Wyrok na Kamińskiego. Ziobro broni byłego szefa CBA, a Materna krótko: "Trudno wrócić do grona lizusów"

Wyrok na Kamińskiego: 3 lata więzienia za przekroczenie uprawnień. A komentarz Zbigniewa Ziobry, ministra sprawiedliwości PiS z tamtych czasów? Porównanie go do żołnierzy wyklętych. - Pan Ziobro występuje w amatorskim przedstawieniu w sztuce pod tytułem "Wszystko dla prezesa" - wytyka Krzysztof Materna w najnowszym "Newsweeku".
Trzy lata więzienia oraz 10-letni zakaz zajmowania stanowisk - taki wyrok orzekł Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia wobec Mariusza Kamińskiego, wiceprezesa PiS, którego uznał za winnego przekroczenia uprawnień szefa CBA przy "aferze gruntowej" w 2007 r.

I nie trzeba było długo czekać na komentarz w tej sprawie Zbigniewa Ziobry, który za rządów PiS był ministrem sprawiedliwości. - Kiedyś skazywano "żołnierzy wyklętych", dziś skazuje się Mariusza Kamińskiego. Ta analogia nie jest przesadzona - mówił na briefingu prasowym po ogłoszeniu wyroku. Brnął, że Kamiński, tak samo jak "żołnierze wyklęci", "był kierowany tym, żeby służyć Polsce".

Na to absurdalne porównanie zareagował w najnowszym "Newsweeku" Krzysztof Materna. I skomentował w felietonie wywody Ziobry krótko: "Trudno wrócić do grona lizusów, poskromić ego i charakter pełen buty, arogancji i wynikającej z tych cech bezczelności".

Sztuka pt. "Wszystko dla prezesa"

Materna podkreśla, że dla niego słowa Ziobry nie mają żadnego znaczenia. Nazywa je nieszkodliwą demagogią, która nawet nie jest w stanie wywołać u kogoś uczucia przykrości. "Rozpatrując postępowanie PiS-owskich wyrzutków pozostających w niełasce, dochodzę do wniosku, że zdecydowanie moją sympatię zaskarbia Jacek Kurski, który przewyższa Ziobrę inteligencją, dystansem do samego siebie połączonym ze specyficznym poczuciem humoru, a nawet pewnego rodzaju wdziękiem" - wytyka felietonista.

Materna podsumowuje, że działanie Ziobry to nic innego jak występowanie w sztuce pt. "Wszystko dla prezesa". "Jest ambicja, jest chęć do występów, jest przestrzeń w mediach. Brak jest idei, szczerości, inteligencji i wdzięku" - pisze.

Cały felieton w najnowszym wydaniu "Newsweeka".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (152)
Wyrok na Kamińskiego. Ziobro broni byłego szefa CBA, a Materna krótko: "Trudno wrócić do grona lizusów"
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 217 razy 191

  Rymanowski ostatnio raczy nas intensywnie "przemyśleniami" Ziobry a ostatnio Hofmana...."Kasa nie śmierdzi"....Dlatego BEŁKOT NAJLEPIEJ SIĘ SPRZEDAJE...Czyżby z powodu zmiany właściciela ?

 • 150_w_kapeluszu

  Oceniono 146 razy 136

  Ziobro broni bo w następnym odkryciu sam dostanie tylko znacznie większą pajdkę.

 • jerzysm42

  Oceniono 141 razy 131

  "Trudno wrócić do grona lizusów, poskromić ego i charakter pełen buty, arogancji i wynikającej z tych cech bezczelności".

  Ziobro jest zerem. Jedyną jego szansą na przetrwanie jest poparcie prezesa i umieszczenie Ziobry na liście wyborczej PiS, dlatego próbuje wleźć Jarkowi bez mydła.
  Trudne to zadanie, bo luka jaka się wytworzyła po jego rozwodzie z Jarkiem została natychmiast wypełniona przez innych służalców, a ci bez walki nie usuną się, żeby między nimi zmieściło się jeszcze jedno zero.

 • polak_ateista

  Oceniono 118 razy 110

  To Masa i Kiełbasa też są jak żołnierze wyklęci, nawet bardziej niż Kamiński, bo tak jak wyklęci znani pod pseudonimami...

 • saammm

  Oceniono 99 razy 97

  Oczywiście Kamińskiego można porównywać do "wyklętych". On też- z nienawiści do przeciwników- po trupach niewinnych do celu.

 • wyboga

  Oceniono 137 razy 79

  Rymanowski, Olejnik, Piasecki, Werner i wiele innych dziennikarzyn za wszelka cene dają nam do zrozumienia, że mamy w Polsce tylko debilnych polityków. Tylko takich zapraszają, bo tylko z takimi potrafią rozmawiać. Zaproszenie rozsądnego polityka wiązałoby się z ich kompromitacją. Artyści z TVN Radia Zet, RMF FM nie róbcie ze społrczeństwa głupoli, wy nam wystarczycie.

 • starszy-65

  Oceniono 76 razy 72

  Kaczyńscy, Ziobro, Hofman, Macierewicz i jeszcze kilku innych sztandarowych dla własnych korzyści sprzedadzą RP podobnie jak członkowie Targowicy przed rozbiorem a publikatory jeszcze im ułatwiają (demokracja i nie mają wyboru) dotarcie do podzielonych jak zawsze Polaków - żałosne i takie polskie.

 • notremak

  Oceniono 75 razy 71

  Ziobro tym samym broni własnej dudy... przepraszam, doopy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX