Żakowski: Niech prezydent szybko podpisze konwencję. Żeby to jajko dalej nie gniło i nie śmierdziało

Senat przyjął wczoraj ustawę ratyfikującą konwencję antyprzemocową. Teraz musi ją podpisać prezydent. - Warto to zrobić szybko, żeby jajeczko, które i tak jest politycznie nieświeże, nie gniło i nie śmierdziało dalej - apelował w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.
Senatorowie poparli w głosowaniu ratyfikację Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Stosowną ustawę poparło 49 senatorów, przeciwnych było 38, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Przed głosowaniem z senatorami PO rozmawiali Ewa Kopacz i Jacek Rostowski, namawiając do poparcia konwencji (ostatecznie aż 11 senatorów PO nie głosowało, trzech było przeciw).

Wcześniej senatorowie nie poparli wniosku PiS o odrzucenie dokumentu. Teraz ustawa trafi do podpisu przez prezydenta (ma na to 21 dni). Następnie Bronisław Komorowski powinien ratyfikować samą konwencję.

Podpisze czy nie podpisze?

- Dzięki gwałtownej wizycie pani premier w Senacie udało się. Jan Rulewski nie dał rady popsuć święta, teraz pan prezydent ma taką szansę - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. - Ale może z niej nie skorzysta. Jest nadzieja, że szybko tę konwencję podpisze - dodał.

Jeszcze wczoraj Jan Lityński, doradca prezydenta ds. kontaktów z partiami i środowiskami politycznymi, zapewniał, że Bronisław Komorowski podpisze ustawę. Jednocześnie jednak dość enigmatycznie zastrzegł, że prezydent będzie musiał się konwencji "przyjrzeć". W lutym Komorowski mówił, że "nie wyobraża sobie", by Polska jako jedyna nie przyjęła konwencji. Mimo to Anna Dąbrowska z "Polityki" pisała, że słowa prezydenta brzmią niepokojąco i może on próbować przeciągać ratyfikację umowy.

Smutne widowisko

- Warto to zrobić szybko, żeby jajeczko, które i tak jest politycznie nieświeże, nie gniło i nie śmierdziało dalej - mówił o ratyfikowaniu konwencji Żakowski. - Im szybciej prezydent zamknie problem, tym mniej głupot zostanie nawygadywanych, mniej idiotyzmów trafi do głów obywateli, którzy przecież, co zrozumiałe, nie czytają takich dokumentów i wierzą, co inni im na ten temat mówią - wskazywał publicysta.

- Głupoty, absurdy, treści kompletnie niezwiązane z tą konwencją, które zalewają biedne mózgi polskich obywateli, są jak Ocean Atlantycki - dodał prowadzący Poranek Radia TOK FM. - Im prędzej to smutne widowisko wokół konwencji się skończy, tym dla nas lepiej. Będzie można porozmawiać o rzeczywistych problemach - zakończył.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (41)
Żakowski: Niech prezydent szybko podpisze konwencję. Żeby to jajko dalej nie gniło i nie śmierdziało
Zaloguj się
 • mirekch60

  Oceniono 20 razy 10

  A ja proponuje prezydentowi Komorowskiemu żeby udał się w podroż do watykanu i zapytał się o zgodę Franka czy może podpisać konwencje wobec przemocy w rodzinie,ha ha ha.

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 17 razy 9

  Panie Żakowski, to jajko dalej będzie śmierdziało. Niestety, mamy prezydenta, który ogólnie w zakresie podejmowania decyzji ma spore problemy.

 • bolko73

  Oceniono 87 razy 9

  Tak Panie redaktorze, biedne mózgi obywateli nie powinny być przegrzewane, przez czytanie takich bzdur jak ta konwencje. Takie śmierdzące ustawy należy przyjmować, szybko , bez czytania i informowania obywateli jaką padlinę im podrzuca lewactwo z UE. Po co to czytać, skoro Unia Europejska wie lepiej co dla jej obywateli dobre. Wszystkie ustawy i konwencje UE są przecież bezbłędne, doskonale i pozwalają na szybkie podążanie do przodu, szkoda tylko że po równi pochyłej w dół. Jedno jest pewne że to śmierdzące jajko, nie przestanie śmierdzieć po jego przyjęciu.

 • arthur petryka

  Oceniono 31 razy 9

  Znasz bajkę o Jacusiu? Tak,Ja cóś ci nie wierzę! Zabetonujta tego jacusia,coby nie było jak w tytule!

 • pa.gg

  Oceniono 81 razy 9

  Rzeczywiście ta konwencja to śmierdzące jajo- tu mam pan racje
  Podlejecie każde zgniłe jajo antyklerykalnym sosem i macie nadzieję, że jak najwięcej osób się na to nabierze wmawiając wszystkim do około że to rarytas. Nie jesteście żadnym liberalnym głosem - realizujecie tylko swoje plemienne interesy i tylko tyle. Nie przeszkadzał wam i nie przeszkadza ani komunizm ani socjalizm ani faszyzm to są wszystko drugoplanowe sprawy - grunt aby swoi byli przy władzy i kasie a geszefty będą dalej szły.

 • kabed007

  Oceniono 4 razy 4

  faja mu zmięknie przed sukienkowymi

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 33 razy 3

  Głupoty, absurdy, treści kompletnie niezwiązane z tą konwencją, które zalewają biedne mózgi polskich obywateli....
  ------
  ja bym powiedział nie biedne ale głupie, bo takich cyrków z ratyfikacja tej konwencji jak w Polsce, nie było nawet w takich krajach określających się jako muzułmańskie, jak np Turcja

 • lewacka.konserwa

  Oceniono 10 razy 2

  W czym jest problem z ta konwencją? Posłowie uchwalili przyjęcie. Senatorowie też. nawet jak prezydent podpisze, to opozycja ją podda ocenie zgodności z konstytucją przez Trybunał Konstytucyjny. Jak będzie zgodna z Konstytucją RP, to wejdzie w życie, jak nie będzie to nie wejdzie. Może warto dać szansę procedurom demokratycznym i uznać ich rezultaty za ważne. Lepszego wyjścia nie widzę.

 • andrzejlisiak

  Oceniono 14 razy 2

  Wstyd panie Żakowski. Gnijącym jajkiem nazywać szlachetną w intencjach konwencję. A ja się dziwię potem plugawemu językowi u maluczkich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX