"W sprawie euro Komorowski powinien pogłaskać Dudę po główce i powiedzieć: Panie Duda, głupio pan robisz, ale..."

Komorowski powinien dyskutować o wprowadzeniu euro w Polsce - uważa Paweł Wroński. Publicysta "Gazety Wyborczej" podkreślił, że ten temat jest ważnym zagadnieniem, podniesionym przez Dudę, chociaż wprowadzonym infantylnie do debaty.
- Kandydaci w wyborach prezydenckich zaczęli odczuwać, że prowadzą niepoważną kampanię - uważa Wroński. Jego zdaniem stąd wzięły się poważne tematy, które pojawiły się ostatnio - np. euro.

Tę dyskusję rozpoczął Andrzej Duda, kandydat PiS. Jego sztabowcy za pomocą "Bronkomarketu" chcieli pokazać, jak rzekomo miałyby wzrosnąć ceny po przystąpieniu Polski do strefy euro. Problem w tym, że przykładowe ceny towarów podane w euro są po przeliczeniu na złotówki takie jak ceny produktów, które Jarosław Kaczyński kupował podczas słynnej wizyty w sklepie w 2011 roku. Ceny w złotówkach są natomiast dużo niższe niż wtedy.

"Komorowski powinien dyskutować"

Dodatkowym problemem jest też to, że aby wprowadzić euro w Polsce, potrzebna jest zmiana konstytucji. A do tego brakuje odpowiedniej większości w parlamencie. Na to akurat prezydent nie ma wpływu.

- Duda zrobił to infantylnie, ale ci wszyscy kandydaci mają być młodzi, radośni, twitterowi - zauważa Wroński. - Ale moim zdaniem to ważne zagadnienie. Niewłaściwe ze strony sztabu Bronisława Komorowskiego jest unikanie dyskusji o euro poprzez mówienie, że to bicie piany, bo sprawa jest zablokowana ze względu na potrzebę zmiany konstytucji.

- Komorowski powinien pogłaskać Dudę po główce jako ten starszy, poważniejszy i powiedzieć: panie Duda, głupio pan robisz, ale poruszyłeś ważne zagadnienie, więc porozmawiajmy. Jeśli ci sami kandydaci odczuwają własną chęć wymiany poglądów na ważny temat, to chyba dobrze dla tej kampanii, a nie źle - podsumował.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (11)
"W sprawie euro Komorowski powinien pogłaskać Dudę po główce i powiedzieć: Panie Duda, głupio pan robisz, ale..."
Zaloguj się
 • nebukadnezar

  Oceniono 30 razy 24

  Tak się zastanawiam, w jakiej walucie pobiera pensję duda-europoseł.
  Może w drachmach, rublach, paciorkach czy może ... w soczewicy? Bo na pewno nie w EURO!
  Przecież nie wziąłby ich do reki-portfela./sic/

 • arab-z-bajki

  Oceniono 1 raz -1

  Zrozumcie pismaki, że społeczeństwo nie zagłosuje za Dudą ale przeciwko Komorowskiemu i PO. Dość już przynudzeń o ojczyźnie, patriotyźmie i bezpieczeństwie, hasła, hasła a bogacą się ludzie z pierwszych stron gazet.
  Przykre jest to, że elita dziennikarstwa nie ma odwagi żeby powiedzieć tego co naprawdę myśli o tym systemie. Ciekaw też jestem jakie będą koszty 16 bronkobusów i całej kampani wyborczej urzędującego prezydenta. Obawiam się że będą to krocie !!!

 • arykulczwarty

  Oceniono 11 razy -1

  Kiedy Duda mówi o euro to jest to niepoważne, bo konstytucja, bo nie ma większości, bo prezydent nie ma kompetencji. Kiedy Komorowski w obecności Hollande'a obiecywał wejście Polski do eurozony jakoś ani pan Wroński ani żaden inny redaktor z jedynie słusznych mediów tej kwestii nie podnosił.
  artykulczwarty.bloog.pl/id,347412643,title,Radykalny-absurd-za-168-milionow-zlotych,index.html

 • pm711

  Oceniono 6 razy -2

  Nie możecie zrozumieć baranie flaki że Polacy mają w d.... wasze EURO?Możecie pluć na Dudę z lewej i prawej ale to i tak nie zmieni nastawienia polaków do tej waluty.Do dobrego nie trzeba by nikogo namawiać.Zróbcie referendum to się przekonamy jaki procent z nas marzy o drożyźnie.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 5 razy -3

  W Polsce nie znajdzie się ani jeden odważny, który zamieni Złote Polskie z wizerunkami głów koronowanych na Euro wizerunkami szlaczków, bo to by zalatywało królobójstwem, a w naszej kulturze jest to tabu.

 • biedronia-czerska

  Oceniono 28 razy -14

  Komorowski powinien pogłaskać swego synusia Tadeusza i powiedzieć "Tadeuszu dlaczego lepiej nie ukryłeś przekrętu jako prokurent SKOKu WSI Wołomin? Ja teraz mam kłopot bo zaczęli mnie szarpać za znajomości z moimi kolegami z WSI ...
  Dzięki pomocy nadzorowanego przez Bronisława Komorowskiego WSI, Piotr P. i jego grupa działali dalej, także po rozwiązaniu WSI. Prasa donosiła o przejęciu przez nich za bezcen gruntów po fabryce w Ursusie. Dokonano tego za pośrednictwem spółki należącej do adwokata Lwa Rywina, którą wpisano do KRS na kilka dni przed przetargiem na grunty po fabryce. Wymagane wadium wpłaciła z pieniędzy otrzymanych ze spółki należącej do Piotra P., a które to pieniądze pochodziły z kredytu zaciągniętego w SKOK-Wołomin. Ostatecznie spółkę, która kupiła grunty za 94 mln zł sprzedano za 212 mln zł. Konsorcjum, które kupiło grunty wyodrębniono spółkę celową „Med Investments”, której niezwykle dobrze płatną posadę zajął syn Bronisława Komorowskiego – Tadeusz."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX