Dukaczewski: Piotr P. ze SKOK Wołomin utrzymywał kontakty z politykami PiS i Lechem Kaczyńskim

Marek Dukaczewski, były szef WSI, mówił w RMF FM, że Piotr P. podejrzewany o defraudację pieniędzy w SKOK Wołomin spotykał się z Lechem Kaczyńskim oraz politykami PiS i Porozumienia Centrum. "Na początku lat 90. był zapraszany na różnego rodzaju spotkania, otrzymywał również propozycje zajęcia, pracy - wtedy, kiedy prawica przejęłaby władzę" - mówił. Dodał też, że "dysponuje zdjęciami" na potwierdzenie jego słów.
POLUB NAS
Od kilku dni PiS domaga się, aby prezydent Bronisław Komorowski i politycy PO wyjaśnili swoje powiązania z władzami SKOK Wołomin i Fundacji "Pro Civili", w których znaleźli się byli funkcjonariusze WSI. W SKOK Wołomin według doniesień prasowych miało dochodzić do wyłudzania kredytów na ogromną skalę. Jeszcze w grudniu KNF zawiesiła działalność Kasy, kilka miesięcy wcześniej aresztowano m.in. wiceprezes SKOK-u.

Dukaczewski: P. spotykał się nie z Komorowskim, tylko z Kaczyńskim

Politycy PiS wskazują tymczasem na Piotra P., byłego oficera Wojskowych Służb Informacyjnych, podejrzanego o defraudację pieniędzy ze SKOK Wołomin, i jego rzekome powiązania z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Dowodem ma być zdjęcie Komorowskiego i Piotra P. z premiery filmu "Bitwa Warszawska 1920".

Marek Dukaczewski, były szef WSI, mówił jednak w RMF FM, że to raczej politycy Porozumienia Centrum i PiS utrzymywali bliskie kontakty z Piotrem P. "Na początku lat 90. był zapraszany na różnego rodzaju spotkania, otrzymywał również propozycje zajęcia, pracy - wtedy, kiedy prawica przejęłaby władzę" - mówił gen. Dukaczewski. "Nazwiska mam, ale niestety nie mogę podawać" - dodał.

Prowadzący audycję Konrad Piasecki pytał też o zdjęcie Komorowskiego z P. "Nie chciałbym komentować zdjęć, tym bardziej że dysponuję też zdjęciami, gdzie politycy PIS-u są z oficerami WSI, i nie robimy z tego powodu żadnego problemu" - odparł były szef WSI.

Dukaczewski zaznaczył też, że P. utrzymywał kontakty nie z Bronisławem Komorowskim, jak przekonuje PiS, ale z Lechem Kaczyńskim. "Z mojej wiedzy wynika, że bywał w Pałacu Prezydenckim" - zaznaczył.

Piasecki: Rozczaruję tropicieli spisku

Wizyta Dukaczewskiego w RMF FM wywołała spore poruszenie na Twitterze, głównie wśród komentatorów i dziennikarzy kojarzonych z prawicą.

Cezary Gmyz zasugerował, że środowisko PO musi być "przerażone", natomiast Kataryna oceniła, że słowa Dukaczewskiego to "przygrywka". Nawiązała też do Muddy Investment - firmy, z którą miał być związany syn Bronisława Komorowskiego.

"Gdy temat WSI staje się centralnym w kampanii, zaproszenie ich szefa wydaje mi się zachowaniem dość oczywistym" - odpowiedział krytykom Konrad Piasecki.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Dukaczewski: Piotr P. ze SKOK Wołomin utrzymywał kontakty z politykami PiS i Lechem Kaczyńskim
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 24 razy 22

  ... hmm, nie rozczarowałem się jednak :) pisowcy są tak obłudni że nie zdziwiłem się jaka jest prawda!

 • demolka666

  Oceniono 24 razy 20

  szkoda, że dukaczewskiego tak rzadko pytają szczekacze z mediów o różne tajemnicze sprawy - ten facet wie baaaardzo dużo - bójcie się pisobolszewicy!!! hehehehe....

 • zd46

  Oceniono 21 razy 19

  Dla PiSu cenna informacja: "nosil wilk razy kilka, byc moze ze poniosa wilka". Ale musi byc ruch w PiSie z ukrywaniem dokumentow i wymazywaniem powiazan, tylko kiedy rzuca do walki Antka Cwaniaka, co to byl urzednikiem i nie byl, co to likwidowal i byl "baba z recznego magla" zatrudniona do brudnej roboty przez Lecha i Jaroslawa Kaczynskich?

 • ciemnyluddd

  Oceniono 12 razy 12

  To tak zwana OCZYWISTA OCZYWISTOŚĆ...bo po co PIS broniłby interesów oszustów żerujących na najbiedniejszych, co najmniej przez dekadę...

 • sylwester51

  Oceniono 15 razy 9

  Przecież politycy wszystkich partii z różnym natężeniem biegają za forsą jak pieski za suczkami. Mają cały czas cieczkę. Nasi parlamentarzyści to w większości moralne dno.
  To oni ustanowili sobie sowite synekury naszym kosztem nie pytając nas w referendum czy się zgadzamy.

 • rbik53

  Oceniono 4 razy 4

  Nowy "przekaz dnia" dla kaczystów:

  Lech Kaczyński z bandziorami????... W Pałacu Prezydenckim??????
  - To jeszcze jedno potwierdzenie, że był prezydentem Wszystkich Polaków.....

 • magda-warszawianka

  Oceniono 8 razy -6

  Dla zwykłej przyzwoitości -tak to odczuwam , można było zaprosić wybitnego opozycjonistę A. Macierewicza, który z komunistycznymi służbami PRL-u walczył o wolną Polskę . Dukaczewski po której był wtedy stronie?

 • aniechich.03

  Oceniono 15 razy -7

  Super wiarygodny były szef WSI wypowiada się w sprawie swoich podwładnych o swoich największych wrogach . Każde słowo jest niesamowicie wiarygodne . Ja wierzę w prawdomówność Pana Generała na 100 %.

 • tom_58

  Oceniono 15 razy -15

  Bronek ze swoją PO w sprawie Skok-ów zachowuje się tak samo jak Kwaśniewski z komuchami odnośnie jego występów w Charkowie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX