Wielowieyska: Duda to ideowy kameleon. Dziwne, że mieni się spadkobiercą Lecha Kaczyńskiego

"Newsweek" pisze, że Andrzej Duda był członkiem Unii Wolności. - Kiedy Unia była przy władzy, zapisał się do niej, kiedy była ugrupowaniem schodzącym, wypisał się i nagle objawił się działaczem PiS, która to partia prezentuje teorie absolutnie sprzeczne z ideami UW - wskazywała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska, nazywając polityka PiS "ideowym kameleonem".
"PiS stara się wykreować kryształowy obraz swojego kandydata, ale w efekcie ubarwia jego biografię lub stosuje niedomówienia" - czytamy w "Newsweeku". Jako dowód tygodnik podaje m.in. członkostwo Andrzeja Dudy w Unii Wolności, o czym nie znajdziemy informacji w oficjalnej biografii polityka. Duda jest kandydatem PiS w wyborach prezydenckich.

"Ideowy kameleon"

Dominika Wielowieyska zauważyła w Poranku Radia TOK FM, że działalność Dudy w UW nie była epizodem, ale miała trwać kilka lat. - Różni politycy zmieniali przynależność partyjną, przechodzili z PiS do PO, ale symptomatyczne, że Duda ukrywał albo raczej nie chwalił się swoją przynależnością do UW. Duda jest dla mnie ideowym kameleonem - stwierdziła publicystka.

- Kiedy Unia była przy władzy, zapisał się do niej, kiedy była ugrupowaniem schodzącym, wypisał się i nagle objawił się działaczem PiS, która to partia prezentuje teorie absolutnie sprzeczne z ideami UW - wskazywała Wielowieyska.

Zmiana poglądów w tydzień

Prowadząca Poranek Radia TOK FM wytknęła Dudzie "radykalną zmianę poglądów" w sprawie in vitro, która miała nastąpić "w ciągu tygodnia". - Przypomnę wypowiedź Lecha Kaczyńskiego, który mówił, że Polska nie jest państwem wyznaniowym, mówił to w kontekście ustawy o in vitro, pytany czy ją podpisze. Z tego punktu widzenia trochę dziwi, że Duda mieni się spadkobiercą idei Lecha Kaczyńskiego - skwitowała.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (25)
Wielowieyska: Duda to ideowy kameleon. Dziwne, że mieni się spadkobiercą Lecha Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 27 razy 17

  a co, bo Duda jest spadkobiercą idei Lecha Kaczyńskiego... ale z Unii Wolności :-)
  uwielbiam takich karierowiczów co to ich punkt widzenia zalety od punktu siedzenia, ciekawe co by opowiadał gdyby po upadku UW przygarnęło by go np SLD?

 • lukasiklukasik

  Oceniono 19 razy 15

  Z punktu widzenia PE to prawdziwy kameleon. Niby €uroposeł, a znika na tle kampanii wyborczej w Polsce i go nie widać z Brukseli.

  Zaiste, prawe to i sprawiedliwe.

 • emkra

  Oceniono 22 razy 14

  A jakież to idee reprezentował Lech Kaczyński? Mam wrażenie, że chodziło głównie o dorwanie się do władzy i trwanie przy niej za wszelką cenę. Tą ceną była przede wszystkim pełna wyrachowania gra na uczuciach i emocjach patriotycznych, religijnych i socjalnych sentymentach określonej (i to dość precyzyjnie dającej się zdefiniować) części społeczeństwa. Pan Duda doskonale tę grę kontynuuje.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 24 razy 12

  Wokół tłoczą się całe rzesze spadkobierców Lecha Kaczyńskiego, tylko spadku ani dudu.
  Z tego co wiem to jest jedyni po nim "spuścizna" w postaci tego nieudacznika Martusi.
  Dziwny kraj.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 17 razy 9

  "Ideowy Kameleon"...No to przynajmniej...k t o ś...

 • szpung

  Oceniono 16 razy 2

  Cud ze narod jeszcze sie nie wkur na 25 letnie rzadow UWU z przerwami na SLD takiego gow.. ideowego bezsensu ktory zaczyna zacierac istote istnienia panstwa w ramach narodu, takiego pokolorawnego bardaka to za najgorszego PRL nie bylo. UWU/PO zje.. wszystko w zasadzie co mozna bylo zje.. dzis jestesmy zebrakami Europy i mnie wytrzymujemy porownania z Bialorsia ktora nota bene stala sie i slusznie dla systemu antyteza panstwa.

 • ossey

  Oceniono 5 razy 1

  To tylko potwierdza ze w UW byli sami Zydzi....prawda Pani "redaktór" ? Ja wierze Panu Lisowi. Czytałem ze Duda to Żyd a jak nie Żyd to zwiazany z Żydami.
  Napisze w sekrecie Pani redaktór....Duda to taki Wallenrod...on ma rozwalić PiS od środka...przecież Żyd i z UW.

 • anna12-3

  Oceniono 7 razy 1

  Przykrość bierze gdy czyta się, tak nieobiektywne komentarze. Dla wyjaśnienia, nie jestem zwolenniczką PiS ani Dudy, ale wkurza mnie,że dziennikarka,która powinna z zasady, chociaż być na pokaz obiektywna, jest tak bardzo stronnicza. Dowód: Duda nigdy nie ukrywał, że był w U.W. o tym jest napisane w Wikipedii i kto chce i ma dobrą wolę,to przeczyta. Coś tam jeden niedouczony redaktoro-podobny osobnik napisze bzdury, a druga taka sama, podaje jako prawdę objawioną .Nawet nie podejrzewam, iż te dziennikarskie nieloty, nie potrafią sięgnąć do Wikipedii.
  P.S.
  Jako wyborczyni dr Ogórek, cieszę się, że brać dziennikarska jest tak zainteresowana kandydatką, że biega za nią ze stoperem mierząc minuty i sekundy. Tak trzymać!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX