Ziobro: In vitro to narzędzie kampanii prezydenckiej. Te sprawy budzą silne emocje [U LISA]

- Sprawa in vitro to narzędzie do atakowania przeciwnika w kampanii prezydenckiej - stwierdził Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski w programie ?Tomasz Lis na żywo?. Z kolei Joanna Mucha powiedziała, że projekt ustawy to pozytywna próba kreowania poglądów przez rząd.
POLUB NAS
W dzisiejszym programie "Tomasz Lis na żywo" na antenie TVP2 omawiano wpływ kontrowersyjnych kwestii podczas trwania kampanii prezydenckiej. Takimi przykładami są zagadnienia projektu ustawy o in vitro i konwencja antyprzemocowa.

- Te sprawy budzą bardzo silne emocje. Są wykorzystywane do tego, by atakować przeciwnika w kampanii prezydenckiej - mówił Zbigniew Ziobro. - A emocje kampanii nie sprzyjają fundamentalnemu rozwiązaniu tych spraw - dodał. Podkreślił też, że wspiera pomysł kandydata PiS na prezydenta, Andrzeja Dudy, o tym, by zakazać metody in vitro prawnie. - Mam jednak wątpliwość, czy sankcje natury karnej są uzasadnione - dodał.

"Obóz rządowy wywołuje wojnę w społeczeństwie"

Stefan Niesiołowski jest jednak zdania, że kwestia in vitro właśnie dojrzała do tego, by omawiać ją w parlamencie. Podobnie Joanna Mucha: - Donald Tusk był zwolennikiem tego, by zmiana światopoglądowa następowała w społeczeństwie. Ewa Kopacz chce pójść krok naprzód. Jestem przekonana o tym, że to dobrze, by władza stosowała politykę kreowania poglądów, a nie kroczyła za społeczeństwem - mówiła.

Jarosław Gowin wyraził swoje ubolewanie nad faktem, że projekt przeszedł i oczekuje ratyfikacji prezydenta. - Obóz rządowy wywołuje wojnę w społeczeństwie - przekonywał i dodał, że karanie więzieniem za stosowanie metody in vitro to zły pomysł. Za to, według niego, powinniśmy zakazać mrożenia zarodków. - Osoba ludzka nigdy nie powinna być traktowana jako środek, tylko jako cel. Niemcy i Szwajcarzy odeszli od mrożenia zarodków i mrożą komórki jajowe - zauważył.

- Ale to ma zerową skuteczność - oponowała Mucha.

"Przeciwnicy konwencji antyprzemocowej nie są zwolennikami agresji"

Równie duże emocje wywołał temat konwencji antyprzemocowej. - Jedna warstwa tej konwencji jest szlachetna, to zwalczanie przemocy wobec kobiet. Przeciwnicy konwencji nie są zwolennikami agresji - zauważył Gowin i dodał, że ich sprzeciw budzi uczenie dzieci o tym, że związki hetero- i homoseksualne są równie ważne.

- Twierdzi pan, że osoby homoseksualne są gorsze? - dopytywała Mucha.

- Chyba nie chce pani negować konstytucji, która mówi, że wartością szczególnie chronioną jest małżeństwo rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny - odpowiedział Gowin.

- Ale konwencja tego nie neguje - zauważył Niesiołowski.

Ziobro z kolei powiedział, że równoprawne traktowanie osób homoseksualnych prowadzi do dopuszczenia ich do adopcji dzieci.

- To nadinterpretacja. Tego nie ma w konwencji - skwitowała Mucha.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (26)
Ziobro: In vitro to narzędzie kampanii prezydenckiej. Te sprawy budzą silne emocje [U LISA]
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 38 razy 32

  Sama obecność Ziobry w debacie jest... w y s t a r c z j ą c y m...powodem do natychmiastowego przełączenia kanału.

 • harimau666

  Oceniono 22 razy 18

  panie ZERO...
  wyście wykorzystywali i wykorzystujecie cynicznie od lat kilku truchło prezydęta tysiąclecia,laufra swojego bezzębnego braciszka...wbrew waszym obłudnym zapewnieniom nie ma dla was żadnej tzw.świętości zatem stul dziób hipokryto bo wszyscy wiemy,że gdyby nie łaska kurdupla nie miałbyś w mediach nic do powiedzenia...

 • esmeras

  Oceniono 21 razy 17

  Silne emocje?

  U starszych panów przebranych w sukienki organy płciowe młodych kobiet zawsze budzą duze emocje. Młodych mężczyzn zresztą też. Nic dziwnego, natury się nie oszuka.

 • marudna.maruda

  Oceniono 19 razy 15

  Ziobro, Gowin, polityczne trupy. Ale święte. Zarodek to osoba ludzka....... Konwencji antyprzemocowej boją się ci, którzy przemocy nie stosuja...... Takie bredzenie. A istnieje nie tylko przemoc fizyczna, mordobicie. Istnieje też przemoc psychiczna, i tu widzę mocodawców Gowina.

 • emerytgw

  Oceniono 14 razy 14

  Kto zaprasza do mediów takiego dupka politycznego jak Ziobro, który poza wazeliną dla PIS'u, nie potrafi nic prawdziwego i sensownego zaproponować.

 • arvelli_net

  Oceniono 9 razy 9

  ... hm, kiedyś któryś w "wielkich łbów" powiedział o skazie na twarzach dzieci poczętych z invitro, patrząc na twarzyczki ziobry, dudy, kaczyńskiego, błaszczaka i innych pisowców nagle przypominają się te opinie :)

 • bezspokoju

  Oceniono 6 razy 6

  Po co tę łajzę pytać o cokolwiek ? Przecież ten ku...s już od dawna nie jest posłem, ani europosłem, tylko bezrobotnym du...lizem łaszącym się do prezesa. Co ten k...s codziennie dobi w Sejmie ? Kto tego pajaca tam wpuszcza ?

 • damtek

  Oceniono 5 razy 5

  Dużo banałów i pustosłowia, a p.Ziobro na pewno nie jest zwolennikiem agresji.Tylko kto w to wierzy plus bajki o osobie ludzkiej. Pamiętamy jak kk potraktował dziecko poczęte metodą in vitro, i jak tzw kapłani traktują - z pełnym szacunkiem ma się rozumieć- małych chłopców, czasem dziewczynki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX