Kaczyński dla "wSieci": Co jeśli Duda nie wygra? "Już dziś zajmuje wybitne miejsce w naszym obozie"

Wygrana w wyborach to dla PiS przede wszystkim powrót do prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego, "lewarowanie pozycji naszego kraju". A przegrana? Kaczyński nie chce się zajmować takim scenariuszem. "Z pewnością już dziś Andrzej Duda zajmuje wybitne miejsce w naszym obozie, tu nie ma najmniejszej wątpliwości" - mówił prezes PiS w rozmowie z tygodnikiem "wSieci".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Kaczyński dokonał też oceny mniej popularnych kandydatów w wyborach prezydenckich. Słabe notowania Magdaleny Ogórek pokazują, że "Leszek Miller płaci dziś za swoją nieprzemyślaną politykę". Nie chodzi jednak o nieznaną kandydatkę, a "trzymanie się obozu PO".

Paweł Kukiz natomiast odbiera głosy najmocniejszym kandydatom. "Z pewnością gdyby nie Paweł Kukiz, notowania Andrzeja Dudy byłyby jeszcze wyższe" - uważa Kaczyński.

Koalicja? "Nie wiadomo, co jutro wymyślą"

Prezes PiS porusza również temat ewentualnej koalicji w przyszłej kadencji parlamentu. "My w żadnym razie nie rezygnujemy z planu uzyskania samodzielnej większości. Mamy za sobą doświadczenie rządzenia z koalicjantami, o których nie wiadomo, co jutro wymyślą" - skrytykował. Czy Kukiz i Korwin-Mikke mogą osiągnąć dobry wynik w jesiennych wyborach? "Palikotowi się udało, ale on miał jednak potężne poparcie medialne" - stwierdza.

Zniesławianie za pieniądze

Prezes PiS poruszył też kwestię wypowiedzi szefa FBI. Jego zdaniem Polska powinna "wydawać spore pieniądze na promowanie prawdy". Uściślił, że chodzi m.in. o filmy ze znanymi aktorami i najlepszymi reżyserami, by dotrzeć do opinii światowej.

Mówienie o marginesie, który "obciąża cały naród", ma pojawiać się natomiast w innych polskich filmach - "Idzie" i "Pokłosiu".

"To już ma praktyczne skutki. To już dotyczy każdego Polaka, który choćby turystycznie wyjeżdża za granicę. To odwrócenie prawdy straszliwie nas poniża" - ocenił Kaczyński.

Ponadto prezes PiS uważa, że "elity" zgadzają się na zniesławianie Polski "za pieniądze, za granty gotowi są na wszystko, na wsparcie każdej bzdury i odwrócenie każdej prawdy". "Pewna część pójdzie na wszystko za dosłownie parę groszy" - mówi.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Kaczyński dla "wSieci": Co jeśli Duda nie wygra? "Już dziś zajmuje wybitne miejsce w naszym obozie"
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 38 razy 32

  Jak wybitne to miejsce, najlepiej widać po tym co Duda mówi o "smoleńskiej wierze"... Dlatego PIS to już nie jest żaden "obóz polityczny"...To tylko TABOR SMOLEŃSKI...który naprawdę opustoszeje dopiero po wyborach parlamentarnych... My Polacy możemy mieć sobie wiele do zarzucenia...ALE NIE POWSZECHNY IDIOTYZM !

 • zbysio47

  Oceniono 31 razy 27

  Jesli duda nie wygra ??? wybory sfalszowane oczywista oczywistosc mezowie zaufania pilnujacy wyborow ????? przekupieni itd

 • precz_z_komunia

  Oceniono 20 razy 20

  Jak nie wygra to Pislamiści wyprowadzą do reszty pieniądze ze SKOK i uciekną jak Janukowycz do Bladego Mola.

 • chri-s48

  Oceniono 17 razy 15

  "Czy Kukiz i Korwin-Mikke mogą osiągnąć dobry wynik w jesiennych wyborach? "Palikotowi się udało, ale on miał jednak potężne poparcie medialne" - stwierdza prezes."

  Zachowuj się jak człowiek a nie jak populista i obrażona dama - też będziesz miał potężne poparcie medialne. Na razie negacja wszystkiego i czarne wizje nie są w modzie.

 • raab2

  Oceniono 9 razy 9

  .."Już dziś zajmuje wybitne miejsce w naszym obozie"..
  Nie sądzę żeby to było specjalnie trudne....

 • tokfm_acz_kolwiek

  Oceniono 7 razy 7

  Czy wybitniejszy od tableta Glińskiego(?), tamten przynajmnij był elektroniczny, ten dudowy analog ma wyraźnie widoczne sznurki którymi jest manipulowany.

 • gossam.2

  Oceniono 5 razy 5

  Głos oddany na Kukiza to w drugiej turze głos oddany na Dudę. I PIS i Kukiz mówią o tym już otwartym tekstem. Tak samo jak o przyszłej koalicji bo każdemu z nich marzy się władza.

 • arvelli_net

  Oceniono 5 razy 5

  ... wybitne miejsce... na szczycie kupy :)

 • tokfm_acz_kolwiek

  Oceniono 4 razy 4

  Mentne ścieżki zrytego umysłu, "odwrócona prawda", który to już obrót wokół kociego ogona, siewco wiatru?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX