Wielowieyska: SKOK-i to nie jest temat zastępczy. To dyskusja o jakości polskiej demokracji

"Bronisław Komorowski nie namawia Polaków do szybkiego wprowadzenia euro, Andrzej Duda nie był ojcem chrzestnym SKOK. Ale co z tego, to te tematy dominują dziś w kampanii" - pisze "Polska The Times". Pogląd ten skrytykowała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. - To nie są tematy zastępcze. To dyskusja o jakości polskiej demokracji - podkreślała.
"Euro i SKOK-i prawie jak kampania. Bronisław Komorowski nie namawia Polaków do szybkiego wprowadzenia euro, Andrzej Duda nie był ojcem chrzestnym SKOK. Ale co z tego, to te tematy dominują dziś w kampanii" - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Polska The Times".

"Kandydatów i partie rozliczamy z tego typu rzeczy"

- To dosyć symptomatyczny pogląd, kompletnie nieprawdziwy - zauważyła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. - Otóż, istota problemu polega na tym, że jeśli chodzi o euro, to Komorowski nie namawia Polaków do jego szybkiego wprowadzenia, niemniej taka perspektywa istnieje i warto o niej dyskutować. Natomiast teza, że SKOK-i są sztucznym tematem, zdumiewa - zaznaczyła publicystka.

Wielowieyska podkreślała, że wybierając prezydenta, powinniśmy znać dorobek i karierę kandydatów. - Nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy pisać, co robił Duda, za co ponosi odpowiedzialność, jak się zachowywał. Nie widzę powodu, żeby nie mówić o tym, że podpisał się pod projektem, który karze więzieniem za in vitro i że przepisał z ekspertyz dostarczonych przez SKOK argumenty do wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, sprzyjając temu, że ci, którzy mieli lokaty w SKOK, straciliby swoje oszczędności - wyliczała.

- To nie są tematy zastępcze. To dyskusja o jakości polskiej demokracji. I jest naturalne, że kandydatów i partie rozliczamy z tego typu rzeczy - skwitowała prowadząca Poranek Radia TOK FM.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (106)
Wielowieyska: SKOK-i to nie jest temat zastępczy. To dyskusja o jakości polskiej demokracji
Zaloguj się
 • marchwianka.0

  Oceniono 108 razy 76

  SKOKi to temat b.ważny. Wszyscy, którzy mają konta bankowe składają się na Bankowy Fundusz Gwarancyjny, z którego wypłacane są pieniądze dla depozytariuszy SKOKów!!! A SKOKi przez lata nie wpłacały na ten fundusz i jeszcze pan Bierecki i jego rodzina oraz kolesie wyprowadzali pieniądze do Luksemburga. A PiS i p. A. Duda to ułatwiali blokując ustawy o kontroli KNFu. Tego się nie da usprawiedliwić!!!!

 • ciemnyluddd

  Oceniono 131 razy 75

  "Będziemy zawsze mówili że białe jest czarne, a czarne jest białe" ... Przy takich okazjach właśnie....Przypominamy sobie tą chwilę KARTOFLANEJ SZCZEROŚCI,,,

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 102 razy 70

  najlepsze jest to że Komorowski wbrew Dudzie i Kaczyńskiemu, uratował doope i depozyty ludzi oszczędzających w SKOKach, za co ci sami ludzie teraz na niego plują - Polska to stan umysłu

 • zd46

  Oceniono 80 razy 56

  DLACZEGO Kancelaria Prezydencka nie UJAWNIA faktu "celowego zagubienia" przez Andrzeja Dude dokumentow prezydenckiego ulaskawienia Adama S. ? Dlaczego A.Duda i P.Kownacki tak usilnie zabiegali o ulaskawienie Adama S. i czy to prawda ze z polecenia PREZYDENTA? Co pana laczylo z Dubienieckimi ojcem i synem i jaki interesy pan prowadzil z Robertem Draba ? Dlaczego w 2011 roku gazety pisaly, ze: “To Duda i Kownacki zajmowali się ułaskawieniem wspólnika Dubienieckiego? Kto to dla pana Tomasz M. Ps „Matuch”. Duda-obluda czy obludna Duda? Dlaczego pan dziala w krucjacie gorkijasnej Dydycza dzialajacej na szkode panstwa polskiego?

 • taglinda

  Oceniono 88 razy 54

  niech ktoś ruszy sprawę Spółdzielni Ułaskawienie - Duda, Dubieniecki i Partnerzy

 • zd46

  Oceniono 50 razy 40

  Dlaczego najwiekszy skoczek na kase SKOK czyli KK milczy? Kasa odplywa? Nareszcie trzeba bedzie zaczac szanowac kazdego wiernego i powrocic do "co laska". Opatrznosc w budowie, pozostanie dalej w budowie.

 • ador43

  Oceniono 37 razy 33

  Zlodziei z wyzszej polki powinny obowiazywac takie same standardy jak zlodzieja batonika czy samochodu.Gdzie ta kuzwa zlodziejska mieszka,jedna na Wawelu,druga na Zoliborzu a bierecka nie wiem gdzie ,pytam bo jest nastepne pytanie,dlaczego dochodzenie prowadzi prokuratura Gdanska,czyzby tam plynely najwieksze pieniadze od Biereckiego panie Seremet?.

 • turbo-liberal

  Oceniono 38 razy 26

  Można było w klopie spuścić całe to łajno pisowskie, tymczasem uratowano ich za pomocą BFG.
  Ja pie..., przecież to jest strzal z bazuki w brzuch dla PO...

 • tadeuszp3

  Oceniono 35 razy 25

  Przecież to jest afera na miarę Watergate !!! Kaczyńscy, Bierecki (senator pis), Duda, Rydzyk, pisowskie media.......
  Kradzież kasy, opłacanie organizacji antypolskiej - PiS i jej podnóżki, wyprowadzanie kasy za granicę ..... !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX