Palikot opowiada, co ma w sejmowym gabinecie. "Meble chińskie z XVII wieku, kolekcja obrazów Lebensteina, antyczny dywan, chińskie wazy"

Twój Ruch może być eksmitowany z Sejmu - pisze "Rzeczpospolita". - Umrę ze śmiechu - odpowiedział Janusz Palikot w Poranku Radia TOK FM. Mówił też o wyborach prezydenckich - zadeklarował, że zebrał już 100 tys. podpisów. Skrytykował też kontrkandydatów za brak programu. - To dziadostwo, nie kampania - stwierdził.
"Formacji Palikota grozi eksmisja" - grzmi "Rzeczpospolita". Po rozpadzie klubu Twój Ruch i przekształceniu w koło poselskie Ruch Palikota musi odstąpić pomieszczenia w Sejmie klubowi Zjednoczonej Prawicy. Problem jednak w tym, że ludzie Palikota nie są w stanie podpisać protokołu zdawczo-odbiorczego koniecznego do przeprowadzki, bo Kancelaria Sejmu nie może się doszukać mebli. I jeśli ich nie znajdzie, sprawa może znaleźć się w sądzie.

"Podaruję jeszcze dwa biurka i biało-czerwoną wstęgę"

- Umrę ze śmiechu - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Janusz Palikot. - Może pan się powstrzyma przed wyborami - zlękła się Janina Paradowska, prowadząca audycję.

- Jeżeli w moim gabinecie znajdują się przeze mnie wniesione meble chińskie z XVII wieku, kolekcja obrazów Lebensteina, antyczny dywan, chińskie wazy z przełomu XVII-XVIII wieku. Te meble są warte więcej niż wszystkich innych klubów w Sejmie razem wziętych - zżymał się Palikot.

- I przychodzi mi kolejne idiotyczne pismo w sprawie jakiegoś biurka, które rzekomo było. Jeśli tak jest, ja to biurko kupię. Podaruję jeszcze dwa biurka i biało-czerwoną wstęgę dołożę gratis - ironizował. Palikot denerwował się też, że Kancelaria Sejmu nie rozliczyła się z nim za przygotowany w 2008 roku program "Przyjazne państwo". - Ja go napisałem, zapłaciłem i w końcu podarowałem, bo nie można było znaleźć pieniędzy - wskazywał. - Zostawiłem to Sejmowi gratis. I jak czytam teraz bzdury, że biurko jest schowane... - dodał.

"To dziadostwo, nie kampania"

- A ZUS zapłacony? - zainteresowała się Paradowska. - W poniedziałek wydano zaświadczenie na rzecz klubu. Nie mamy zaległości - podkreślił Palikot. Powiedział też, że jego prawnicy przygotowują pozew przeciwko Andrzejowi Rozenkowi, byłemu członkowi Twojego Ruchu, redakcji RMF FM i Andrzejowi Stankiewiczowi z "Rzeczpospolitej". - Za opowiadanie nieprawdy. Nie było żadnych malwersacji. Bo opóźnienie w płatnościach to nie malwersacje. Jak pani nie ma pieniędzy, płaci coś z opóźnieniem. Miliony ludzi przeżywają to w Polsce - wskazywał polityk.

Palikot odniósł się też do zbliżających się wyborów prezydenckich, w których kandyduje. Przyznał, że już "wiele dni temu" zebrał wymagane 100 tys. podpisów poparcia. - Ale weryfikujemy je i chcemy mieć dużą górkę - zaznaczył.

- Krytyczny moment to rejestracja list poparcia. Wtedy ludzie zaczną naprawdę myśleć, na kogo głosują. Bo na razie kampania ledwo się toczy - stwierdził Palikot. - Wciąż nie ma debaty, prawdziwych idei. Nieskromnie powiem: poza moim "Planem dla Polski" reszta kandydatów reprezentuje hasła i slogany. Nawet pan Duda w podstawowej sprawie, jak obniżenie wieku emerytalnego. On nie ma żadnych argumentów, żadnego wyliczenia, żadnych kalkulacji. To dziadostwo, nie kampania - skwitował Palikot.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (113)
Palikot opowiada, co ma w sejmowym gabinecie. "Meble chińskie z XVII wieku, kolekcja obrazów Lebensteina, antyczny dywan, chińskie wazy"
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 225 razy 113

  Wszyscy reprezentują chwytliwe hasła i slogany. Niech Palikot przedstawi konkrety. Chętnie oddam mu swój głos, jeżeli wróci do haseł sprzed wielu lat.

 • wlazl-kotek-na-plotek

  Oceniono 246 razy 94

  Poziom ataków na Palikota ze strony POPiSu sięgnął dna ;) Ale może to i dobrze, przestało być strasznie, zaczęło śmiesznie, mam nadzieje że wyborcy nie będą tak głupi i PO (pupilek GazWyb) i PiS (pupilek Rzeczpospolitej) stracą a Palikot uzyska wynik lepszy niż w 2011

 • stupid_writer

  Oceniono 171 razy 73

  Jedyny odwazny polityk! Reszta to kupa skompromitowanych "pajacykow" na sznurku eminencji i rydzola!

 • morsik2

  Oceniono 87 razy 61

  Żebyś Ty Janusz była bardziej stały w swoich poglądach, to byś był bardziej wiarygodny i mógł pociągnąć za sobą wielu z tych którzy maja dosyć PSLPOPIS-u i SLD. Ale kto wie, może jeszcze masz szansę.

 • kat-kk

  Oceniono 89 razy 39

  Tuby PO, wykończyły Palikota.Wszystkie przydupasy kościoła i ciepłej wody osiągnęły swój cel.Teraz pajacu kościelny-wyborco masz wolną rękę,chcesz od tyłu czy od przodu?Watykan jest elastyczny.Teraz poznacie miłość katolicką do narodu, od mistrzów dymania od tułu ,wszystkich obywateli.Odcieliście jedyne ramię,mogące wam pomóc w tym katolickim Matrixsie.No to CH.wam w Dudę.Zbierzecie plon, kretynizmu katolickiego!

 • zbanowany_ponownie

  Oceniono 40 razy 26

  Palikot jest "trochę" skompromitowany.
  A na tym polega szczyt żenady w tym kraju kwitnącej wiEśni, że właśnie tylko ten jeden skompromitowany Palikot ma jakikolwiek sensowny program prezydentury kraju ...
  Waham się pomiędzy niepójściem na wybory a głosowaniem na Palikota lub Kukiza ...

 • ochujek

  Oceniono 19 razy 13

  Janusz, masz nasze głosy. Tylko Ty masz odwagę wyzwolić Polskę spod watykańskiej okupacji i odrzucić haniebny konkordat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX