"Wywiad z Kaczyńskim mógłby znaleźć się w biuletynie scjentologów" - Michalski w "Newsweeku"

Katastrofa smoleńska. "Zamach stał się dla jednej z dwóch największych polskich partii wyobrażoną przepustką do władzy. Bez zamachu znika heroizm umęczonej przez wrogów niewinnej polskiej ofiary" - pisze w najnowszym "Newsweeku" Cezary Michalski.
Po co Jarosławowi Kaczyńskiemu teoria o "zamachu w Smoleńsku"? Nad tym w najnowszym "Newsweeku" zastanawia się Cezary Michalski. Publicysta podkreśla, że prezes PiS, uparcie podkreślając, że w samolocie doszło do wybuchów, jest skuteczny. Dlaczego? "Bo bez zamachu Smoleńsk jest tylko katastrofalnym zakończeniem niezbyt udanej prezydentury" - pisze.

"Nie do pomyślenia dla prawicy"

Zdaniem Michalskiego przyznanie się do tego, że Lech nie był najlepszym prezydentem, byłoby nie do zniesienia dla prezesa PiS - zarówno z powodów emocjonalnych, jak i pragmatycznych. "To był przecież jego brat, a prezydentura Lecha była w całości jest projektem politycznym" - zauważa publicysta. I dodaje, że tak samo trudne by to było dla środowisk prawicowych. "Rezygnacja z zamachowej teorii oznaczałaby koniec jej marzeń o władzy politycznej i o rządzie dusz. Dlatego zamach musi być. Bez względu na fakty" - podkreśla Michalski.

Autor "Newsweeka" przytacza też fragment jednego z ostatnich wywiadów prezesa PiS dla tygodnika "wSieci". Dziennikarka tego drugiego "pyta" Jarosława Kaczyńskiego, co zrobić z ludźmi, którzy nie zgadzają się z jego tezami. "Czy da się jeszcze odzyskać tych zasłaniających uszy i oczy przestraszonych ludzi?" - zastanawia się, na co od Kaczyńskiego słyszy: "To nie będzie łatwe. Bo oni muszą się sami przed sobą przyznać, że, łagodnie mówiąc, nie są specjalnie mądrzy".

Michalski konstatuje więc: "To nie jest wywiad dziennikarki politycznej z politykiem, to jest rozmowa, która mogłaby się znaleźć w wewnętrznym biuletynie Kościoła scjentologów".

Cały tekst Michalskiego o tym, po co Jarosławowi Kaczyńskiemu potrzebna teza o zamachu, w najnowszym "Newsweeku".Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
"Wywiad z Kaczyńskim mógłby znaleźć się w biuletynie scjentologów" - Michalski w "Newsweeku"
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 98 razy 96

  Ależ my to wiemy od lat. Ta trumna Lecha- męczennika jest trampoliną dla prezesa. Odbija się od niej, podskakuje, bo nie ma lepszego pomysłu na życie. Gdyby nie teoria o zamachu, prezes dawno bylby politycznym trupem. I co by biedaczek robił, skoro nic poza szczuciem i oskarżaniem nie potrafi?

 • adamofsky

  Oceniono 82 razy 82

  "to jest rozmowa, która mogłaby się znaleźć w wewnętrznym biuletynie Kościoła scjentologów".. eetam.. nie w biuletynie kościoła scjentologów tylko polskiego związku psychiatrów w dziale o nieleczonej schizofrenii paranoidalnej..

 • ciemnyluddd

  Oceniono 67 razy 65

  "SIŁA WIARY" trzyma przy życiu zarówno Kościół jak i PIS....Obie instytucje mają się dobrze ponieważ "z wiarą się nie dyskutuje"... Trzecia siła, czyli VOODOO księdza Bashobory na razie się jeszcze nie przyjęła...Ale jeszcze nic nie wiadomo, kiedy w końcu wypali się ten cały...Smoleński Płomień...

 • joannanova

  Oceniono 57 razy 57

  wywiad z Kaczyńskim powinien się znaleźć w podręczniku psychologii polityki i psychiatrii klinicznej dla zramolałych napoleonów.
  Cham i kołtun a od 5 lat nietykalna k.. g..

 • krzywelustro

  Oceniono 51 razy 47

  Prezydentura Lecha Kaczyńskiego była skrajnie fatalna. Pan Bóg jest cierpliwy, ale Jego cierpliwość też ma swoje granice. No i stało się. Ot, cała historia "zamachu".

 • anija777

  Oceniono 36 razy 36

  Pis to polskie ofiary.
  Ofiary losu.

 • luna368

  Oceniono 31 razy -29

  Cezary Michalski bardzo pogubił się po mariażu z Gretkowską. Od ultra prawicowego dokonał wolty o 180 stopni i teraz jest ultra lewicowy. A co tam. Lepiej ustawić się tam gdzie są większe i bezpieczniejsze "konfitury". Ten pan to prorządowy propagandysta i trudno go brać na serio. A już dziennikarzem to na pewno nazwać go nie można.

 • von_rosen

  Oceniono 67 razy -53

  Ale przecież już mieliśmy takich, którzy chcieli żeby większość przyznała, że się myli.
  Rządzili nami ci "tacy" będzie z 45 lat, tylko że nam się to tak jakoś niespecjalnie podobało.
  I jakoś dziwnym trafem - wtedy też mieliśmy "kłamstwo smoleńskie". Tylko w drugą stronę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX