Sondaż: 8 punktów przewagi PO nad PiS, a KORWiN poza Sejmem

Platforma dystansuje PiS o 8 pkt proc. i z wynikiem 38 proc. wygrywa wybory do Sejmu - takie wyniki przynosi najnowszy sondaż TNS dla ?Wiadomości? TVP1. Do Sejmu według TNS nie weszłaby partia Janusza Korwin-Mikkego.
POLUB NAS
To kolejny dobry wynik rządzącej partii po wczorajszym sondażu IBRIS. W porównaniu do poprzedniego sondażu TNS PO zyskała 2 pkt proc., a Prawo i Sprawiedliwość straciło 4 pkt proc. Jak zauważa 300polityka, to najlepsze wyniki PO w tych dwóch sondażowniach od końca 2011 r.

PO, PiS i długo, długo nic

38 proc. dla PO, 30 proc. dla PiS - a potem długo, długo nic. Trzeci Sojusz Lewicy Demokratycznej dostał w najnowszym sondażu TNS zaledwie 6 proc. O 1 pkt proc. gorsze jest PSL. Gdyby wybory odbyły się w niedzielę 12 kwietnia, do Sejmu nie weszłyby partia KORWiN (4 proc., wzrost o 1 pkt proc.) i Twój Ruch (bez zmian, 1 proc.). 13 proc. wyborców nie wie, na kogo oddać głos.

Sondaż przeprowadzono w dn. 7-8 kwietnia.

Na kogo powinieneś głosować w wyborach prezydenckich. Sprawdź się w naszym teście!

Posted by Kocham Quizy on Thursday, 9 April 2015


Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (48)
Sondaż: 8 punktów przewagi PO nad PiS, a KORWiN poza Sejmem
Zaloguj się
 • uber.amsterdam

  Oceniono 54 razy 44

  Pisiorki i kuce, gdzie jesteście? Przecież to lewactwo i lemingi złośliwie zmanipulowały!

  Wyciągnijcie własne sondaże, robione przez "niezależne" sondażownie lub Homo Homini, zrobione w podkarpackiej wioseczce na próbie dziesięcioosobowej (ksiądz proboszcz, 6 babć wychodzących z nabożeństwa, dwóch meneli pod sklepem i telefon do przyjaciela). W takim towarzystwie PiS zawsze wygra w cuglach.

  Módlmy się...!

 • demolka666

  Oceniono 28 razy 26

  jeszcze trochę sekta pisobolszewicka poszczeka, jeszcze nasz narodowy arcyparanoik popieprzy to jeszcze im spadnie... i choć irytuje mnie to co szczekają, wścieka mnie... to niech szczekają... :))

 • szarak1111

  Oceniono 28 razy 24

  Czekam, aż prezio ogłosi, że sondaż został sfałszowany...

 • ciemnyluddd

  Oceniono 26 razy 20

  Aż strach co pokaże CBOS...Jedyna "sondażownia" operująca na uprzednio przygotowanych próbach reprezentatywnych respondentów,, a nie operująca pod kościołami na Podkarpaciu, na zamówienie prezesa,,,

 • Marcin Heller

  Oceniono 20 razy 16

  Dziś w Polsce popieranie PI$ to szczyt obciachu. Żaden kulturalny, inteligentny, rozsądny człowiek nie ma takich preferencji.

 • demorzine

  Oceniono 15 razy 15

  po pokojowym występie prezesa będzie tylko rosło, a jeszcze niektórzy zapamiętają komplementy na temat ich mądrości
  AMEN

 • kolejny2

  Oceniono 8 razy 6

  Od dziesięciu lat w III RP czy w IV RP rządzi POPiS. Jak nie rządzi PiS, to rządzi PO. To są dwie bratnie partie, które bez siebie nie mogą żyć, a swój początek wzięły z AWS. Zwykli ludzie są już zmęczeni, a nawet zobojętnieli sztucznie rozdmuchiwanymi konfliktami między PO i PiS. Jedyną nadzieją na zmiany w III RP czy w IV RP jest całkowite odsunięcie od władzy POPiS-u. Czas skończyć z rzeczywistością typu "ch.., d... i kamieni kupa" oraz ze "smoleńską mgłą".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX