę, że problem rozwiąże się po wyborach parlamentarnych, bo nie przekroczą progu wyborczego 5%

 • klara551

  Oceniono 50 razy 34

  A co panie Jarubas z pańskimi osiągnięciami na urzędzie marszałkowskim? Co pan osiągnął poza stołkiem? Co pan załatwił,ile zainwestował? Jak poprawił sytuację/o ile poprawił/ w województwie?

 • rych52

  Oceniono 37 razy 27

  Niekorzystną umowę gazową z Rosją, przynoszącą miliardy strat w czasie kilkunastu lat też zawarł PSL w osobie Pawlaka...

 • oby.watel

  Oceniono 45 razy 23

  Nie da się tego rządu postawić w dwuznacznej sytuacji. Więzi łączące koalicję ze stołkami są nierozerwalne więc koalicja będzie trwała bez względu na to co mówi i robi PSL. Który zresztą przed każdymi wyborami dzierżąc władzę daje do zrozumienia, że rządzi z obrzydzeniem i tak naprawdę, to wcale się nie popiera, bo tak naprawdę jest w opozycji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX