Komentarze (271)
Balcerowicz: Gdyby rządziło PiS, Polska wyglądałaby jak Ukraina
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • zdzisek1949

  Oceniono 13 razy 7

  Leszek Balcerowicz = Nikodem Dyzma

 • slade1972

  Oceniono 11 razy 7

  Reformy robił sposobem na magika
  Przed był zakład
  Po reformie
  Zakład znika

 • tarkovsky

  Oceniono 19 razy 7

  Nawet Cię skompromitowany bucu peowska ferajna nie chce do rządu zaprzęgnąć.....

 • as200

  Oceniono 21 razy 7

  Balcerowicz od lat powtarza, ze trzeba likwidowac i sprzedawac, bo nie ma pieniedzy. Jednoczesnie z Polski, zagraniczne banki i korporacje, transferuja miliardy. Sa pieniadze dla korporacji, a nie ma dlaPolakow i na polskie inwestycje.

 • perypetia12

  Oceniono 23 razy 7

  To się panie profesorze nazywa DEMAGOGIA, no al etłumaczay pana członkowstwo w PZPR

 • kazikr1

  Oceniono 27 razy 7

  szkodnik gospodarczy, którego działalność skrzywdziła miliony, dla gw - autorytet.
  GW NIE KUPUJĘ.

 • czesio48

  Oceniono 12 razy 6

  Likwidator banków, przemysłu i handlu lepiej by milczał

 • mlody_wyksztalcony_z_miasta

  Oceniono 10 razy 6

  Leszek qrwasz gdyby rządziło PiS być możeby nie było między innymi durnego przepisu ze w barach mlecznych nie wolno uzywac przypraw. Własnie przeczytałem Leszku ze twoja ulubiona Partia doprowadizłą do tego że Własciciel Baru Mlecznego w Słupsku za uzywanie przypraw ma za.placic 1 mln pln kary. I co ty Leszku mądry na to?

 • gogol_m

  Oceniono 10 razy 6

  Szanowny panie Profesorze,
  PIS w Polsce już rządziło. W tym czasie obniżono podatki i składki na ubezpieczenia społeczne, w polityce zagranicznej i obronnej forsowano amerykańskie instalacje w Polsce oraz sojusze regionalne z państwami o podobych doświadczeniach historycznych.
  Nastepcy z PO: podwyższyli podatki, składki emerytalne, łatajac dziury budżetowe zlikwidowali Pańską reformę emerytalną, osłabili armię, odstąpili od udziału w tarczy antyrakietowej, ośmieszyli Polskę "wyjaśniając" katastrofę smoleńską, minister rozmawiał z prezesem NBP o działaniach godzących w demokarację, wyniki wyborów poznalismy po kilku miesiącach.
  Czyje rządy zbliżają nas do Ukrainy?

 • slade1972

  Oceniono 10 razy 6

  Reformy robił sposobem na magika!
  Przed reformą był zakład
  Po reformie zakład znika!

 • badziewiak66

  Oceniono 16 razy 6

  Profesor od budowania oligarchii i spychania milionów ludzi na margines. Twórca państwa totalnie nieudolnego , katastrofalnie zarządzanego, gigantycznie zadłużonego, przepełnionego korupcją i nepotyzmem. Ukraina wygląda tak jak wygląda, bo oszukali ją ci którzy mieli gwarantować nienaruszalność jej granic. Nawet gimnazjalista dojrzy że Balcerowicz to łgarz i hipokryta. Nie kto inny jak właśnie Belcerowicz jest promotorem zachodniego kapitału, zachodnich banków i korporacji którzy wykiwali Ukrainę. Polska jest dziś w Afryce Panie Balcerowicz.

 • rafal2308

  Oceniono 14 razy 6

  Ooo proszę, Bronek traci to nawet Balcerowicza na front wypuścili. To i tak wam nic nie da, bo Polacy widzą ile się zarabia poza Warszawą, Wrocławiem, Krakowem i kilku innymi największymi miastami!

 • kadruaw

  Oceniono 5 razy 5

  Historia z POdsluchami w rzadzie pelo to NIE HISTORIA JAK Z IV RP! Tylko historia jak z III RP z 1992 roku, gdy sluzby III RP przy pelnej wiedzy i akceptacji rzadzacych inwigilowaly J.Kaczymskiego i prawice. Tak bardzo sie bali postkomunisci i solidaruchy grubej krechy, ze Kaczynski zrobi to co zapowiadal, ze podwazy ustalenia z Magdalenki i Okraglego stolu. Przeprowadzi lustracje i ujawni kapusiow solidarnosciowych, rozliczy czerwonych zbrodniarzy i nie pozwoli tym srodowiskom wyprzedac majatku za grosze i sie uwlaszczyc!

  A pamietacie prowokacje " Dramat w trzech aktach" majacy zdyskredytowac PIS i Kaczynskich! Jak Kaczynski w 2005 dochodzil do wladzy to te wszystkie ekonomiczno- polityczne spece typu Pan premier Tusk i trzymajace do konca wladze ( mniejszosciowy rzad Belki ) komuchy z SLD wraz ze swoim sallonem medialnym, geyzeitom, niezalezni eksperci WSI24 wyli i krzyczeli, wmawiali Polakom w tych usluznych mediach, ze niebezpiecznaekipa bierze sie za ich portfele,ze Polske czeka totalny kataklizm, ze na gieldzie będzie krach, benzyna bedzie po 6 zlotych, wzrost gospodarczy spadnie do 1 procenta i będzie prawie bankructwo panstwa, oraz takie tam glupoty postkomuszo rozowe.

  Pluli i straszyli. Opowiadali jak to niebezpieczna ekipa bierze się za pieniadze Polakow. Pamietacie tak bylo. Wszyscy pamietamy ze za Kaczynskiego benzyna byla po 3,7 zl, gielda rosla a wzrost gospodarczy był 7 procent.

  Jak Tusk przejmowal wladze w 2007 na co postkomuchy przyjęły z ulga i radoscia to twierdzil pomimo nadchodzacego kryzysu, ze Polacy zasluguja na cud i wzrost gospodarczy i ze za jego kadencji będzie zielona wyspa, gielda miala rosnac a Polacy mieli wracac szturmem z zagranicy do tego dobrobytu, który stworzy.

  Jak eksperci twierdzili ze przeszacowal budzet ( chyba 2009 ) bo jest kryzys to on jezdzil na nartach i do Peru twierdzac ze kryzysu nie ma bo on super rzadzi, twierdzil ze PIS tylko straszy niepotrzebnie Polakow, przed wyborami prezydenckimi 2010 roku finanse byly wg Tuska w swietnej kondycji i pod jego pelna kontrola, po wyborach nagle Rostowski podnosil podatki VAT. Przed ostatnimi wyborami tez wszystko było super zapewniala pelo a po wyborach……robic robole to 67 roku zycia a potem dostaniecie grosze na emeryturze. To przeciez on krzyczal po wygranych wyborach 2011, ze " teraz k.. to benzyna moze byc i po 7 zl za litr..". Kto mowil, ze " najlepsza rodzina dla panstwa to bezdzietna rodzina!".

  Rzady Tuska to ogromny wzrost cen, benzyna ponag 5 zl, gielda na dole, podatki w gore....Nie dajcie sie rodacy robic w bambuko tym nieudacznikom! A teraz ta rozowo-czerwona ekipa opowiada, ze w czasie swoich rzadow PIS nic nie robil, dlatego gospodarka szla do przodu, bo wczesniejsze bajki z 2005 gdy PIS do wladzy dochodzil sie nie sprawdzily, tak to plota non stop od rzeczy.

  Nie pamietacie tych groteskowych pochodow w roznych miastach Polski w 2005 roku po wygraniu wyborow przez PIS pod tytulem " Reanimacja Demokracji ". Jak Geyzeta i WSI 24 probowaly to rozdmuchac, podniecaly sie tym kuriozum. Po 200 osob przychodzilo na te zenujace spektakle, a ci najemnicy medialni robili wywiady, komentowali, dwoili sie i troili. Komedia!

 • mlody_wyksztalcony_z_miasta

  Oceniono 5 razy 5

  witam szczujnie z Wilanowa i okolic:) Już niedługo wam wyłączą prad i będzie spokoj bo nie spłącicie w terminie kredytów we frankach:)

 • tom.beckett

  Oceniono 5 razy 5

  polska pod rzadami balcerowicza stala sie jak ukraina. a teraz jest eldoradem. dla zachodnich bankow i koncernow. dzieki balcerowiczowi, ktory wmowil nam, ze wprowadza kapitalizm, a zakonserwowal socjalizm z kapitalem obcym. spadaj balcerowicz, demagogu.

 • fields1

  Oceniono 5 razy 5

  Gdyby to był normalny kraj to Balcerowicz by siedział...

 • wami41

  Oceniono 9 razy 5

  Bufon nie profesor i tyle. Taki polski Rash Limbaugh.

 • plautilla

  Oceniono 13 razy 5

  Gdzie był Balcerowicz, jako prez. NBP odpowiedzialny za polityke wobec banków? Balcerowicz potrafi jedynie zniszczyć polski przemysł i sprzedać złoto, gdy bylo 200usd za tonę a po roku kosztowało juz 1000 usd za tonę. Kiedy stracił miliardy na złej sprzedaży złota też nie popełnił sepuku, bo on sprzedawał "państwowe" a nie swoje, wiec mu ręka nie zadrżała .

 • slade1972

  Oceniono 9 razy 5

  Zebrały się profesory!
  Przyszły i też doktory!
  I dyskusja się rozpoczęła taka
  Jak kolejny raz oskubać Polaka!

 • slade1972

  Oceniono 7 razy 5

  Ciągle powtarza
  Skrzekliwym głosem papugi
  kapitał bierze się z tego
  Co jednemu
  Ukradnie drugi!

 • reality_show

  Oceniono 9 razy 5

  Odcinek autostrady Konin-Stryków oddany za Kaczyńskich. Najniższe koszty, brak awantur z płatnościami dla firm, brak poprawek po oddaniu do eksploatacji. Panie Balcerowicz, czy chce pan dyskutować na ten temat? Obawiam się, ze nie, więc morda w kubeł.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 13 razy 5

  A gdyby rządził Balcerowicz to 90% byłoby nędzarzami, bez szans na emeryturę, którą pożarło państwo. Aż dziwne, że ten prorok, produkujący masowo bezrobotnych, ma tupet jeszcze się odzywać.
  Wygrana PiS-u ma jedną zaletę: osunięcie od władzy cwanych ignorantów z PO. A po roku będą znowu wybory, bo PiS pokłóci się z każdym.

 • Kidler Jan

  Oceniono 13 razy 5

  Jak ciągle słuchało się Balcerowicza to w Polsce doszło by do wojny domowej jego bydlęce sugestie że Polakom podnieś wiek emerytalny do 70 lat ,,,takie tezy noże stawiać tylko BYDLAK ....co nie zna pracy robotnika tylko siedzi przy korycie i bierze pensje Lukratywne ,,,Fotel w sejmie wysokie stanowisko w Banku ,,to wcale nie poszedłbym na emerytura....

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy 5

  Do tej pory prof. Balcerowicz uważał, że najwięszą aferą była nacjonalizacja 160 mld zł z OFE. Tak dla ścisłości...

 • skallesny

  Oceniono 9 razy 5

  Żłoczyńca Balcerowicz, krzyczy "łapać złodzieja"! Paradne.

 • gr_ub_y

  Oceniono 9 razy 5

  "Balcerowicz: Gdyby rządziło PiS, Polska wyglądałaby jak Ukraina"

  Oby.

  "Ukraina (25.03.2015): Dwaj członkowie ukraińskiego rządu zostali aresztowani w środę podczas posiedzenia Rady Ministrów w związku z podejrzeniami o korupcję. Aresztowania dokonano w obecności kamer telewizyjnych. Obaj urzędnicy są oskarżani o zorganizowanie korupcyjnego systemu wokół przetargów na zamówienia paliwa i smarów. Do udziału w przetargach nie były dopuszczane firmy spoza tego systemu, nawet jeśli oferowały znacznie korzystniejszą cenę niż konkurencja. "

  wyborcza.pl/1,75477,17655051,Ukraina__Dwaj_czlonkowie_rzadu_aresztowani_za_korupcje.html

 • zawsze_prawdziwy

  Oceniono 53 razy 5

  Na szczęście dzięki rządom Balcerowicza Polska wygląda jedynie jak Bangladesz :) podziwiam lemingi wciąż wierzące w tego guru co ich dyma od lat przy byle okazji vide afera alkoholowa czy fundusze emerytalne :)

 • gr_ub_y

  Oceniono 43 razy 5

  Pamiętam rządy PiS:

  - niskie podatki,
  - niskie bezrobocie,
  - niska przestępczość,
  - wysoka ściągalność podatków,
  - zerowa dziura budżetowa,
  - 3x mniejsza liczba biurw niż obecnie,
  - i co najważniejsze Balcerki i inne autorytetki od NFI, OFE i innych uzdrawiaczy i drenaży państwowej kasy na aucie.

  Szykujcie się POpaprańce, dobre czasy dla Polski i Polaków ponownie w nieunikniony sposób nadchodzą.

 • szczear2

  Oceniono 53 razy 5

  Szanowni przedmówcy. Liźnijcie chociaż trochę ekonomii, a dopiero potem wypowiadajcie się. Bo to piszecie - to głupoty do n-tej potęgi.

 • kadruaw

  Oceniono 4 razy 4

  Popatrzcie Polacy, jak was oklamuja od 89 roku, ile to juz lat, ile lat bylo totalnego monopolu tych lewacko-grubokreskowo-postkomuszych mediow przejetych zaraz po Okraglym Stole, bez prawicowych mediow, ile lat was w przemyslany i zaplanowany sposob oklamywali, podawali wam jedyne sluszne prawdy na temat: okraglego stolu, ludzi honoru, lewactwa, III RP, IV RP, bolka, bula, agentury....Te mainstremowe media, jak wami manipulowaly od 89 roku, jak szczuja, dezinformuja, dyskredytuja, zafalszowuja rzeczywistosc polityczna III RP. Te Tvny, lizweeki, zet, geyzety wybiorcze, rmfy, polsaty i inne, wstajesz i lzesz, cala prawda cala dobe, zawlaszczone media publiczne, sondazownie, zawlaszczone portale internetowe, ci usluzni dziennikarze, celebryci, aktorzy grajacy w serialach, reklamy panstwowych spolek kierowane tylko do tych wlasciwych mediow! A przeciez opozycyjne media typu: tv republika, wsieci, dorzeczy, portal niezalezna, gazeta polska codzienna powstaly stosunkowo niedawno. Kilka lat temu. I robino wszystko zeby nie powstaly. Ile lat bylo totalnego monopolu medialnego srodowisk solidaruchow grubej krechy, lewakow i postkomuchow. Jak oglupiano i urabiano spoleczenstwo. Tv Trwam niszczono wszelkimi sposobami, nie dopuszczano na multipleks, odmawiano koncesji. Ci dziennikarze prawicowi, ktorzy przeciez probowali pracowac w tych mainstreamowych mediach i byli z nich wyrzucani i niszczeni za to, ze chcieli przelamac zaklamanie i falszowanie w tych mediach. I dalej te prawicowe media sa niszczone, dziwny zakup przez Hajdarowicz tygodnika Uwazam rze!

  "Informacja o zwolnieniach w mediach Grzegorza Hajdarowicza to dobra okazja, by przypomnieć jego karierę biznesową. Jest ona bowiem bardzo charakterystyczna dla III RP – zwłaszcza tej za rządów Tuska. Otóż jakiś biznesmen, w bardzo wątpliwej sytuacji finansowej, po spotkaniu z rzecznikiem rządu nabywa jeden z większych dzienników w Polsce i najlepiej sprzedający się tygodnik „Uważam Rze”. Całość transakcji z państwem jest tak przeprowadzona, że właściwie Hajdarowicz za nic nie płaci. Dochodzi do wymiany redaktora naczelnego i dziennikarzy. W efekcie tygodnik, który sprzedawał się w liczbie średnio 140 tys. egzemplarzy, w tej chwili sprzedaje się w liczbie około 20 tys. Dziennik również pikuje. Hajdarowiczowi kupiono te dwa byty prasowe, aby je doprowadził do upadłości. W normalnym świecie ta sprawa byłaby przyczyną gigantycznej afery. U nas cisza. Ta sytuacja pokazuje, jak mocno władza wpływa na media. Eliminuje te, które są wobec niej krytyczne. Jest to przyjmowane z aprobatą przez główny nurt mediów. To najlepiej pokazuje stan państwa, w którym żyjemy."autor Bronislaw Wildstein"

 • mlody_wyksztalcony_z_miasta

  Oceniono 6 razy 4

  Leszku drogi gdyby rządził PiS być może nie byłoby nowego prawa geodezyjnego uchwalonego w lipcu 2014 które w ramach ułatwień dla ludzkości wydłużyło oczekiwanie na mape która jest niezbedna do uzyskania pozwolenia na budowe z 3 tygodni do 3 miesięcy . Oczywiscie wszystko to wramach ułatwiania prcesu inwestycyjnegow Polsce:) Leszku mam wypisywac wiecje bzdur wymyslonych przez Twoje Ulubione PO a ktore to bzdury przyklepywał Bronkobus Szkodliwy?

 • cli-ff

  Oceniono 6 razy 4

  Czym skorupka za młodu..., tak i młody Balcerowicz przesiąkł pezetpeerowską propagandą i zostało mu to do dzisiaj. Komuniści zawsze walczyli z opozycją, dla nich zmiana ustroju nie ma znaczenia. Balcerowicze wszystkich krajów łączcie się i dalej na opozycję!

 • ninapati

  Oceniono 6 razy 4

  Panie Balcerowicz zamilcz Pan ,przypomnij sobie co zafundowales Polakom ,masz krew na rękach z 10000% oprocentowania, jak nabiłeś KABZE NFI 10 % od każdego Polaka do kieszeni złodz.,swojej nacji......za będziesz siedział w garniturze w paski!

 • jarr17

  Oceniono 6 razy 4

  Chcieliśmy tylko, Panie Balcerowicz żeby ci, którzy mają dużo nie mieli za dużo a ci którzy mają mało nie mieli za mało.

 • gzymek12

  Oceniono 14 razy 4

  Obywatele Kostaryki, gdzie PKB na głowę wynosi 10,4 tys. USD, podatek PIT płacą swojemu fiskusowi dopiero po przekroczeniu dochodów o równowartości 69.600,00 zł w skali roku. To oznacza, że kwota wolna od podatku jest tam ponad 22 razy (!) wyższa niż w Polsce, gdzie PKB na głowę wynosi 14,3 tys. USD.

  Absurdalnie niski w naszym kraju pułap kwoty wolnej od PIT to bezpośredni efekt rządów Platformy Obywatelskiej i PSL, które z premedytacją 8 lat temu zamroziły ją na poziomie 3091 zł i ani myślą ją podwyższyć choćby do równowartości kwoty dochodów mających zapewnić egzystencję. Fiskalny amok ekipy rządowej objawia się nie tylko w kwestii kwoty wolnej od podatku. Warto przypomnieć, że to Platforma podniosła podatek VAT, kilkukrotnie podnosiła akcyzę, podwyższyła składki na ZUS (składkę rentową dla przedsiębiorców), zlikwidowała ulgi: budowlaną i internetową, obniżyła o 1/3 zasiłek pogrzebowy, opodatkowała lokaty 1-dniowe oraz kilkukrotnie podnosiła maksymalne limity na podatki lokalne. Jakby tego było mało trwają pracę nad nowymi podatkami: audiowizualnym i smartfonowym.

  Aby cokolwiek zmieniło się w tej kwestii kluczowym jest odsunięcie od władzy osób, które odpowiadają za nieustający ciąg wzrostu fiskalnego ucisku. Pierwsza dobra okazja już niebawem - 10 maja. Nie możemy dopuścić do tego, aby Bronisław Komorowski - który podpisał się pod wszystkimi ustawami Platformy zwiększającymi zwykłym ludziom podatki - został wybrany na kolejną kadencję. To pierwszy krok do powstrzymania podatkowego amoku Platformy Obywatelskiej!

 • antyoportunista

  Oceniono 10 razy 4

  Dukaczewski, były szef mafii z WSI broni w mediach Komorowskiego, a Balcerowicz atakuje SKOKI. Czy nie ma już większych "autorytetów" moralnych tylko genseki PRL i III RP ?
  A może by tak L.Balcerowicz (późniejszy obrońca interesów Powszechnych Towarzystw Emerytalnych) wyjaśnił publicznie dlaczego siedział cicho, jak mysz pod miotłą, gdy miliony Polaków – członków OFE zostały oszukane – co w 2000 r. potwierdził ówczesny Wiceprzewodniczący Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi na łamach Gazety Wyborczej czytanej zapewne przez gooru finansów, mówiąc, iż: „wartość jednostek rozrachunkowych przestaje być obiektywnym kryterium oceny funduszy emerytalnych”,zaś jego protegowany, W.Kostrzewa, w PTE Skarbiec – Emerytura (którego był szefem Rady Nadzorczej), wymuszał realizowanie nielegalnych transakcji finałowych (zwalniając wiceprezesa, który tego zdecydowanie odmówił, szykanując go m.in. bezprawnym obniżeniem wynagrodzenia.

 • mireczekb

  Oceniono 10 razy 4

  Tak wam dobrze w kraju rządzonym przez aferzystów, złodziei, partaczy i leni ? Niektórym z was może tak, tym którzy są podobni do nich, którzy mają kogoś takiego w rodzinie, wśród znajomych - jest dobrze, reszta musi na was ciężko pracować za marne grosze. Kaczyński, wracaj do władzy, przepędź to korupcyjne, niepropolskie, nieprospołeczne badziewie.

 • shedows1969

  Oceniono 12 razy 4

  Balcerowicz, Michnik i ich ferajna to taki zwyrodniały skansen.

 • szarak1111

  Oceniono 16 razy 4

  Kiedy w końcu polskie media przestaną uważać tego ćwoka Balcerowicza za eksperta?! Facet habilitował się w 1990r. i od tego czasu - przez 25 lat!!! - żaden prezydent nie przyznał mu tytułu profesorskiego. Bo aby ten tytuł uzyskać, to trzeba się wykazać wybitnymi osiągnięciami, a neoliberalne teorie i monetaryzm Balcerowicza tych norm nie spełniają.

 • waldam

  Oceniono 26 razy 4

  przepraszam z opóźnieniem ale jednak się ukazało
  balerowicz pranie mózgów już nie działa. Na MANIPULATORACH społeczeństwo już się poznało.
  1. Zagraniczne koncerny " W latach 2007-2011 Polskę wydrenowano 45,1 mld dolarów!"
  2. "Polska jest wśród dwudziestu państw, z których w latach 2002-2011 wytransferowano nielegalnie najwięcej kapitału."
  3. rządy PIS, LPR,SAMOOBRONA - O - czytasz zero
  Do SPRAWDZENIA raport Global Financial Integrity

 • waldam

  Oceniono 10 razy 4

  balcerowicz zrozum w końcu, KOOOOO NIEC PRANIA MÓZGÓW . Za rzadóW twoich i twoich kolesiów z polski wypłynęły dziesiątki za PISu NIC
  1. Zagraniczne koncerny " W latach 2007-2011 Polskę wydrenowano 45,1 mld dolarów!" 2. "Polska jest wśród dwudziestu państw, z których w latach 2002-2011 wytransferowano nielegalnie najwięcej kapitału."
  DO SPRAWDZENIA W Global Financial Integrity

 • jw1

  Oceniono 32 razy 4

  Ja bym powiedział ż już mamy Ukrainę. Skorumpowana władza, sfałszowane wybory, podzielony kraj, reżimowa propaganda w mendiach. Tylko czekać na Majdan

 • waldam

  Oceniono 5 razy 3

  mam wrażenie że cała ta POlityka ma doprowadzić do wygnania Polaków z Polski lub wymarcia narodu. Tylko po to by, inny znalazł tu ziemie obiecaną

 • Piotr Lebiecki

  Oceniono 7 razy 3

  Jest Pan Profesorem,dobrym ekonomistą. To zobowiązuje. Proszę zaprzestanie wciskania kitów Polakom. Wystarczy.Jak Pan ma problem to proszę mnie zaprosić ....Ja nie jestem Tomaszem L.

 • 43elvis

  Oceniono 7 razy 3

  A ja mam pytanie do p.Stasińskiego i reszty dziennikarzy GW.O zatrzymaniu dziś burmistrza Sulmierzyc za korupcje nic wam nie wiadomo?Śpieszę poinformować że nie był z SLD tylko z PO i zatrzymano go w momencie przyjmowania łapówki.Fajne co?Oszczędnie gospodarujecie prawdą lub w ogóle jej nie podajecie bo i po co?Tak trzymać chłopcy i dziewczynki z ważnej gazety.Na razie.

 • alyra11

  Oceniono 7 razy 3

  Szanowny Panie Balcerowicz,
  jest Pan uznanym politykiem, a mimo to robi Pan uwlaczajace Polsce porownania.
  Nie wyobrazam sobie, zeby ktos z zachodnich politykow zdobyl sie na porownanie, typu gdyby Niemcy/Francja etc. byla Ukraina. Wyglada na to, ze w polskiej polityce nie trzeba uwazac na slowa? Pozdr. M. Mueller

 • Oceniono 9 razy 3

  Jak można udawać niezależnego recenzenta, samemu bedąc powiązanym politycznie i towarzysko z obecnie rządzącą koterią polityczne. Pan Balcerowicz zapomniał o "dziurze Bauca" Niesłusznie nazwaną tak od P. Bauca, który ją odkrył, a której twórcą był on jako min finansów nieudolnie konstruując budżet ?Gdzie deficyt miał docelowo wynosić do 100 miliardów PLN? A był rok 2001. Doichody budżetu były też dużo niższe. Czy p. Balcerowicz, który wcześniej był min. finansów nie ma świadomości, że dla bardziej rozgarniętych czytelników jest raczej niezbyt rozgarniętym ekonomistą i gdyby nie przestraszył się po tym bajzlu którego narobił podając się do dymisji to dziś Ukraina byłaby dla nas wzorem zamożności i porządku? Chroń nas Boże przed takimi fachowcami.

 • pedromatero

  Oceniono 13 razy 3

  Widać, że się sprawdza powiedzenie, Jak Pan Bóg chce kogoś ukrać to mu na starość rozum odbiera. I tak jest w przypadku Balcerowicza.
  Zapomniał już, że gdby kontunowanu JEGO plan, to właśnie dzisiaj to nie tylko nie bylibyśmy Ukrainą, ale zapewne krajem, gdzie skarbu narodowego byśmy milei tyle, co brudu za pzanokciem.
  Panie Balcerowicz, śmieszny się pan już staje, a przede wszystkim, gdy chce wykorzystać moment kampani wyborczej i przypodobać się pryncypałowi.:-))))

 • mar58

  Oceniono 9 razy 3

  A teraz wygląda jak sycylijska mafia.

 • lewacka.konserwa

  Oceniono 7 razy 3

  "Gdyby rządziło PiS, Polska wyglądałaby jak Ukraina "

  Mówimy "Ukraina" myślimy "Węgry". Oczywiście do Węgier też profesorowi nie wolno dopuścić (ale chyba z zupełnie innych przyczyn, niż do Ukrainy).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX