Kowalski krytykuje "naprawdę kiepskie" polskie państwo. I zachwala TOK FM

- Jeśli mamy jakichś ludzi przyjmować do Polski, to spójrzmy na Wschód, na sytuację Polaków. Tam jest krzywda i niesprawiedliwość. I to ze strony zaprzyjaźnionych z nami rzekomo państw - tak Marian Kowalski odpowiadał w TOK FM na pytanie, o ewentualne przyjęcie przez Polskę imigrantów z Afryki.
Gość cyklu "Usłysz swojego prezydenta" zaczął od zachwalania Radia TOK FM. - Jest ciekawe, nie ma tu bzdurnych piosenek, tylko publicystyka. Mogę się dowiedzieć, co w świecie piszczy - mówił kandydat Ruchu Narodowego.

Marian Kowalski zapowiedział w TOK FM, że przed ewentualną II turą wyborów nie udzieli poparcia żadnemu z kandydatów - Po co miałbym to robić? Przecież obaj - i Komorowski, i Duda byli w Unii Wolności - argumentował.

Marian Kowalski jest rozczarowany nie tylko najmocniejszymi kandydatami w walce o prezydenturę. - Jestem rozczarowany tą polską państwowością - mówił w TOK FM. Najlepszym przykładem na poparcie tej tezy ma być polska armia. - Do cywila się wypuszcza najlepiej wyszkolonych żołnierzy, a na ich miejsce przychodzą ciągle nowi poborowi. Obawiam się, że państwo jest naprawdę bardzo kiepskie. Nie mamy sojuszników, pieniędzy, armii i - co najgorsze - celów strategicznych - wyliczał.

Tak - dla podatku liniowego. Nie - dla in vitro [KWESTIONARIUSZ] >>>

Róbmy swoje

Kowalski nie wierzy, że w razie niebezpieczeństwa dostaniemy pomoc od NATO. Ale nie proponuje, by Polska wyszła z sojuszu.

- Putin potrafił złamać jedność europejską i zamienić Pakt Północnoatlantycki w klub dyskusyjny. Ale nie wykonywałbym rozpaczliwych gestów - zostałbym w NATO. Ale robił swoje. Liczmy na siebie. Nie wierzę, że wszyscy będą nas kochać i bronić - mówił kandydat Ruchu Narodowego.

"Możemy się wyłgać"

Marian Kowalski nie zapowiada też wyjścia z Unii Europejskiej. Ale nie jest zachwycony pomysłami Brukseli. Choćby takimi, by nie tylko na państwach południa kontynentu spoczywał ciężar rozwiązywania problemu nielegalnych uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu.

- Mamy ograniczone możliwości socjalne. Możemy się wyłgać z tego problemu - stwierdził.

Zdaniem kandydata na prezydenta, "jeśli już mamy jakichś ludzi przyjmować", to powinni to być Polacy. - Spójrzmy na Wschód, tam jest krzywda i niesprawiedliwość. I to ze strony zaprzyjaźnionych rzekomo z nami rządów. Polacy są prześladowani na Litwie i Ukrainie - przekonywał Kowalski.

W czwartek w Brukseli odbędzie się specjalny unijny szczyt, poświęcony sprawie nielegalnych imigrantów. Od początku roku w Morzu Śródziemnym utonęło ok. 1600 osób, które próbowały dostać się do Europy z północy Afryki.

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Kowalski krytykuje "naprawdę kiepskie" polskie państwo. I zachwala TOK FM
Zaloguj się
 • kamilakarabasz

  Oceniono 27 razy 15

  Chociaż to nie jest bohater mojej bajki, to facet wydaje się rozsądny jeśli chodzi o tę częściową diagnozę, którą tutaj mogę przeczytać. To nic wielkiego, ale prawica już dawno wzięła rozbrat ze zdrowym rozsądkiem, nie mówiąc już o rozumie, więc takie przejawy normalności jakoś cieszą.
  Prawica zagubiła się we mgle, co jest trochę przykre, bo wszyscy tam zajmują się smoleńskimi pierdołami, o ile nie są właśnie zajęci obciąganiem biskupom, a państwo leży i kwiczy.

  Rozmowy nie słuchałem, ale mam nadzieje, że facet nie mówił o budowaniu parafialnych strzelnic.

 • andrzejadamski1

  Oceniono 15 razy 5

  O dziwo Kowalski mówi rozsądniej niż Bredzisław.

 • klemenko

  Oceniono 6 razy 2

  Jakichś, nie jakiś!

 • winterm

  Oceniono 13 razy 1

  Kowalski nazywa profesora Baumana "żydowskim zbrodniarzem" - prowadzący nic, ani dudu, nie pyta o cień dowodu dla obelgi, nie koryguje, zero reakcji.
  Braun mówi o kondominium pod żydowskim patronatem - prowadzący nic, ani be, ani me, ani kukuryku.
  Niestety, redaktor Wróbel nieraz dobrze punktuje władze i lewicę, natomiast w rozmowach z brunatną ekstremą jest totalnie zagubiony i nieobecny.Sporadyczne życzliwe ironiczne przerywniki nie trafiają w punkt.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 36 razy -2

  Państwo polskie jest kiepskie... A kandydowanie na jego prezydenta....Pana Kowalskiego...JEST NA TO KORONNYM DOWODEM....

 • kat-kk

  Oceniono 9 razy -3

  Z ryja prawdziwy katolik,z głowy, ukryty Wolak.Taki kandydydat na prezydenta,na jakiego Wolska zasługuje.Taki pan Edzio, z katolickiej strzelnicy.Czy jeszcze ,takiego prezydenta, potrzeba ci Polsko?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX