Rozenek w Platformie? Kidawa-Błońska: Na ogół PO mu nie odpowiadała. Chyba nie zmieni poglądów w dobę

- Wyjście z klubu konkurencji nie jest warunkiem wystarczającym wejścia do PO - mówiła w Poranku Radia TOK FM Małgorzata Kidawa-Błońska, rzeczniczka rządu, pytana o przejście Andrzeja Rozenka, byłego już posła Twojego Ruchu, do PO. - Na ogół wszystko, co robiła PO, bardzo mu nie odpowiadało - przypomniała polityczka.
Po odejściu z Twojego Ruchu Andrzej Rozenek przymierzany jest do nowych ról. Najwięcej słychać o jego rzekomym przejściu do PO. Prym wiedzie tu Janusz Palikot, któremu Rozenek de facto rozbił klub parlamentarny. - Andrzej Rozenek, zastępca Jerzego Urbana, dogaduje się z Platformą - grzmiał wczoraj lider Twojego Ruchu. Wczoraj dorzucił, że Rozenek został "politycznie skorumpowany przez PO".

"Tak łatwo premier ministerstw nie rozdaje"

Okazją do zweryfikowania tych słów była wizyta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, rzeczniczki rządu, w Poranku Radia TOK FM. - Ewa Kopacz ma ministerstwo dla Rozenka? - zapytał Jacek Żakowski. - Tak łatwo premier ministerstw nie rozdaje - zaprzeczyła Kidawa-Błońska.

Co się dzieje na lewicy? Rozenek, Napieralski, Nowacka... >>>

- Jeśli jakikolwiek poseł odchodzi z klubu, pierwsze pytanie, jakie pada, to czy przychodzi do PO. Wiem, że Platforma jest największa, ma potencjał i wielu polityków chciałoby odbudować w niej swoją pozycję polityczną. Ale to nie jest tak, że wyjście z klubu konkurencji jest warunkiem wystarczającym wejścia do PO - wyjaśniła Kidawa-Błońska.

"PO jest różnorodna"

Czy Rozenek pasowałby do PO, w której ostatnio znalazł się np. Jan Tomaszewski? - PO jest różnorodna, wiele osób mogłoby znaleźć tu miejsce. Mamy jednak swoje zasady i nie wszyscy się w tym mieszczą - zaznaczyła rzecznik rządu. Przyznała, że Rozenek był aktywnym posłem, jednak do jej partii sporo mu brakuje. - Na ogół wszystko, co robiła PO, bardzo mu nie odpowiadało, więc trudno, by ktoś odpowiedzialny w ciągu doby zmienił swoje poglądy - skwitowała.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (79)
Rozenek w Platformie? Kidawa-Błońska: Na ogół PO mu nie odpowiadała. Chyba nie zmieni poglądów w dobę
Zaloguj się
 • maura4

  Oceniono 151 razy 83

  Od kiedy to jest problem dla PO ? Przyjęliście już tylu posłów, którym PO nie odpowiadała, którzy będąc w opozycji mówili paskudnie o premierze i partii, że jeden więcej nie robi różnicy. Pan Arłukowicz nawet został ministrem, choć o swojej poprzedniczce, a obecnej premier miał jak najgorsze zdanie.

 • Gniewosz Polski

  Oceniono 165 razy 49

  Pani Kidawo-Błońska bardzo mnie pani zmartwiła, bo albo pani nie wie w jaki tempie Michał Kamiński (ten z PiS) został członkiem PO i sekretarzem stanu w rządzie Kopacz, albo nie zna pani żadnej wypowiedzi tego pana na temat PO nim tą partię tak nagle pokochał.
  Chyba, że pani wie o obu wyżej wymienionych faktach i jest zwykłą bezwstydną oportunistką jak pan Misiek Kamiński.

 • oelefante

  Oceniono 60 razy 48

  PO to polityczny ściek. Wszystko, co tam wpada, zostaje przyjęte z otwartymi ramionami mieszalnika i zamienione w jednorodny szlam.

 • tani_dran

  Oceniono 54 razy 46

  Wszyscy polscy politycy mają jeden wspólny pogląd. Poglądem tym jest darmowa kasa fundowana przez podatnika.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 37 razy 33

  niestety pierwsze przykazanie jakiegokolwiek polityka w Polsce brzmi:
  jeżeli moje poglądy i przekonania nie zgadzają się z tymi które prezentuje nowa partia do której mam zamiar wstąpić to...
  tym gorzej dla tych poglądów i przekonań :-)

 • cracovia.figiel

  Oceniono 60 razy 28

  Wczoraj nasza krupcia przyszła do domu i powiedziała że pani im w szkole zadała pytanie "co to jest uczciwość". dzieci odpowiadałe że jak kto niekradnie....... Pan Rozenek wjechał do sejmu na plecach pana Palikota. Wystarczyło się tylko sfotografować z Palikotem i była 100% pewność że będzie sie posłem.
  Teraz gdy mu się coś zagotowało w dupie, to zwykła ludzka uczciwość by nakazywała by pan Rozenek nie oskarżał publicznie w telewizjach / bo lata od jednej do drugiej / Palikota, tylko zdał mandat który zawdzięcza tylko Palikotowi i poszedł do pracy w PGR-ze, albo w inne podobne miejsce dla którego jest stworzony.

 • benia_b

  Oceniono 31 razy 19

  PO jest tak pojemna i elastyczna, że każdy się w niej może odnależć. Misiek, Janek .. i nawet minister Rozenek.

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 48 razy 18

  No bez jaj... A cóż miałby robić Rozenek w tej zgrai ortodoksyjnych religiantów? Niesiołowskie, Kamińskie, Giertychy... Nawet kredyt we frankach nie usprawiedliwia bycia w jednej grupie z ludzmi chwalących Pinocheta czy skandujących zakaz pedałowania.

 • jack3yp

  Oceniono 24 razy 16

  Tak łatwo premier ministerstw nie rozdaje - zaprzeczyła Kidawa-Błońska...
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------
  No tak, to prawda, jeszcze nie jest psiapsiółką ani psiapsielem pani Premier...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX