Tym: Zamiast obietnic wyborczych - mycie szyb w pendolino

Stanisław Tym deklaruje, że obietnice składane przez "zadufanych w sobie" kandydatów na prezydenta nie robią na nim wrażenia. "Uwolnić gospodarkę, przekazać państwo obywatelom, obniżyć, powiększyć, skasować, wdrożyć - słyszę zewsząd. A ja bym wolał, żeby zacząć od mycia szyb w pendolino, tym symbolu aspiracji naszych decydentów" - napisał w "Polityce".
Stanisław Tym zdecydował już, na kogo zagłosuje w wyborach prezydenckich. Ale gdyby się wahał, kandydaci nie ułatwiliby mu wyboru. Bo jak napisał w "Polityce", "na ostatniej prostej kampanii" prezydenckiej "idą w trupa".

Ścigają się między innymi na propozycje dotyczące nowej konstytucji. Jak przypomniał Tym, według Andrzeja Dudy "ustawa zasadnicza z 1997 r. jest - delikatnie mówiąc - zła, pisali ją bowiem ludzie wychowani w czasach komunizmu i zależności od Związku Radzieckiego"."Tę nową i dobrą powinni napisać młodzi, patrzący na świat innymi oczami. Kandydat Duda nie musiał nawet wyjaśniać, że chodzi mu o oczy Jarosława Kaczyńskiego. W trupa idzie dwuprocentowy kandydat Janusz Palikot. Liczba posłów ma zależeć od frekwencji w wyborach. Tylko wtedy, gdy wyniesie ona 100 proc., w Sejmie mogłoby zasiąść 460 osób. A jeśli w dniu wyborów parlamentarnych nagle nad Polską oberwie się chmura tysiąclecia, taka od Odry do Bugu, to Sejm na cztery lata będzie można wynająć na imprezy żużlowe. Jak Stadion Narodowy" - komentuje felietonista i satyryk.

Lepiej umyć szyby

Duże wrażenie na Tymie zrobiła odpowiedź Janusza Korwin-Mikkego, który, rzecz jasna, też chce nowej konstytucji, na temat wejścia Polski do strefy euro. Według europosła najlepszą datą jest rok... 2222.

"Obietnice zadufanych w sobie kandydatów nie robią na mnie wrażenia. Uwolnić gospodarkę, przekazać państwo obywatelom, obniżyć, powiększyć, skasować, wdrożyć - słyszę zewsząd. A ja bym wolał, żeby zacząć od mycia szyb w pendolino, tym symbolu aspiracji naszych decydentów. Jechałem ostatnio z Warszawy do Katowic i przez brudne okna, tak jak nasi prezydenccy kandydaci, też nie mogłem zobaczyć prawdziwej Polski" - ocenił Stanisław Tym.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (47)
Tym: Zamiast obietnic wyborczych - mycie szyb w pendolino
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 113 razy 75

  Pan Tym jak dziecko, naiwnie myślał, że kandydaci mają coś do zaprezentowania poza własnymi osobami? Nie wierzę. Przecież jest oczywistą oczywistością, że przed każdą kampanią przedwyborczą obietnicom nie ma końca. A po kampanii życie toczy się swoim torem, zwyczajnym, takim, gdzie władza ma prawa, lud ma obowiązki. A mycie okien w pendolino to taka fanaberia Tyma- przecież, jak już poświęcone i wstęga przecięta, może jeździć umorusane.

 • ksks3

  Oceniono 65 razy 51

  "żeby zacząć od mycia szyb w pendolino"
  Wielce szanowny Mistrzu !
  Pańska sugestia niesie w sobie zalążek kłopotów. Mycie szyb to wcale nie taka prosta sprawa . Do tego trzeba się przyłożyć A ja nie posądzam naszych kandydatów ani o umiejętności ani o chęć do pracy. Wszak ich starania maja na celu załatwić sobie wygodne życie przy minimalnym wkładzie własnego zaangażowania. A Pan z tymi szybami . A co będzie jak zepsują ?

 • mara571

  Oceniono 67 razy 51

  Mycie szyb w pendolino powinni byc zadaniem dla tych politykow, ktorzy to cudo kupili.

 • arvelli_net

  Oceniono 69 razy 51

  ... bardziej do pasienia gęsi im pasuje niż do mycia szyb! Tam trza pomyślunku :)

 • rumburak1960

  Oceniono 56 razy 32

  Tymowi to wy wszyscy możecie skoczyć na ...warsztat.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 63 razy 27

  Kampania "paprotek wyborczych drugiej świeżości"... jest "sformatowana" głównie na stereotypy w forach internetowych i w ogródkach piwnych.. (złodzieje, myślą tylko sobie, zaganiają ludzi do roboty, aż do śmierci, chcą wywołać wojnę, doprowadzili kraj do ruiny, liżą tyłek Amerykanom, wygonili 3 miliony ludzi za granicę, zadłużyli kraj, obżerają się ośmiorniczkami...i wreszcie...Czas Na Zmiany!... Tylko kiedy popatrzeć na tych którzy mieliby te zmiany zrealizować... TO PRZECHODZĄ CIARKI PO PLECACH... Taka kampania, jaki wyborczy "target"...Ale reszta zapracowanych Polaków też gdzieś jest i niema za dużo czasu do przesiadywania na forach....

 • maxthebrindle

  Oceniono 27 razy 23

  Polska klasa polityczna, ta obecna i aspirująca, dzięki calkowitej bezkarności nauczyla się, że mozna obiecać wszystko, starając się o posadkę, a potem robic dokładnie nic, poza trzepaniem kasy i budowaniem sobie kontaktów, zapewniających spokojne zycie po zakonczeniu kariery. Cokolwiek polski polityk nie zrobi, nie powie, nie ukradnie, jakiegokolwiek prawa nie złamie - przeważnie pozostaje bezkarny.
  Gdy słucham obietnic przedwyborczych obecnych kandydatow nabieram przekonania, że w następnych wyborach ich następcy (albo moze i oni sami) będa obiecywać zabudowane działki na Marsie, sute emerytury od dia pierwszej komuni, odzyskanie Lwowa oraz budowe kolonii w Australii...

 • cymba-lista

  Oceniono 21 razy 21

  Niech myją ale z zewnątrz i w czasie jazdy.

 • kotmiki

  Oceniono 28 razy 20

  Zgoda; była to parada klaunów i blagierów świadczaca o niedojrzalości politycznej polskich elit .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX