Korwin-Mikke w kwestionariuszu TOK FM: Likwidacja podatku dochodowego, euro w 2222, stop wracającej komunie

Korwin-Mikke w kwestionariuszu wyborczym Radia TOK FM: - Wracamy do komuny z każdym rokiem - mówi kandydat partii KORWiN. Przekonuje, że do strefy euro wejdziemy w 2222 roku, a religię w szkole porównuje do befsztyku tatarskiego.
Dziś w ramach akcji "Usłysz swojego prezydenta" na antenie Radia TOK FM gości Janusz Korwin-Mikke, kandydat na prezydenta z ramienia partii KORWiN. Wcześniej jednak polityk wypełnił kwestionariusz wyborczy.

Czy jest pan zwolennikiem podatku liniowego czy progresywnego?

- Jestem zwolennikiem likwidacji podatków dochodowych, jak również podatku od kupna i sprzedaży. Dlatego że te podatki hamują rozwój gospodarczy. To jest karanie za pracę. Jak można karać za pracę, a nagradzać za nieróbstwo zasiłkami dla bezrobotnych.

Czy jest pan zwolennikiem in vitro?

- Każdy ma prawo zrobić sobie in vitro pod dwoma warunkami. Po pierwsze, nie może to być płatne z kieszeni podatnika. Po drugie, można zapłodnić jajeczko, ale nie pobudzać je sztucznie i dzielić. Zabijanie niepotrzebnych zarodków jest niepotrzebne. Po co sobie ułatwiać życie, raz jedno jajeczko, a jak się nie uda to za miesiąc kolejne i tak do skutku.

Czy jest pan zwolennikiem religii w szkołach publicznych?

- Ja jestem przeciwnikiem, ale jeśli będą szkoły prywatne, w jednych będzie religia, a w innych nie. Dlaczego wszędzie ma być tak samo? Ja nie rozumiem. Problem polega na tym, że socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się przeszkody nieznane w żadnym innym ustroju. To jest tak: w jednej restauracji jest befsztyk tatarski, a w innej nie. Tak samo powinno być z religią w szkołach.

Czy jest pan zwolennikiem przywrócenia powszechnego poboru do wojska?

- Wracamy do komuny z każdym rokiem. Ja zdecydowanie do komuny wracać nie chcę. Natomiast chcę, żeby młodzi ludzie w wieku powiedzmy lat piętnastu byli uczeni strzelania z pistoletów w jednostce wojskowej. Tylko strzelania z pistoletów.

Czy jest pan zwolennikiem wprowadzenia euro w Polsce?

- Musimy wprowadzić euro w Polsce i typuję, że odbędzie się to w roku 2222. Jest to bardzo dobra data do wprowadzenia euro w Polsce. Ewentualnie rok 2221.

Czy jest pan zwolennikiem zalegalizowania związków partnerskich jako alternatywy dla związków małżeńskich?

- Alternatywą dla związku małżeńskiego jest niezawieranie związku małżeńskiego. Nie ma innej alternatywy. Nie rozumiem pytania. Jeżeli ktoś chce zawrzeć związek partnerski, to nie będzie alternatywa, tylko inna nazwa związku małżeńskiego. W każdej chwili każda para może iść do urzędu i zawrzeć spółkę cywilną, i tyle. Nie potrzebna jest nowa instytucja. Idziemy, zawieramy spółkę cywilną, która może się nazywać małżeństwo Kowalskiego z Wiśniewską, albo nawet Kowalskiego z Wiśniewskim. Statut spółki może mówić, że wchodzi ona w życie po pocałowaniu się i założeniu obrączek. Nie wiem, po co mielibyśmy tworzyć nową instytucję.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (23)
Korwin-Mikke w kwestionariuszu TOK FM: Likwidacja podatku dochodowego, euro w 2222, stop wracającej komunie
Zaloguj się
 • rot.leszek

  Oceniono 78 razy 30

  Co do "zwiazkow partnerskich" 100 / 100 !

 • 2marcus

  Oceniono 37 razy 17

  Jedyny oprócz Wilka który mówi z sensem o powrocie do normalności. Tylko mentalni komuniści niczego nie potrafią zrozumieć. Normalnemu człowiekowi pozostaje dylemat, Wilk czy Korwin-Mikke?

 • adziek47

  Oceniono 30 razy 14

  Niektóre jego pomysły są tak genialne, że aż niemożliwe do zaakceptowania przez głupich i tchórzliwych wyborców

 • Kamila Bugaj

  Oceniono 4 razy 2

  www.facebook.com/DemokracjaBezposrednia/photos/a.249757315119382.54640.249677948460652/794869790608129/?type=1&theater

 • immersion

  Oceniono 3 razy -1

  A gdzie odpowiedz na pytanie ile kosztuje litr mleka??? ja tu widzę 6 pytań:P
  Jak moj jedyny sensowny czlowiek w tych wyborach odpowiedzial na wszystkie wasze pytania, to na antenie puszczaliscie jako sensację, że wg niego mleko kosztuje ok. 1,5...a tu widzę że poza nim nikt nie znal nawet orientacyjnej ceny:P Powinniscie wręcz go przedstawiać, że jako jedyny odpowiedzial na to pytanie a nie szykanowac za to, że się o 70 gr pomylił...leniwi dziennikarze, przez was będę musiala przez kolejne 5 lat byc świadkiem żenady Komorowskiego

 • hiacentus

  Oceniono 39 razy -1

  A ja myślałem, że TOK FM nie zaprasza kandydatów stosujących przemoc słowną lub fizyczną.

 • zelalem

  Oceniono 39 razy -1

  Jeśli spółka cywilna jest taka świetna, to zlikwidować również instytucję małżeństwa. Będzie prościej!

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 20 razy -8

  "Po co sobie ułatwiać życie"... i korzystać z aut, telefonów, internetu, antybiotyków...
  No faktycznie, po co?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX