Gawkowski wpada w "przekaz dnia" SLD. Wielowieyska nie wytrzymuje: "Wasz pomysł jest idiotyczny, a pan - niekompetentny"

SLD ma nowy pomysł na przyciągnięcie wyborców: wypłata odszkodowań dla osób pokrzywdzonych przez plan Balcerowicza. Zaprezentował go w Poranku TOK FM Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD. Dominika Wielowieyska jednak nie wytrzymała: - Ten pomysł wydaje się tak idiotyczny, że nie wiem, jaki mistrz demagogii u was to wymyślił - punktowała polityka.
Wśród kampanijnych pomysłów SLD pojawił się nowy: wypłata rekompensat "dla pokrzywdzonych przez plan Balcerowicza". Tę propozycję zachwalał w Poranku TOK FM sekretarz generalny Sojuszu Krzysztof Gawkowski: bo "plan Balcerowicza zabijał najbiedniejszych Polaków", bo "doprowadzał do tego, że wykluczenie społeczne i rozwarstwienie społeczne rosło".

- Ten pomysł wydaje się tak idiotyczny, że nie wiem, jaki mistrz demagogii u was to wymyślił - spuentowała prowadząca audycję Dominika Wielowieyska.

"Martwię się, że wykazuje się pan taką niekompetencją"

Na czym ma polegać nowy plan i narracja SLD? Polecamy "przekaz dnia", który zostawił przypadkiem w TOK FM jeden z polityków Sojuszu:Gawkowski próbował bronić pomysłu swojej partii. I zaczął: - Jeżeli w parlamencie powstaje projekt, w którym mamy płacić tylko ofiarom, które były pokrzywdzone i były w "Solidarności"...

- Dlatego, że ci ludzie siedzieli w więzieniu, nie widzi pan różnicy? Bardzo mi przykro - wtrąciła Wielowieyska. - Dla jednych i dla drugich należy się takie samo traktowanie - kontynuował polityk. - Ja nie chcę dzielić Polaków, którzy stracili na transformacji na lepszych i gorszych, na białych i czerwonych, tylko dla jednych i drugich powinny być wypłacane środki finansowe - i to było o zdanie za dużo, Wielowieyska nie wytrzymała.

- Te odszkodowania powinni wypłacać działacze byłego PZPR na czele z Leszkiem Millerem, ponieważ sytuacja gospodarcza w 1989 roku była efektem pracy m.in. takich ludzi jak Leszek Miller i Aleksander Kwaśniewski, którzy byli w PZPR - powiedziała dziennikarka. - Żądanie odszkodowań dla tych ludzi tylko dlatego, że Kuroń w 1989 wprowadził cały system zabezpieczeń, zasiłki? On wysyłał ludzi na renty i emerytury po to, żeby ich ratować przed bezrobociem i efektem gospodarki PRL-owskiej, panie Krzysztofie. Więc panu bardzo polecam studiowanie historii najnowszej.

- Zrobię to, bez chwalenia się, z posypywaniem głowy popiołem, bo to wykładam na uczelni - przyznał się Gawkowski. - To martwię się, że wykazuje się pan taką niekompetencją. Pan nie wie, skąd się wziął kryzys w 1989 roku - punktowała Wielowieyska.

"A polska racja stanu..."

Sekretarz generalny SLD próbował się jeszcze bronić: - Wiem, o czym mówię. Wiem, że ludzie zostali wykluczeni. Wiem, że na 1989 roku nic się nie kończyło i nie zaczynało. Doszliśmy do myślenia o państwie, które powinno ratować gospodarkę. Tylko ci ludzie wierzyli wtedy w polskie marzenie i polską rację stanu i dobrą przyszłość dla siebie. Okazało się jednak, że polska racja stanu to niekoniecznie równość z tym, że w Polakach obudziło się przeświadczenie, że będą bogaci. To się nie wydarzyło.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (148)
Gawkowski wpada w "przekaz dnia" SLD. Wielowieyska nie wytrzymuje: "Wasz pomysł jest idiotyczny, a pan - niekompetentny"
Zaloguj się
 • ekomorda

  Oceniono 393 razy 193

  Jak widzę profesor Balcerowicz został chłopcem do bicia, w dni parzyste pluje na niego pis a w nieparzyste sld. Za chwilę te partie zawrą sojusz przeciwko Balcerowiczowi...nie wiem czy jest bardziej strasznie czy bardziej śmiesznie.

 • tadeuszp3

  Oceniono 308 razy 174

  Partia, która z założenia powinna być partią ludzi inteligentnych, stała się partią kretynów !!
  Tak to jest, jak się wchodzi w buty pisu !!

 • to_ja_tu_bylem

  Oceniono 151 razy 121

  Uważam, że ani jednym, ani drugim, odszkodowania się nie należą. Koniec z rozdawaniem naszych pieniędzy na prawo i lewo.

 • adamofsky

  Oceniono 223 razy 69

  Najpierw trzeba wypłacić odszkodowanie Kiszczakowi i jego rodzinie, nie Towarzyszu Gawkowski?

 • ciemnyluddd

  Oceniono 240 razy 68

  Pani Wielowieyska...Jeżeli się takich zaprasza, to również trzeba cierpliwie wysłuchać opowiadane ...g ł u p o t y...

 • bubba19

  Oceniono 91 razy 45

  A na Ukrainie doskonale się sprawdził "brak planu Balcerowicza". To tak zwana "trzecia droga", zalecana przez braci Kaczyńskich, Kościół i SLD. I kto im wypłaci odszkodowania?

 • nienietak6

  Oceniono 95 razy 39

  Dziennikarka ma pytać, a nie atakować ludzi. Coś się niektórym w głowy stało, że zamiast dziennikarzy udają bogów normalnie. Co za kraj.

 • Maria Wawomska

  Oceniono 147 razy 37

  Wielowieyska była najbardziej kompetentna, gdy broniła pięćdziesięciu twarzy Durczoka.

 • gomelsky66

  Oceniono 126 razy 36

  Wielowieyska powinna przyznać że rządy ludzi określanych mianem jako ludzie Solidarności były rządami krzywdy ludzkiej.Pomysł Wałęsy przysłowiowych 100 milionów dla każdego Mazowiecki i inni odrzucili i doprowadzili do podziału.Uprzywilejowani skorzystali i się wzbogacili a biedny stał się jeszcze biedniejszy.Kuroń robił co mógł a wyszło jak wyszło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX