Katastrofa smoleńska. Kaczyński: "Prokuratura prowadzi akcję polityczną, a nie śledztwo. Powiedziałem to w oczy Seremetowi"

- Wiem, że prokuratura prowadzi akcję polityczną, a nie śledztwo. Powiedziałem to prokuratorowi generalnemu Andrzejowi Seremetowi prosto w oczy w czasie, kiedy pojawiła się sprawa trotylu na wraku samolotu. Ta polityczna akcja wpisuje się w potrzeby rządzących i tych, którzy prowadzą to śledztwo - mówił na antenie Telewizji Republika Jarosław Kaczyński.
POLUB NAS
Prezes PiS komentował sprawę nowych stenogramów z kokpitu prezydenckiego Tu-154 M, który rozbił się pod Smoleńskiem. - Moment pojawienia się tych rewelacji nie jest przypadkowy, chodzi o przykrycie książki Juergena Rotha i rozhuśtanie emocji Polaków. Ale przede wszystkim chodzi tu o kampanię wyborczą -ocenił w rozmowie ze stacją .

- Książkę Rotha muszę jeszcze w spokoju przeczytać. Znane już fragmenty są ciekawe i potwierdzają znane nam już fakty. Prawa fizyki obowiązują także w Rosji: skrzydło nie mogło być złamane przez cienką brzozę. Jeżeli ważący 80 ton samolot uderzył o ziemię z taką siłą, żeby rozbić się na 60 tysięcy części, musiałby powstać krater. Wszystko to prowadzi wniosku, że doszło do zamachu - podkreślał.

Kaczyński stwierdził, że polskie śledztwo ws. Smoleńska nie jest prowadzone transparentnie, a "niektóre fakty są z pewnością ukrywane przed opinią publiczną". Przypomniał, że niektóre rodziny ofiar katastrofy żądają przeprowadzenia międzynarodowego śledztwa. - Takie śledztwo jest bardzo potrzebne. Gdyby władze chciały, to by do niego doprowadziły - dodał.

Jak katastrofa wyglądała z perspektywy dziennikarza, który czekał w Smoleńsku na przylot polskiej delegacji? Przeczytaj relację Piotra Kraśki >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (26)
Katastrofa smoleńska. Kaczyński: "Prokuratura prowadzi akcję polityczną, a nie śledztwo. Powiedziałem to w oczy Seremetowi"
Zaloguj się
 • andrzej1.61

  Oceniono 66 razy 66

  Ma pan stuprocentową rację. Gdyby prokuratura nie prowadziła akcji politycznej to od dawna wzięła by za dupsko pana i pańskie środowisko za bardzo istotny udział w tym wypadku komunikacyjnym.

 • matyldaleona

  Oceniono 57 razy 57

  Dlaczego do tej pory nie ujawniono treści rozmowy J.Kaczyńskiego z L. Kaczyńskim tuż przed wypadkiem????!!!

 • chri-s48

  Oceniono 51 razy 51

  Strach przed oficjalnym ogłoszeniem prawdy powoli opada co powoduje nerwowość tych co to
  teorie spiskowe i domysły przedkładają nad wszystko. No i trzeba będzie odbrązowić
  kilku herosów co to oddali życie za kraj.

 • g0straight0n

  Oceniono 42 razy 40

  Ten mały kabotyn z glutem w nosie i w brudnych butach, nie nadaje się do pełnienia funkcji publicznych. Ba, nawet cieciem parkingowym (z całym szacunkiem dla obsługi) nie mógłby być, bo brak mu zmysłu organizacyjnego. Jedynie do pitolenia kościelnych komunałów w RM jest zdolny , więc tam powinien znaleźć sobie stałe miejsce i stamtąd ujadać do swoich wyznawców, z namaszczeniem papiża zboru toruńskiego Nikt normalny tego nie słucha, ta sekta rydzykowa nie jest żadną siłą. To w większości zawodzące babcie, które w tym kurduplu upatrzyły sobie zbawcę.

 • adamofsky

  Oceniono 40 razy 38

  "Chodzi o (-) rozhuśtanie emocji Polaków".. Bo Antkowi zawsze chodzi o uspokojenie..

 • ciemnyluddd

  Oceniono 37 razy 35

  Autor pomysłu WJECHANIA DO WŁADZY NA TRUMNACH...zarzuca Seremetowi "wykorzystania nagrań do celów politycznych"... Ale jaja !!!

 • tokfm_acz_kolwiek

  Oceniono 33 razy 33

  Poszukiwaczu prawdy dlaczego zataczasz tak gigantyczne koło by ją znaleźć, obróć się na pięcie i spójrz w lustro tam znajdziesz współwinowajcę

 • jezierskiadam

  Oceniono 32 razy 26

  Ląduj dziadu:

  >>> www.tokfm.pl/blogi/adam-jezierski/2015/04/twarde_ladowanie_w_smolensku/1

 • azteci

  Oceniono 25 razy 25

  Pan Kaczyński, z pewnością wie ale nie powie, kto kazał prezydentowi RP lądować na smoleńskim kartoflisku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX