"Duda to tylko kostium. Pod kostiumem jest ten co zawsze, taki sam jak zawsze - Kaczyński"

"Kaczyński przebiera się przed każdymi wyborami. Za każdym razem widzimy wersję soft-Kaczyński: kochającego dziatwę, Gierka, Oleksego, a może i Ruskich. Trzeba było więc wymyślić nowy fortel. I wymyślono. Dudę. Duda to wyłącznie kostium Kaczyńskiego" - napisał Tomasz Lis w "Newsweeku". Wg publicysty, głosy w wyborach oddane na Andrzeja Dudę, to poparcie dla "przemiany Polski w zaścianek".
Tomasz Lis przestrzega, by nie dać się uwieść czarowi kandydata PiS na prezydenta. Bo według redaktora naczelnego "Newsweeka", Andrzej Duda to kolejne wyborcze zagranie Prawa i Sprawiedliwości, które ma przysłonić wyborcom dobrze znaną twarz partii.

"To może być szwindel dekady. Jarosław Kaczyński, który wie, że nie wygra wyborów jako Kaczyński, chce je wygrać jako Andrzej Duda. Nie ma Dudy kandydata na prezydenta, a za chwilę pewnie na premiera - Duda to wyłącznie kostium Kaczyńskiego" - napisał Lis w najnowszym wydaniu "Newsweeka".

Publicysta przypomniał, że PiS konsekwentnie testuje podobne pomysły od lat. "Kaczyński przebiera się przed każdymi wyborami. Za każdym razem widzimy wersję soft-Kaczyński: kochającego dziatwę, kotki, Gierka, Oleksego, a może i Ruskich. Trzeba było więc wymyślić nowy fortel. I wymyślono. Dudę.

Dudę opakowano jako młodego, dynamicznego, nowoczesnego polityka przyszłości. Warto jednak zajrzeć za baloniki i konfetti. Co widzimy? Widzimy PiS w najczystszej postaci, doskonałą PiS kwintesencję".

Polska jak zaścianek

Zdaniem Tomasza Lisa, program kandydata PiS na prezydenta zawiera wyłącznie to, co dobrze znamy z działalności Prawa i Sprawiedliwości. Są więc hasła obiecujące obniżenie wieku emerytalnego, likwidację gimnazjów i powrót prokuratury pod kontrolę ministra sprawiedliwości.

"Żadnej nowej propozycji, żadnej inspirującej idei, nic oryginalnego, a przede wszystkim własnego. Duda ani na milimetr nie odchodzi od PiS-owskiej doktryny, która zaiste nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek przyszłością" - podkreśla szef "Newsweeka".

Lis nie ma wątpliwości, że głosowanie na Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich, "a jesienią zapewne na kandydata na premiera", byłby tak naprawdę "głosowaniem na tak kochaną przez Orbana i Kaczyńskiego demokrację nieliberalną oraz za przemianą Polski w zaścianek".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (235)
"Duda to tylko kostium. Pod kostiumem jest ten co zawsze, taki sam jak zawsze - Kaczyński"
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 173 razy 51

  Kto nie był na filmie "AVATAR" ?....Tam też był taki jeden. Zdalnie s t e r o w a n y...Który czynił tam w wielkim "syfie" SAMO "DOBRO"...

 • kbl

  Oceniono 48 razy 38

  Sekta kacza nie ma realnego programu ani pomysłów na nowoczesny kraj XXI wieku. Mamy lawinę konfetti i balonów zamiast rozsądnej polityki , zamiast programu który gwarantował by postęp i poparcie większości. Kaczyzm czerpie siły z zarządzania nienawiścią do wszystkiego co inne . Pis to domena ZABOBONU I KOŁTUNA, dewotów, ksenofobów,obskurantów, rasistów a nawet neo- nazistów niestety tp gnoju w wolsce nie brakuje.

 • kbl

  Oceniono 48 razy 30

  Duda taką ma werwę i tak jest tak samodzielny jak długa jest smycz na której trzyma go prezes.

 • kbl

  Oceniono 43 razy 27

  Pis jedno wielkie fałszywe dudo-granie.
  "Cieszą się PISdziochy: krymiał kabaret!
  Dziś znowu plują jadem, znów metody stare.
  Myślą, że oszukają polskiego wyborcę,
  Jednak niedoczekanie wasze, wy kacze potworce.
  Naród nie jest durny. Narodowi chwała.
  Sześć razy już powiedział tak: PIS-owi WAŁA!
  A za siódmym razem przyjdzie otrzeźwienie.
  Referendum niech będzie: na jakim terenie
  Wolaków trza osiedlić? Niech tam plują jadem.
  Pierwsza jest propozycja – wysiedlić w Bieszczady.
  Przestronnie jest w Bieszczadach i dla tej przyczyny
  Mało kogo dosięgną wolaków plwociny.
  Jednak szkoda nam Bieszczad na kanalie marne.
  Jest druga propozycja– pasy sanitarne,
  Tak, pasy osiedlenia tworzyć przy granicach
  Z Białorusią, z Rosją, i to mnie zachwyca.
  Niech przy tych granicach wyją do księżyca.
  Strasznego wycia Ruscy nie strzymają długo,
  Okrutnie się przestraszą, i z Królewca, frugo,
  Ostro dadzą drapaka, aż spoczną pod Moskwą.
  Wtedy wolakom skrzydła u ramion wyrosną,
  Polecą hurmem w Prusy, na karku złamanie.
  Sam się rozwiąże problem, panowie i panie.
  Wolactwo wreszcie znajdzie własne przytulisko,
  Swoją ojczyznę, wolskę, jednak to nie wszystko.
  Ogłosić trzeba przetarg, choćby przy niedzieli,
  Na postawienie muru, który nas oddzieli
  Od PISdzielstwa, wolactwa i swołoczy wszelkiej.
  Nie warto żałować grosza, to zadanie wielkie!
  Warto jest wydać kasę, by normalny Polak
  Znał, że tu jest Polska. Za murem jest wolak!"

 • wan4

  Oceniono 55 razy 27

  akurat kotki to on naprawdę kocha...

 • demetria11

  Oceniono 25 razy 21

  Łomajgod! Na tego pis-kandydata z faryzeuszowskim uśmieszkiem, plastikowego jak Ken i dorównującego mu "intligencją" (tako rzecze Nasz Najdroższy (5 tys. dziennie na samą ochronę) Prezes) nabiera się wyłącznie "ciemny lud" (jak czule pisiaki nazywają swój elektorat).

 • kbl

  Oceniono 20 razy 20

  pis-DEFORMACJA-paranoiczna żyje w jakimś równoległym zniewolonym przez "obcych" świecie. Stąd frustracja i walka matołów i pieniaczy ze wszystkimi o każdą nawet zupełnie nieistotną rzecz. A głównym celem jest władza i ochrona nie POLSKI I POLAKÓW ale swojej deformacji politycznej, ochrona gigantycznych dotacji z budżetu państwa - tylko do roku 2012 kaczyzm otrzymał z budżetu państwa 200 MILIONÓW dotacji . Warto wpierać ciemnocie "zamach" w Smoleńsku i robić DURNIÓW z Polaków za taką kasę... i za nic nie odpowiadać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX