Ziobro: "Kamiński jak żołnierze wyklęci". Kaczyński: "Element kampanii". Politycy komentują wyrok

- Wyrok trzech lat pozbawienia wolności dla Mariusza Kamińskiego budzi zasadnicze wątpliwości co do kompetencji i przygotowania merytorycznego tego młodego sędziego - ocenił Zbigniew Ziobro, były PiS-owski minister sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński stwierdził natomiast, że wyrok ma "zmienić bieg tej kampanii, która dziś przebiega - z punktu widzenia dzisiejszej władzy - niepomyślnie".
POLUB NAS


Trzy lata więzienia oraz 10-letni zakaz zajmowania stanowisk - taki wyrok orzekł Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia wobec Mariusza Kamińskiego, którego uznał za winnego przekroczenia uprawnień szefa CBA przy "aferze gruntowej" w 2007 r.

Orzekający w sprawie sędzia Wojciech Łączewski miał zdaniem Zbigniewa Ziobry "nie poradzić sobie z materiałem sprawy", a wydany wyrok świadczy "o jego kompetencjach moralnych i merytorycznych".

Ziobro: Kamiński jak "żołnierze wyklęci"

- Kiedyś skazywano "żołnierzy wyklętych", dziś skazuje się Mariusza Kamińskiego. Ta analogia nie jest przesadzona - mówił na briefingu prasowym po ogłoszeniu wyroku. Tłumaczył, że Kamiński, tak samo jak "żołnierze wyklęci", "był kierowany tym, żeby służyć Polsce".

- Na wolność wychodzą oprawcy z mafii pruszkowskiej. Kiszczak i Jaruzelski - jeden się nie doczekał, drugi nie może się doczekać wyroku skazującego za zbrodnicze działania. A tutaj skazywani są przyzwoici ludzie za to, że mieli odwagę walczyć z przestępczością i korupcją - dodał.

Stwierdził również, że jako byłego ministra sprawiedliwości "uderza go niewiedza i niekompetencja sędziego, która dała o sobie znać w czasie wypowiadania uzasadnienia".

Kaczyński: Nie ma najmniejszych wątpliwości...

Kilkanaście minut po Ziobrze oświadczenie w sprawie wyroku wygłosił Jarosław Kaczyński. - To jest sygnał mówiący wprost: w Polsce nie korupcja jest przestępstwem, tylko walka z korupcją jest przestępstwem. Nie przestępcy są winni, tylko policjanci. Mamy do czynienia z sytuacją, w której wyrok zapada w trakcie kampanii wyborczej i nie ma najmniejszych wątpliwości, że radykalne odejście od żądań prokuratora jest elementem tej kampanii. Chodzi o to, żeby zmienić bieg tej kampanii, która dziś przebiega - z punktu widzenia dzisiejszej władzy - niepomyślnie - mówił.

Jego zdaniem chodzi o "próbę skoncentrowania uwagi społecznej na kwestiach, które dotąd nie były przedmiotem tej kampanii". - Obawiamy się dalszych działań, które mogą sprowadzać się do osadzenia skazanych w więzieniu tylko po to, by wywołać konflikt i koncentrować uwagę społeczną na tych sprawach - stwierdził prezes PiS.

"Droga ku Białorusi"

- Bardzo znaczna część społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wygląda dzisiaj w Polsce wymiar sprawiedliwości, jak daleko jesteśmy od państwa praworządnego i demokratycznego. Ten wyrok pokazuje, że droga ku Białorusi, którą rozpoczęto siedem lat temu, przebiega coraz szybciej i w sposób coraz bardziej intensywny - orzekł Kaczyński.

Określił również, że wyrok ws. Kamińskiego jest "kuriozalny". - Wcześniej sądy zarówno w sprawie Mariusza Kamińskiego i jego kolegów, jak i w wypadku oskarżonych w wyniku działań CBA przyjęły, że działania były całkowicie uzasadnione, że wszelkiego rodzaju zarzuty nie mają żadnych podstaw. Rzeczywiście, wszystkie działania były zatwierdzone przez prokuratora generalnego, były zatwierdzone przez sądy, a mimo wszystko obecny sąd uznał, że jest podstawa do skazania, i to nieporównywalnie cięższy, niż wnioskowała prokuratura - dodał.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (52)
Ziobro: "Kamiński jak żołnierze wyklęci". Kaczyński: "Element kampanii". Politycy komentują wyrok
Zaloguj się
 • cuckold67

  Oceniono 45 razy 45

  Mariusz Kamiński uważa wyrok za niesprawiedliwy ( sic ! ) , a gnojenie niewinnych ludzi , przetrzymywanie ich w aresztach ( wydobywczych ) , doprowadzenie do samobójstwa (vide Blida) , oraz cała masa nadużyć władzy w czasach kiedy u sterów władzy był Kaczor , to było sprawiedliwe ? Zaiste ….. Prawe i Sprawiedliwe .

 • tegepe

  Oceniono 41 razy 39

  Następnymi do skazania powinni być Ziobro, Maciorewicz i last not least Kaczyński.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 34 razy 34

  Najtrafniej skomentował wyrok nasz ekspert od praworządności w sądach i w prokuraturze...SĘDZIA BYŁ ZA MŁODY i do tego nie był TEN CO POWINIEN BYĆ...Amen

 • rbik53

  Oceniono 30 razy 30

  Jak żołnierz wyklęty? - Powiedział bym raczej, że jak przestępca....
  To ty, Ziobro, za zaszczucie Blidy na śmierć powinieneś być wyklęty....

 • peter-321

  Oceniono 28 razy 28

  A mlody minister sprawiedliwosci okazal sie jako ZERO i pozostanie ZEREM.

 • zelalem

  Oceniono 25 razy 25

  A sędzia Kryże, wsławiony wsadzaniem do pierdla opozycji, był zatrudniony przez Kaczyńskiego w charakterze wiceministra. Przeszłość sędziego jakoś preziowi nie przeszkadzała.
  Widać był w odpowiednim wieku....

 • jezierskiadam

  Oceniono 26 razy 22

  Ziobro: "Kamiński jak Żołnierze Wyklęci" - cenna myśl zera...-:)

  Przeczytaj więcej >>> www.tokfm.pl/blogi/adam-jezierski/2015/03/dziennikarze_wykleci_zgineli_od_strzalow_w_tyl_glowy/1

 • clupeide

  Oceniono 21 razy 21

  Ci ludzie nie zdają sobie sprawy że czynili zło??? To jest najbardziej zasmucające.

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 20 razy 20

  Teraz KOLEJ NA ZIOBRĘ!!!! 5 latek w więzieniu wystarczy. Skazani pokażą mu zycie!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX