Terlikowski: Prezydent podpisał konwencję? Niech przyzna, że jest niewierzący. Świetna riposta Wielowieyskiej

"Prezydent Bronisław Komorowski, choć deklaruje katolicyzm, wiarę ma w głębokim poważaniu" - pisze w "Rzeczpospolitej" Tomasz Terlikowski. Publicysta ostro zareagował na podpisanie przez prezydenta ustawy ws. konwencji antyprzemocowej. Jego zdaniem Komorowski powinien przyznać, że jest niewierzący, lub skupić się na głównym zadaniu katolika - własnym zbawieniu. Słowa prawicowego publicysty wyśmiała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska.
"Prezydent, choć deklaruje katolicyzm i uczestniczy pobożnie w niedzielnych mszach świętych, w istocie wiarę ma w głębokim poważaniu" - pisze w "Rzeczpospolitej" Tomasz Terlikowski.

"Wybiera niebezpieczną ideologię, a nie wiarę"

Publicysta zarzuca prezydentowi, że deklarował sprzeciw wobec "ustawy całkowicie zakazującej zabijania nienarodzonych", jest za in vitro, a teraz podpisał ustawę o konwencji antyprzemocowej. "Pokazał więc, że jest także przeciwko jasnemu nauczaniu Kościoła w sprawie gender i wybiera niebezpieczną ideologię, a nie wiarę" - podkreśla Terlikowski.

"Prezydent ma oczywiście prawo dokonywać takich wyborów. Tyle tylko, że uczciwiej wobec siebie i innych byłoby przyznać, że jest człowiekiem niewierzącym" - zaznacza filozof. I podkreśla, że określanie się mianem katolika i jednoczesne kwestionowanie nauczania moralnego Kościoła jest "zwyczajnie nieprzyzwoite".

"Polska nie jest krajem katolickim"

Terlikowski zauważa też, że "prezydent jest przede wszystkim człowiekiem. Jego główną troską powinno więc być zbawienie własnej duszy".

- Ponieważ 70-80 proc. Polaków popiera konwencję oraz legalność metody in vitro, możemy dziś spokojnie ogłosić, że według Terlikowskiego Polska nie jest krajem katolickim - zauważyła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska po lekturze felietonu.

Prezydent za konwencją

W sobotę prezydent Bronisław Komorowski poinformował, że podpisał ustawę zezwalającą na ratyfikację Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Nie jest to jednoznaczne z ratyfikacją konwencji - prezydent zapowiedział, że uczyni to "bez niepotrzebnej zwłoki". Wymowa jego krótkiego przemówienia jasno wskazywała, że prezydent postanowił mocno poprzeć konwencję.

Głowa państwa nie jest zobligowana, by postawić ostatni podpis pod konwencją w określonym terminie. Komorowski sam zapowiedział, że dokumentowi przyglądają się jeszcze jego prawnicy. Niemniej już w sobotę na głowę prezydenta posypały się gromy ze strony niektórych konserwatywnych polityków i komentatorów.

"Czy jakiś konserwatysta chce jeszcze głosować na Komorowskiego?" - pytał Jarosław Gowin z Polski Razem.

"Prezydent pokazał, gdzie ma nauczanie Kościoła" - pisał Tomasz Terlikowski, którą to myśl rozwinął w dzisiejszym felietonie.

Cały felieton Terlikowskiego w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

Oto Polska właśnie, Piechociński nawrócił się na Rydzyka, a Terlikowski utracił wiarę w ojczyznę Piotra Skargi [BLOG]

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (280)
Terlikowski: Prezydent podpisał konwencję? Niech przyzna, że jest niewierzący. Świetna riposta Wielowieyskiej
Zaloguj się
 • cuckold67

  Oceniono 587 razy 535

  Terlikowski ! Ty niedoinformowany baranie . Przeczytaj konstytucję , to się dowiesz , że władza w tym kraju jest świecka . Przemelduj się do Watykanu i tam głoś swoje średniowieczne poglądy . Skąd ty w ogóle się wziąłeś ? ….może ktoś wie ?

 • kraken28

  Oceniono 453 razy 435

  panie Terlikowski - PYCHA to jeden z grzechów głównych. Wg mnie brakuje Panu pokory.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 309 razy 299

  Panie Terlikowski prezydent musi podejmować decyzje dla wszystkich Polaków. Nikt katolików do niczego nie zmusza, niech postępują zgodnie ze swoją wiarą. Jednak nie mają oni - w tym pan - prawa, narzucać innym swojej ideologii, bo czynić to będzie Polskę krajem wyznaniowym.

 • tani_dran

  Oceniono 325 razy 295

  Ale ten wasz bóg co go sobie wymyśliliście podobno dał człowiekowi wolną wolę.
  A wy teraz człowiekowi wolna wolę odbieracie? W imię tegoż boga?
  Zresztą - do kogo ta mowa? Tu przecież logika nie ma żadnego zastosowania

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 237 razy 229

  mówcie co chcecie, ale ten terlikowski jest jednak poważnie pie~dolnięty.
  wychodzę.

 • hrabia_onejski

  Oceniono 206 razy 198

  Patrząc na Terlikowskiego, podziwiam tych Pasterzy, że chcą mieć do czynienia z takim Baranem.

 • drwoytek

  Oceniono 202 razy 188

  Terlikowski ze swoimi poglądami do kościoła. Zostaw porządnych ludzi w spokoju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX