Wyrok na Kamińskiego. Żakowski: "Nagle na prawicy obudził się front obrony przestępców"

Mariusz Kamiński, wiceprezes PiS, został skazany na 3 lata bezwzględnego więzienia oraz dostał zakaz sprawowania funkcji w organach władzy przez 10 lat. A jak wyrok sądu komentuje prawica? - Obudził się tam front obrony przestępców - zauważył Jacek Żakowski w Poranku TOK FM.
Trzy lata więzienia oraz 10-letni zakaz zajmowania stanowisk - taki wyrok orzekł Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia wobec Mariusza Kamińskiego, którego uznał za winnego przekroczenia uprawnień szefa CBA przy "aferze gruntowej" w 2007 r. Sąd uznał, że Kamiński zaplanował i zorganizował prowokację CBA, zlecił wprowadzenie w błąd Andrzeja K. i podżeganie go do korupcji. Zdaniem sądu brak było podstaw do wszczęcia akcji CBA w resorcie rolnictwa.

Kamińskiego skazał sędzia Wojciech Łączkowski. I prawie od razu po wydaniu wyroku stał się wrogiem publicznym prawicy. - Stał się nim w momencie, kiedy zastosował prawo; kiedy postanowił skazać na bezwzględne więzienie funkcjonariuszy publicznych, którzy bezwzględnie łamali prawo, któremu podlegali - zauważył w Poranku TOK FM Jacek Żakowski.

"Nikt już nie pyta, dlaczego kradli"

- Nagle po prawej stronie obudził się front obrony przestępców, broniący nie tylko tych polityków pełniących funkcje publiczne w CBA, których sędzia Łączkowski wskazał - kontynuował Żakowski.

Zdaniem prowadzącego Poranek TOK FM podobnie sprawa się ma z uczestnikami tzw. madryckiej wycieczki, czyli z politykami Prawa i Sprawiedliwości, którzy pobrali pieniądze na podróż do Madrytu samochodem, a polecieli wraz z partnerkami tanimi liniami lotniczymi. - Dla mnie absolutnie niezwykłą rzeczą jest to, że uczestnicy "wycieczki madryckiej", ludzie robiący proste przekręty - ujawnione i bezwstydne - wrócili do mediów i występują jako "autorytety". Nikt ich już nie pyta: "dlaczego pan kradł i czy się pan tego nie wstydzi?". A oni chodzą w glorii jakichś dziwnych mędrców - zauważył Żakowski.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (221)
Wyrok na Kamińskiego. Żakowski: "Nagle na prawicy obudził się front obrony przestępców"
Zaloguj się
 • com.bi-nerki

  Oceniono 289 razy 267

  że uczestnicy "wycieczki madryckiej", ludzie robiący proste przekręty - ujawnione i bezwstydne - wrócili do mediów i występują jako "autorytety". Nikt ich już nie pyta: "dlaczego pan kradł i czy się pan tego nie wstydzi?". A oni chodzą w glorii jakichś dziwnych mędrców - zauważył Żakowski.
  Przychodzą do mediów, bo ich zapraszacie.

 • marudna.maruda

  Oceniono 294 razy 214

  Sąd skazał nie byle kogo. Wiceprezes prezesa to wysoka figura. Prezes mocno selekcjonuje, i jeżeli namaścił na swojego wice, tona pewno wiedział o człowieku wszystko. Tylko jak zwykle prezesowi nie przeszkadzają przekręty żadne, dopóki do przenikną do mediów i nie zrobi się afera. Hofman chce wykorzystać sytuację i podlizać się prezesowi, dlatego za autorytet moralny robi.

 • mlhm

  Oceniono 193 razy 171

  Ma Pan całkowita raję w sprawie uczestników "madryckiej wycieczki". Ale to pani Olejnik, Rymanowski,Lis zapraszają te indywidua w roli komentatorów. Niestety, społeczeństwo idiocieje, a dziennikarze mieniący się opiniotwórczymi w tym pomagają. Niech Pan nie zniża sie do nich - tak trzymać!

 • macwies

  Oceniono 172 razy 160

  uczestników "wycieczki madryckiej" promują media. Powinno się o nich zapomnieć a media robią z nich celebrytów. Co program to hofman. Wstyd

 • ga.1.2

  Oceniono 127 razy 103

  Mafijne struktury dzialajace pod kuriozalna nazwa jak dla tej sitwy Prawo i Sprawiedliwosc.A Hofmanowi sie nie dziwie ze wystepuje w audycjach w obronie SKOK wszak wie bardzo dobrze jak krasc panstwowe pieniadze.Mozna powiedziec ze w tej dziedzinie jest specjalista wysokiej klasy.

 • adamofsky

  Oceniono 111 razy 89

  Dowodem na niewinność Kamińskiego jest to że jest wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości. A stalinowski sędzia zobaczy na kogo sie porwał.. PIS wie, gdzie on mieszka..

 • endrju1521

  Oceniono 98 razy 84

  - Dla mnie absolutnie niezwykłą rzeczą jest to, że uczestnicy "wycieczki madryckiej", ludzie robiący proste przekręty - ujawnione i bezwstydne - wrócili do mediów i występują jako "autorytety". Nikt ich już nie pyta: "dlaczego pan kradł i czy się pan tego nie wstydzi?". A oni chodzą w glorii jakichś dziwnych mędrców - zauważył Żakowski.

  =============================

  Polska, to taki dziki i teoretyczny kraj,

  w którym świętuje się klęski narodowe,

  na ołtarze wynosi zdrajców,

  a bohaterami narodowymi są przestępcy.

 • frakcja-z

  Oceniono 111 razy 79

  pis to zadne prawo i sprawiedliwosc
  tylko patologia i shizofrenia...

  www.noreligion.comxa.com

 • cookies9

  Oceniono 102 razy 78

  Tzw pisowska prawica,to mega przekrętasy np. taki Hofman...oszust i złodzej w jednym...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX