Marcinkiewicz o PiS: Ideowo Radio Maryja, gospodarczo Samoobrona. To już inna partia

"PiS przyjęło ideowy program Radia Maryja i gospodarczy program populistycznej Samoobrony, a nawet ich sposób prowadzenia polityki" - ubolewa w "Rzeczpospolitej" Kazimierz Marcinkiewicz. Ostro ocenia też kampanię prezydencką. Nazywa ją "kuriozalną i plastikową".
"Kuriozalna, sztuczna, tabloidalna i plastikowa" - mówi o kampanii wyborczej Kazimierz Marcinkiewicz, były premier i polityk PiS, w rozmowie dla "Rzeczpospolitej".

"To jest kuriozum tej kampanii"

Dalej Marcinkiewicz wskazuje, że kampania jest "nudna i niejako nie na temat". Byłemu politykowi brakuje dyskusji nad stanem demokracji i gospodarki. Wskazuje, że jeśli już poruszane są tematy poważne, to albo wykraczają one poza kompetencje głowy państwa, albo podlane są populistycznym sosem. "To jest kuriozum tej kampanii. Padają propozycje, których prezydent nie jest w stanie zrealizować" - ubolewa.

"On prowadzi najbardziej dynamiczną kampanię" - mówi o Andrzeju Dudzie Marcinkiewicz. "Jest też bardzo pracowity. Pozytywnie mnie tym zaskoczył" - dodaje. Jednocześnie jednak wskazuje, że w jego zachowaniu brak swobody i samodzielności. "Brakuje mu siły naturalnego lidera i zwycięzcy. Nie przekonał mnie do siebie" - zaznacza.

"To już inny PiS"

Marcinkiewicz sugeruje też, że PiS nie ma poważnego programu gospodarczego. Zaznacza, że większość jego twórców z lat 2005-2007 już z PiS odeszło. "Partia przyjęła ideowy program Radia Maryja i gospodarczy program populistycznej Samoobrony, a nawet ich sposób prowadzenia polityki. To już inny PiS" - kwituje.

Cała rozmowa w najnowszej "Rzeczpospolitej"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (40)
Marcinkiewicz o PiS: Ideowo Radio Maryja, gospodarczo Samoobrona. To już inna partia
Zaloguj się
 • adamofsky

  Oceniono 60 razy 52

  PIS przyjął zadanie skupienia wokół siebie wyborców o antypostępowej wrażliwości a Antoni zabezpiecza, żeby nie wygrali wyborów.. Brawo PIS.. Polska was potrzebuje..

 • precz_z_komunia

  Oceniono 40 razy 36

  Zawsze to miło jak jakiemuś katolikowi wymsknie się prawda o swoim środowisku.
  Prawda ich wyzwoli!

 • ciemnyluddd

  Oceniono 30 razy 28

  Nie bedzie. Zyd plul nam w twarz...Tylko ksiedzu wolno

 • bihepi

  Oceniono 27 razy 21

  Te, Kazik.
  Ty na RADYJO złego słowa nie mów, bo cię koledzy z Opus Dei za uszy wytargają.
  I w mediach "reżimowych" brylować zakażą.

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 17 razy 13

  YES,YES,YES

 • rpal

  Oceniono 5 razy 5

  aż się prosi dedykacja piosenki, Kaziu zakochaj się...

 • czytelnik52

  Oceniono 4 razy 4

  Krzywousty fizyk pracuje nad poprawą tragicznego wizerunku. Jeżeli platforma skorzysta z usług tego marionetkowego gościa jak z Kamińskiego, to już po niej!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX