Paradowska rozważa konkurs "kto to powiedział": "Gdyby było śledztwo ws. Smoleńska, nie doszłoby do aneksji Krymu"

- PiS kocha wynoszenie sprawy Smoleńska na forum międzynarodowe. Ale jest to coraz większe samoośmieszanie się - stwierdziła Janina Paradowska w TOK FM. Dziennikarka odniosła się do próby wprowadzenia przez PiS dyskusji o katastrofie w Smoleńsku do Parlamentu Europejskiego. I rozważa konkurs: kto powiedział, że "gdyby było śledztwo międzynarodowe, to nie doszłoby do aneksji Krymu"?
"Gdyby od początku było międzynarodowe śledztwo ws. katastrofy w Smoleńsku, nie doszłoby do aneksji Krymu, wojny w Donbasie, zestrzelenia tam malezyjskiego samolotu i śmierci Borysa Niemcowa" - konkurs w sprawie tego, kto jest autorem tego zdania, rozważała w Poranku TOK FM Janina Paradowska.

Publicystka doszła jednak do wniosku, że to zbyt łatwe - oczywiście powyższe zdanie wypowiedział Antoni Macierewicz. A mówił podczas debaty "Pięć lat po katastrofie smoleńskiej. Co wiemy?" w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli. - To głupstwo - zauważyła Paradowska. - PiS kocha wynoszenie tej sprawy na forum w Brukseli, na forum międzynarodowe, ale jest to coraz większe samoośmieszanie się. Chociaż myślę, że ci, którzy to robią, nie mają poczucia samoośmieszania się, mają za to poczucie spełniania jakiejś wielkiej misji - zauważyła dziennikarka.

Brok studzi PiS

Posłowie PiS próbowali wprowadzić we wtorek temat katastrofy w Smoleńsku pod wspólne obrady komisji ds. bezpieczeństwa i obrony, której szefuje Anna Fotyga, oraz komisji spraw zagranicznych kierowanej przez niemieckiego chadeka Elmara Broka.

Brok jednak szybko ostudził entuzjazm Prawa i Sprawiedliwości - został zaproszony na dyskusję na temat "bezpieczeństwa lotów nad obszarami ogarniętymi konfliktem i zagrożeń dla lotnictwa cywilnego", więc jak tylko usłyszał, o czym mówi Bogdan Gajewski, współpracownik zespołu Macierewicza, to wystąpienie przerwał. - Wykorzystywanie tej sytuacji dla wewnętrznej polskiej dyskusji wydaje mi się nie na miejscu - spuentował.

Jak katastrofa w Smoleńsku zmieniła Polskę? Przeczytaj w wywiadach Teresy Torańskiej >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (56)
Paradowska rozważa konkurs "kto to powiedział": "Gdyby było śledztwo ws. Smoleńska, nie doszłoby do aneksji Krymu"
Zaloguj się
 • zelalem

  Oceniono 95 razy 77

  Więcej Macierewicza i Smoleńska!
  Niech niezdecydowani wyborcy wiedzą co będzie, gdy wygra Duda lub PiS!

 • adamofsky

  Oceniono 83 razy 65

  Antek, Fotyga i Prezio dość już mają tego Dudy i całej tej kampanii, więc bezwiednie włącza im się "normalna" narracja, ta którą lubia, kochaja, rozumieją i dobrze się w niej czują. Konfetti i baloniki nie dla nich.. 10 kwietnia - pożegnanie Dudy..

 • ciemnyluddd

  Oceniono 67 razy 51

  MACIEREWICZ ...to już znana na świecie marka... Dobrze że został zaproszony do Parlamentu Europejskiego przez naszych "patriotów", ku chwale Polski. Zaproszenie do rozwikłania przyczyny katastrofy w Alpach...TO JUŻ TYLKO KWESTIA DNI... Tusk był tam także niedaleko.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 53 razy 43

  Gdyby od początku było międzynarodowe śledztwo ws. katastrofy w Smoleńsku to....
  tutaj proszę sobie wpisać dowolne wydarzenie międzynarodowe, tak samo będzie pasować :-)
  Szkoda że pisowscy "Macierewicze i Fotygi" podczas kampanii prezydenckiej przezornie milczą - bo tak własne będzie wyglądać rząd Polski po ewentualnym zwycięstwie PiSu w wyborach parlamentarnych a nie tak jak picuś Duda

 • arvelli_net

  Oceniono 49 razy 39

  ... zastanawia mnie: dlaczego w raporcie macierewicza pojawiają się wątki o zamachu a fotyga bredzi o zestrzeleniu, czyżby w pisie było więcej frakcji dążącej do usunięcia siłą kaczyńskiego? Zamachowcy od trotylu nie wiedzieli o zamachowcach z rakietami???

 • azteci

  Oceniono 36 razy 28

  Gdyby nie było "ekspertów" maści wszelakiej, ośmieszających Polskę na arenie międzynarodowej... itd.

 • rot.leszek

  Oceniono 33 razy 21

  " Publicystka doszła jednak do wniosku, że to zbyt łatwe.."

  hahaha)) obsmialem sie jak norka

  To ja mam w ramach konkursu nieco trudniejsze pytanie
  cyt, " gdyby zyl moj brat L Kaczynski, do tego by nie doszlo "

  Kto to powiedziedzial ?

  a) Ted Kaczynski - "Unabomber"

  b) Jaroslaw Kaczynski - prezes PiS

  c) Boguslaw Kaczynski - konferansjer

 • flat-ower1

  Oceniono 19 razy 15

  Ciekawe, że PIS jakoś nie wydaje z siebie pis-ków w sprawie oddania sledztwa Francuzom w katastrofie A320. Ani Niemcy nie przekazali śledztwa międzynarodowej komisji, ani Stanom Zjednoczonym a ukontentowali się faktem, że to francuskie BEA prowadzi całą sprawę.

 • magda-warszawianka

  Oceniono 27 razy 15

  .

  Jego zdaniem WSI było "zorganizowaną grupą przestępczą", a ich rozwiązanie było w pełni uzasadnione m.in. z uwagi na głęboką penetrację tych służb przez rosyjską agenturę'' Jaki profesor jest autorem tego tekstu ?.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX