Marian Kowalski: Tak - dla podatku liniowego. Nie - dla in vitro [KWESTIONARIUSZ]

Wiceszef Ruchu Narodowego nie chce wejścia Polski do strefy euro. Sprzeciwia się też wprowadzeniu regulacji dotyczących in vitro. Bo jak mówił w TOK FM, w cyklu "Usłysz swojego prezydenta", "tradycyjne metody powoływania nowego życia" są przyjemniejsze i bezpieczniejsze.
Czy jest pan zwolennikiem podatku liniowego czy progresywnego?

Raczej się skłaniam ku podatkowi liniowemu. Ale niski podatek liniowy. Podkreślam, żaden z obecnie obowiązujących w Polsce podatków nie jest idealny.

Czy jest pan zwolennikiem wprowadzenia euro w Polsce?

Polska musi mieć narzędzie do prowadzenia własnej polityki finansowej, czyli złotówkę. Problem tzw. frankowiczów pokazał, że przewalutowanie kredytów może być narzędziem do ratowania tych ludzi w nieszczęściu. Manipulowanie kursem złotego może sprzyjać polityce np. proeksportowej czy proimportowej. Jeśli pozbędziemy się własnej waluty, to nie będziemy mogli się posługiwać tym narzędziem.

Czy jest pan zwolennikiem in vitro?

Uważam, że tradycyjne metody powoływania nowego życia są bardziej przyjemne, bezpieczne i nie dają pola do popisu rozmaitym lobbystom z branży in vitro, którzy chcą się podpiąć do kasy państwowej.

Czy jest pan zwolennikiem religii w szkołach publicznych?

Wolałabym, żeby o tym, co jest w szkole, decydowali rodzice, a nie politycy czy urzędnicy. Gdybym miał potomstwo, to bym posyłał je na lekcje religii.

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Marian Kowalski: Tak - dla podatku liniowego. Nie - dla in vitro [KWESTIONARIUSZ]
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 19 razy 1

  Kochany TokFm ....LITOŚCI !!!

 • cynnik2

  Oceniono 26 razy -10

  Polska to niebezpieczny kraj.
  W normalnych państwach przy wyborach objawia się jeden, dwóch kandydujących matołów i nikt ich specjalnie nie reklamuje, raczej nieszczęście w rodzinie się ukrywa.
  U nas jest ich zatrzęsienie.
  W Polsce poważna, wydawałoby się, rozgłośnia radiowa staje się tubą propagandową dla tych pseudo-kandydatów, czego efektem może być tylko wzrost popularności poglądów tych głupków wśród im podobnych głupków.
  REKLAMA DEBILIZMU ZA DARMO. Oraz niebezpiecznych, często o zabarwieniu faszystowskim, poglądów.
  Czy o to chodzi? Nikt nie wymaga od TOKu aż takiego, hm..., pluralizmu.

 • krukpl

  Oceniono 27 razy -13

  Kto ? Pierwsze słyszę o jakimś Marianie Kowalskim tym bardziej mam gdzieś jego zdanie które nie niej zdaniem wszystkich obywateli
  On kandydat ?:)cóż kolejny przykład ze poza jednym Komorowskim nie warto nawet usłyszeć oponentów ,smutna prawda

 • emerytgw

  Oceniono 28 razy -14

  Następny po Kukizie, Korwinie, Palikocie bałwanowaty, nikczemny kandydat. Niech ci co podpisywali ich poparcie zaczną sie wstydzić

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX