Szułdrzyński: Prezydent rozgrywa opozycję. Duda i inni kandydaci mogą wpaść w pułapkę

"Zaproponowany przez sztab Komorowskiego podział na Polskę racjonalną i radykalną to próba narzucenia narracji w kampanii wyborczej. Oczywiście w sposób najwygodniejszy z punktu widzenia prezydenta - napisał Michał Szułdrzyński w "Rz".
Spada poparcie dla prezydenta Bronisława Komorowskiego. Według najnowszego sondażu TNS Polska chce na niego głosować 41 proc. wyborców, którzy zamierzają wziąć udział w wyborach prezydenckich. Na najgroźniejszego konkurenta w walce o prezydenturę - Andrzeja Dudę - chce głosować 24 proc. pytanych.

Sztabowcy prezydenta liczą, że notowania Bronisława Komorowskiego poprawi najnowsza odsłona kampanii wyborczej. To zaproponowany w poniedziałek podział na Polskę racjonalną i Polskę radykalną.

Jak ocenia publicysta "Rzeczpospolitej" Michał Szułdrzyński, "to próba narzucenia narracji w kampanii wyborczej".

"Oczywiście w sposób najwygodniejszy z punktu widzenia prezydenta, bo poprzedziły ją badania wizerunkowe, z których ma wynikać, że Polacy obawiają się nieprzewidywalnych sił" - informuje.

Kto wpadnie w pułapkę?

Kontrkandydaci Komorowskiego, z najgroźniejszym Andrzejem Dudą z PiS na czele, nie są w dobrym położeniu. Bo jak ocenia Szułdrzyński, "jeśli zaczną wchodzić w narrację narzuconą przez Komorowskiego i będą mówić, że radykalizm to nic złego, wpadną w pułapkę zastawioną przez sztabowców prezydenta".

I - zdaniem publicysty - "popełnią polityczny błąd, podobnie jak wtedy, gdy dali się rozegrać przez PO, dyskutując o in vitro i SKOK".

Możemy też być pewni, że jeśli podział na Polskę racjonalną i radykalną sprawdzi się w kampanii Bronisława Komorowskiego, wróci przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

"Pytając o euro, Duda walczy o głosy eurosceptyków. Oraz odciąga uwagę wyborców od SKOK-ów>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (21)
Szułdrzyński: Prezydent rozgrywa opozycję. Duda i inni kandydaci mogą wpaść w pułapkę
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 16 razy 4

  ... pan duda juz sam się rozegrał, otwierają SWÓJ sklep pod szyldem Komorowskiego :) Po prostu, z idiotami szkoda czasu iść przez życie. On pokazuje co może być w sklepach KIEDYŚ!!! Dlatego są wybory aby każdy wybrał, aby każdy był odpowiedzialny za to KIEDYŚ! Tak samo pisowcy straszyli Polaków przed wejściem do UE. duda powinien mieć na nazwisko STRACH!!! duda i kaczystan!

 • white_lake

  Oceniono 4 razy 2

  ale debilizm,
  to trzeba aż badania wizerunkowe robić, żeby się dowiedzieć, że Polacy obawiają się nieprzewidywalnych oszołomów?
  może pomyśleć wystarczy, RACJONALNIE ;)

 • Oceniono 3 razy 1

  Też dobra metoda - zgrywać idiotę, żeby wszystkich uśpić, a potem ich wyciupciać.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 19 razy 1

  To wyjątkowo...ś m i e s z n y... komentarz. W ramach udawania że tu odbywa się jakaś kampania przedwyborcza między urzędującym (i przyszłym) prezydentem a PAPROTKAMI, powołanymi wyłącznie do maksymalnego POSZARPANIA NOGAWEK owego prezydenta dla dobra opozycji w przyszłych latach jego urzędowania... Bo jakoś nie znaleźli się w opozycji odważni, aby poważnie z Komorowskim konkurować....

 • ewka.9923

  0

  Duda jest jedynym konkretnym kandydatem w tej śmietance towarzyskiej, nie to co Bronek ikona politycznego obciachu jak z resztą widać: www.youtube.com/watch?v=6_Ik2u-ZayQ

 • wiewiooor

  Oceniono 16 razy 0

  Ten podział Polski przez Prezydenta to strzał w dziesiątkę. Bronisława Komorowskiego można lubić lub nie, ale to spokojny, stateczny i zrównoważony człowiek - zdecydowana rzadkość wśród kandydatów. Duda jest agresywny i nieobliczalny. Kandydat PSLu (nie pamiętam nazwiska) wygadywał takie głupoty w związku z wizytą Orbana, że włos się jeży. Jeszcze Ogórek jest spokojna i zrównoważona. A reszta to same Januszki, biorące życie na wesoło, które dodają kampanii radosnego kolorytu

 • magda-warszawianka

  Oceniono 9 razy -1

  W 1994 roku powstaje Fundacja Pro-Civili założona przez oficerów WSI- jeden z jej założycieli miał być aresztowany za pranie pieniędzy mafii pruszkowskiej, lecz w wyniku interwencji MON nie trafia do aresztu. Dochodzi do gigantycznych nadużyć, giną ludzie -te fakty zaprezentował parlamentarny zespół . Rodzi się bardzo poważne pytanie: czy Komorowski jako szef MON mógł o tym nie wiedzieć i jaką polityczną ponosi odpowiedzialność. Akt oskarżenia przeciwko oficerom WSI trafia dopiero w 2014 roku do sądu. Sytuacja p. Komorowskiego -moim zdaniem jest dramatyczna i żadne przychylne mu media różnymi zabiegami tego ,,nie odczarują''

 • tegepe

  Oceniono 6 razy -4

  Podzial na Polskę radykalną i racjonalną racjonalny nie jest, bo jest nieprawdziwy. Ale to dla sztabowców Komorowskiego jest nieistotne. Bo niby kto jest tu racjonalny? Komorowski w dalszym ciągu idzie na pasku kleru, sprzeciwia się racjonalnym postulatom zawartym w konwencji antyprzemocowej (nie ratyfikuje jej), racjonalnym żądaniom ustanowienia związków partnerskich, likwidacji nauki nieracjonalnej religii w szkołach, kapelanów w różnych służbach itd. Gdzie tu racjonalność???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX