"Jeśli opiekunkę mamy prezesa Kaczyńskiego opłacano z unijnych pieniędzy, to jest niemoralne" [PUBLICYŚCI]

- Sprawa jest poważna. To złamanie unijnego prawa - mówiła w Poranku Radia TOK FM Agata Nowakowska z "Gazety Wyborczej", komentując doniesienia "Newsweeka" o nielegalnym zatrudnianiu pracowników PiS w charakterze asystentów europosłów.
"Newsweek" pisze o procederze zatrudniania fikcyjnych asystentów europosłów PiS. Pracownicy partii mieli być formalnie zatrudnieni jako asystenci deputowanych do PE, dzięki czemu partia oszczędzała na wypłatach. Wynagrodzenia pracownicy dostawali z budżetu Parlamentu Europejskiego. Według tygodnika proceder jest nielegalny i może się skończyć dla PiS "przykrymi konsekwencjami".

"To jest niemoralne"

Dominika Wielowieyska pytała publicystów w Poranku Radia TOK FM, czy ich zdaniem sprawa jest poważna. - Oczywiście, że poważna. To złamanie unijnego prawa - przyznała Agata Nowakowska z "Gazety Wyborczej". - Nie można przeznaczać unijnych pieniędzy otrzymywanych w ramach wykonywania mandatu w Parlamencie Europejskim na potrzeby macierzystej partii - zaznaczyła. Dziennikarka podkreśliła, że sprawa nie jest wcale prosta, bo trzeba będzie znaleźć twarde dowody na nieprawidłowości.

Nowakowska powiedziała, że partia, która od dawna głosi walkę z korupcją, powinna skupić się na wyjaśnieniu tej sprawy. - Bo jeśli z pieniędzy unijnych opłacana była pielęgniarka zajmująca się mamą prezesa Kaczyńskiego, to jest niemoralne - podkreśliła.

"Raczej drobna aferka"

Także Jan Ordyński z "Przeglądu" przyznał, że sprawa może się okazać bardziej skomplikowana, a fikcyjni asystenci w świetle prawa mogą być czyści. - Ale sprawa jest szersza, podobno też w polskim parlamencie są takie zwyczaje - zauważył publicysta.

- To nie jest wielka afera, raczej drobna aferka, nie sądzę, by miała większe znaczenie dla przebiegu kampanii czy poziomu polskiego życia publicznego - bagatelizował sprawę Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy". - Skala jest zupełnie nieporównywalna z różnymi innymi aferami - skwitował.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (177)
"Jeśli opiekunkę mamy prezesa Kaczyńskiego opłacano z unijnych pieniędzy, to jest niemoralne" [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 565 razy 513

  Matka TAKICH synów musiała otrzymać to, co najlepsze. Nasze matki nie muszą, bo są zwyczajne... Prawa i sprawiedliwa partia znakomicie rozlicza innych. Siebie stawia ponad prawem

 • demetria11

  Oceniono 412 razy 370

  Łomajgod! PiS od zawsze ma problem z trudnymi słówkami na "e", typu etyka, empatia, ekonomia czy ekologia. A włos i tak im z głowy nie spadnie, bo, jak zawsze, zakręcą, zamataczą, odwrócą kota ogonem, zapałają najświętszym oburzeniem, a "ciemny lud wszystko kupi".

 • zorn.gottes

  Oceniono 399 razy 353

  to nie jest niemoralne.to jest zwykle, bezczelne i ordynarne złodziejstwo.
  tacy oni prawi i sprawiedliwi, k. jego mać.
  idę rzygać.

 • jogar

  Oceniono 271 razy 249

  Oczywiście Lisicki jak zwykle umniejsza takie "aferki" bo są inne większe (czyt. w PO).
  Panie Lisicki- jeżeli tak było jak piszą to jest to pospolite złodziejstwo. Czy się mylę?

 • rumburak1960

  Oceniono 198 razy 190

  Jeżeli sprawa dotyczy PiS-u to dla Lisickiego jest zawsze bez znaczenia.

 • guru133

  Oceniono 180 razy 172

  Jarek Kaczyński miał pecha, bo przez całe swoje życie nie zetknął się z moralnością i uczciwością, więc zarzucanie mu czynów niemoralnych jest pozbawione sensu. Jego moralność jest taka sama jak moralność jego mentora Rydzyka. dwie szuje warte siebie.

 • tedj

  Oceniono 183 razy 171

  Dwa cytaty z tekstów, które swego czasu, całkowicie niezależnie ukazały się w jednym wydaniu Newsweeka.
  Wywiad z Bielanem o Jarosławie Kaczyńskim:
  "B: W szpitalu rozmawialiśmy krótko. Może z pół godziny.
  T: W jakim, przepraszam szpitalu?
  B: Na Szaserów. Oni mieli tam z Leszkiem swój pokój. Naprzeciwko sali, w której leżała mama. Mogli w nim odpocząć, zdrzemnąć się i nie stojąc na korytarzu, pozałatwiać państwowe i partyjne sprawy.
  T: Oni tam mieszkali?
  B: Dyżurowali na zmianę"
  ----------------------------------------

  Kilka stron dalej wywiad z Joanną Rajkowską, której córeczka ma nowotwór obu oczu.
  "JR: Onkologia nie ułatwia rodzicom opieki nad dzieckiem. Na pytanie, jak mam spać, ktoś z personelu powiedział: Musi pani przynieść sobie leżak. Szpital nie ma pieniędzy, żeby zapewnić miejsce do spania dla rodziców. Ci więc koczują na leżakach. Niektórzy mieszkają w szpitalu miesiącami. Jest jedna łazienka na mniej więcej 90 osób. Jeden prysznic. I dwie dość śmierdzące toalety.
  N: Pani przyjeżdża z Różą tylko na chemię. Inni z dziećmi mieszkają w Centrum.
  JR: Przyjeżdżają z daleka, czasami setki kilometrów. Obydwoje chcą być przy dziecku, ale tylko jeden rodzic może zostać na noc."

 • Piotr Kolec

  Oceniono 192 razy 158

  Wszyscy w tym kraju kradną
  Wyjątków tu niestety nie ma
  Także pan prezes Kaczyński
  Pokazał, że PiS to też ściema

  Kradnie i kler i policja
  Żołnierze, prawnicy, lekarze
  Lecz nasi wybrańcy najwięcej
  Ci, to dopiero spryciarze

  Doją ojczyznę posłowie
  Należy im to się i kwita
  Bo jacy wyborcy, panowie
  Taka też jest i elita…

 • jur82

  Oceniono 166 razy 146

  Prawi i Sprawiedliwi powinni zacząć od siebie.Polityka szczucia i skłócania Polaków przez PIS powinna w końcu doczekać się oceny publicznej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX