Paradowska: Dotychczas uśmiechnięty Duda, pytany o SKOK, nabywa manier i wdzięku Mastalerka

Od kiedy na jaw wyszła afera SKOK, a media zaczęły zadawać Andrzejowi Dudzie pytania o jego związek ze sprawą, kandydat "zaczął uciekać przed dziennikarzami" - pisze w "Polityce" Janina Paradowska. "Z otwartego i wiecznie uśmiechniętego zmienił się w Magdalenę Ogórek" - dodała. Publicystka wytknęła Dudzie brak konsekwencji w prowadzonej przez niego kampanii i ostrzegła, że "unikanie prostych odpowiedzi" i "kręcenie" może zniechęcić wyborców.
Janina Paradowska w swoim felietonie w najnowszym wydaniu "Polityki" pisze o Andrzeju Dudzie, który według niej ostatnio coraz rzadziej pojawia się w mediach i niechętnie odpowiada na pytania dziennikarzy. W szczególności te związane z aferą SKOK.

Kłopotliwy posag

Zdaniem publicystki problem kandydata na prezydenta z ramienia PiS-u leży właśnie w "posagu", jaki Duda dostał od partii. Jak stwierdziła, posag okazał się raczej kłopotliwy, bo jest w nim między innymi SKOK "wraz z tajemniczym uzasadnieniem wniosku dla Trybunału Konstytucyjnego", wizyty Grzegorza Biereckiego, twórcy SKOK, w Pałacu Prezydenckim, wyroki panów Kamińskiego i Hofmana też raczej nie pomogły. Czarne, wiszące nad Dudą i jego kampanią chmury, opisane przez publicystkę, nie znikają, w przeciwieństwie do niego samego, na co również Paradowska zwróciła uwagę.

"Dotychczas otwarty dla mediów, wiecznie uśmiechnięty kandydat, pytany o rolę, jaką odegrał przy przygotowaniu wniosku [do Trybunału Konstytucyjnego ws. SKOK - dop. red.], zmienił się nagle w uciekającą przed dziennikarzami Magdalenę Ogórek i nabył manier oraz wdzięku swego rzecznika Marcina Mastalerka" - napisała Paradowska. Dziennikarka wytknęła Dudzie brak konsekwencji w prowadzonej przez niego kampanii i ostrzegła, że "unikanie prostych odpowiedzi" i "kręcenie" może zniechęcić wyborców.

Rykoszet dla Komorowskego

Publicystka zauważyła również szybką zmianę taktyki kandydata, który jej zdaniem - próbując odwrócić uwagę od swoich niedociągnięć - postanowił przekonać opinię publiczną, że prezydent Komorowski 1 stycznia 2015 roku ma zamiar po cichu wprowadzić Polskę do strefy euro. Zdaniem Paradowskiej pomysł okaże się raczej mało wydajny politycznie, biorąc pod uwagę, że prezydent zdementował te pogłoski. Mimo to, jak sugeruje dziennikarka, sprawy nie należy lekceważyć. Paradowska zaznaczyła, że PiS zrobi absolutnie wszystko, żeby odżegnać się od patronatu nad systemem SKOK. A jeśli oznacza to przerzucanie odpowiedzialności na Komorowskiego to nawet lepiej, bo przecież trwa kampania. Paradowska oceniła takie zabiegi jako bezwstydne i może właśnie dlatego niebezpieczne politycznie.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (59)
Paradowska: Dotychczas uśmiechnięty Duda, pytany o SKOK, nabywa manier i wdzięku Mastalerka
Zaloguj się
 • czytelnik52

  Oceniono 115 razy 95

  Duda czyni to co jemu kaczyński nakazuje. Nie wierzy w żadne wypowiadane przez siebie słowo. Nie wierzy w to, że kiedykolwiek będzie choćby woźnym w Pałacu na Krakowskim Przedmieściu. Jarek kazał, zatem należy wykonać!!!

 • andrzej1.61

  Oceniono 89 razy 71

  "Dotychczas uśmiechnięty Duda, pytany o SKOK, nabywa manier i wdzięku Mastalerka ". Pani się myli manier kolaborantów, zdrajców, zbrodniarzy i wrogów Narodu Polskiego nabyli od rodziny Kaczyńskich.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 91 razy 71

  I tak dobrze żre nie "wdzięku"...SAMEGO PREZESA...Musiałby się jeszcze nauczyć...m l a s k a ć...oraz oblizywać w sposób absolutnie niepowtarzalny...

 • arvelli_net

  Oceniono 55 razy 43

  ... konkretnie, bo Wy dziennikarze MUSICIE mówić i pisać KONKRETNIE! Zachłysnął się gnojówką w której stoją od wielu lat, tak mówi się po gumłach, poszeptuje na korytarzach sejmowych a nawet czasami i prezes przytaknie!

 • kasiagadasia

  Oceniono 35 razy 31

  No wlasnie, pani Paradowska poruszyla temat, ktory mnie nurtuje: dlaczego pan Hofman, zlodziej i oszust wystepuje w programach stacji TVN i to nawet w towarzystwie doradcy Prezydenta RP, jako autorytet, ktory ma cos do powiedzenia?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 41 razy 29

  Duda postanowił przekonać opinię publiczną, że prezydent Komorowski 1 stycznia 2015 roku ma zamiar po cichu wprowadzić Polskę do strefy euro... prezydent zdementował te pogłoski
  ------
  pytanie: a gdyby prezydent nie zdementował tych pogłosek to uwierzyłaby pani, że jest jakimś cudem możliwe to, że w Polsce za 8 miesięcy Euro zastąpi Złotego????

 • ciemnyluddd

  Oceniono 36 razy 24

  He, he, he...Zniechęci czy nie zniechęci wyborców...REZULTAT I TAK POZOSTANIE BEZ ZMIAN...!!!

 • marple_jane

  Oceniono 19 razy 13

  Dudzie w wyniku wyborczym, nic ani nikt nie zaszkodzi ani nie pomoże.Sekta pisowska zagłosuje niezależnie od rzeczywistości.Duda te swoje 27% weźmie w ciemno.No góra 30%,gdy okaże się,że jest certyfikowaną reinkarnacją Lecha K, albo,że tak przecież antysemicki elektorat zapomni o nieszczęsnym teściu....

 • simonh

  Oceniono 15 razy 11

  A miala pani jakiekolwiek złudzenia kim naprawdę jest ten zlośliwy i arogancki cham ?
  Wielokrotnie dawal popisy swojej buty i chamstwa. Więc niech nikogo nie zwiedzie teraz ten sztuczny usmieszek nr. 4C.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX