Tym: SLD chce wypłat dla ofiar planu Balcerowicza? W okienku kasowym powinien siedzieć Leszek Miller

?Polski polityk, niezależnie od opcji, mówi dziś dowolny idiotyzm i nawet się przy tym nie zaczerwieni. W dodatku łże jak najęty, że wszystkie swe siły poświęca na pracę dla dobra ojczyzny i dla naszego szczęścia? - tak Stanisław Tym podsumowuje najnowszy wyborczy pomysł SLD. Wypłaty odszkodowań dla ofiar planu Balcerowicza.
SLD chce zdobyć poparcie wyborców, proponując odszkodowanie dla ofiar planu Balcerowicza, wprowadzanego w Polsce po objęciu władzy przez pierwszy niekomunistyczny rząd Tadeusza Mazowieckiego.

Sekretarz partii Krzysztof Gawkowski argumentuje, że odszkodowania trzeba wypłacać, bo "plan Balcerowicza zabijał najbiedniejszych Polaków" i "doprowadzał do tego, że wykluczenie społeczne i rozwarstwienie społeczne rosło".

Według felietonisty "Polityki" Stanisława Tyma, jeśli Sojusz Lewicy Demokratycznej chce odszkodowań, to "w okienku kasowym powinien chyba siedzieć zatrudniony na pełen etat Leszek Miller".

"Polski polityk, niezależnie od opcji, mówi dziś dowolny idiotyzm i nawet się przy tym nie zarumieni. W dodatku łże jak najęty, że wszystkie swe siły poświęca na pracę dla dobra ojczyzny i dla naszego szczęścia. Dante ponad 700 lat temu powiedział, że kłamstwo jest z twarzy podobne do prawdy. W moim głębokim przekonaniu dziś w Polsce już mało kto wie, jak wygląda prawda" - podsumował Tym.

Zgodnie z pomysłem SLD osoby poszkodowane przez wprowadzenie reform miałby przez rok dostawać po 400 zł miesięcznie.

"Wasz pomysł jest idiotyczny. A pan niekompetentny" Wielowieyska miażdży Gawkowskiego>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (123)
Tym: SLD chce wypłat dla ofiar planu Balcerowicza? W okienku kasowym powinien siedzieć Leszek Miller
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 260 razy 156

  OFIARY PLANU BALCEROWICZA...można najłatwiej spotkać w dobrych nowych samochodach, które już nie mieszczą się na naszych drogach, w podmiejskich osiedlach domków jednorodzinnych, w zagranicznych "ressortach", gdzie odpoczywa co roku latem 10 milionów Polaków, w luksusowych sklepach renomowanych firm w centrach handlowych, w zagranicznych miejscach pracy dla Polaków, gdzie zarabiają 4 razy więcej niż zarobiliby w kraju, w zagranicznych uniwersytetach gdzie studiują tysiące Polaków ...A także po wyglądzie polskich miast...i tak dalej. Zaraz będą protesty. Głównie z piwnych ogródków. Pozdrowienia,

 • marudna.maruda

  Oceniono 197 razy 135

  Duda chce rozdawać dzieciom, a Miller dorosłym. Co w tym złego? Przecież wszyscy wiemy, że panowie nie bedą rządzili, nie będą też rozdawali. A mówić coś muszą, wszak kampania się toczy i fala obietnic musi płynąć.

 • Woocash Roshkovsky

  Oceniono 166 razy 92

  Może niech pan Miller i spółka zrzucą się i zapłacą. Nie mam nic przeciwko. Ale od moich podatków to wara. Rozdać kolejne pieniądze na konsumpcję taniego wina najgorszej hołocie? Niech się wezmą do pracy. Poza tym warto powtarzać, że plan Balcerowicza nikogo nie zubożył, jeżeli już to zubożyła kogokolwiek komuna. Plan Balcerowicza tylko zakończył tą fikcję, że każdy ma pieniądze (tylko nic się nie da za nie kupić), a raczej zakończyła się ona sama, a plan Balcerowicza uratował to co zostało. Dzięki planowi Balcerowicza, Panie Miller, to nigdy jednak nikt tu z głodu nie umarł i nie spadliśmy gospodarczo do poziomu Albanii. Dzięki planowi Balcerowicza obecnie naszej gospodarki nie da się porównać do Ukrainy i Białorusi.
  A co do ofiar - ofiary to ofiary. Jak ktoś jest ofiarą to głosuje na SLD. Tylko wtedy niech się nie dziwi, że jest ofiarą.

 • seba-76

  Oceniono 108 razy 62

  następnym krokiem będzie ustawa przyznająca odszkodowania komunistom, którzy poczuli się dotknięci upadkiem reżimu w 1989 r. ;) okazuje się, że poziom absurdalnych pomysłów wśród polityków, jeszcze nie raz nas zaskoczy ;)

 • antyk-acap

  Oceniono 75 razy 51

  To ja proponuję wypłaty odszkodowania ofiarom komunizmu. Z kieszeni Millera. Całym 38 milionom!

 • aibo

  Oceniono 76 razy 34

  Miller jest tak spragniony władzy że żeby ją osiągnąć zjadłby własne góFno popijając krwią swojej matki

 • poljack

  Oceniono 63 razy 33

  Jestem ZA pod warunkiem że dostanę 300 milionów obiecane przez Wałęsę .

 • szczear2

  Oceniono 39 razy 31

  Każdy ma prawo głosić to co chce. W przypadku polityków 'rozdających pieniądze' - niech wskażą źródła finansowania. Na razie opowiadają dowcipy w stylu radia Erewań.

 • od-or

  Oceniono 41 razy 29

  Panie Tym jest Pan obecnie w komfortowej sytuacji zamiast wymyślać te swoje gagi wystarczy cytować polityków to jest El Dorado humoru.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX