"Małpi cyrk. Nie można Palikota stawiać obok wariata" - komentatorzy o debacie w TVP

- To była karykatura kampanii wyborczej. Erupcja demagogii zalała nie tylko ul. Woronicza, ale całą Warszawę - tak debatę w TVP ocenia Bogusław Chrabota. Według Waldemara Kuczyńskiego zamiast debaty wyborczej zaserwowano nam "małpi cyrk".
Komentatorzy "Poranka Radia TOK FM" nie zostawili suchej nitki na debacie prezydenckiej w telewizji publicznej.

- To nie miało sensu. Jeden chce króla, drugi krzyża w koronie i wymyśla wszystkim do masonów. Magdalena Ogórek nie była nachalna, ale też niewiele miała do powiedzenia - ocenił Jan Ordyński z TVP Info i "Przeglądu".

Według Bogusława Charboty dobrze, że Bronisław Komorowski nie pojawił się w TVP. - To była karykatura kampanii wyborczej. Erupcja demagogii, która miała tam miejsce, zalała nie tylko ul. Woronicza i Mokotów, ale całą Warszawę - mówił w TOK FM redaktor naczelny "Rzeczpospolitej".

Najostrzej o debacie z udziałem 10 kandydatów na prezydenta wypowiadał się Waldemar Kuczyński. Zdaniem byłego ministra w rządzie Tadeusza Mazowieckiego "to był małpi cyrk". - Wytrzymałem jedną rundę - odpuściłem sobie. Nie można tych wszystkich ludzi stawiać na jednym poziomie. Np. nie można Palikota postawić obok wariata. To właśnie Janusz Palikot wypowiadał się poważnie.

"Kandydaci, którzy są wariatami, potwierdzili, że są wariatami" - Wielowieyska podsumowała debatę w telewizji publicznej>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (69)
"Małpi cyrk. Nie można Palikota stawiać obok wariata" - komentatorzy o debacie w TVP
Zaloguj się
 • kotmiki

  Oceniono 138 razy 94

  Ta debata pokazała,że Polska nadal lezy w kręgu kultury azjatyckiej.
  Jedynie P.Palikot wyróżniał się swoją europejskością

 • mirekch60

  Oceniono 105 razy 83

  Jedynym celem jest dojście hierarchów kościelnych do władzy i dojdą,mamy to jak w banku. To wtedy zatęsknimy za Palikotem.

 • peter-321

  Oceniono 121 razy 73

  Nawet Komorowski nie jest w stanie dorownac w czymkolwiek Palikotowie , czlowiekowie o wszechstronnej wiedzy , w wypowiedziach pelen konkretow , rzeczowosci, obejmujace caly spektrum zadan stojacych przed politykim pelnej wartosci, Prezydentem. Tylko intrygi w PO i zagrozenie dla pozycji Tuska , Sikorskiego, Schetyny itd., doprowadzily do pozbycia sie Palikota z PO. Jego glupawe czasami , a moze i zaskakujace w oprawie wystepy mialy obok wizualnego aspektu pelno tresci, ktora nikt pozniej sie nie zajmowal, bo swinski ryj byl ciekawszy dla mediow. Pisze w Radiu-Zet nawiedzony dzis sluchac, wszyscy go opuscili, a co znaczy wszyscy, a to sa interpretacej nieukow. Ci nielojalni myslacy o sobie jak Nowacka, Grodzka chcacy dublowac Palikota w wyborach, Rozenek ktory robi nastepna Volte po wczesniejszej rozlace z Urbanem , a i Kwasniewski z Kaliszem okazali sie niegodnymi wspoltowarzyszami. Kalisz , to jest wybitny poslizgowy numer , asekurant i piewca prezydenckich goleni. Wczorajszy wystep Palikota obnazyl glupote i prymityw i pokazal jak jest Polska poprzez tych pozostalych kandydatow. Wybitny Ciemnogrod za sprawa kazdej dotychczasowej wladzy. Media rzucily sie w koncowce jak zawsze na Kukiza powtarzajac swoja marketingowa strategie jak z KM przed wyborami PE, czy wczesniejszym sukcesem Palikota do Sejmu. Media to najwieksze medialne prymitywne wszarze i demontazysci jednosci Polakow. To one nakrecaj atmosfere o wyborach od wyborow do wyborow, i na koncu ciagna ja w zadyszce na okragla bedac calkowicie wypalone, nienaturalne , emocjonalne w sposob niekontrolowany. Polska jest calkowicie rozhustana i poirytowana politycznie emocjonalna, i taka pozostanie majac tym samym zagwarantowane swoje polityczne pieklo i bagno.

 • sobiepan11

  Oceniono 89 razy 71

  Trzeba bardzo dużo złej woli, żeby nie widzieć, że żaden z kandydatów nie dorównuje Palikotowi ani klasą ani inteligencją. Jego wizja państwa co prawda byłaby bolesna dla kleru, polityków, urzędników i kilku innych grup interesów, ale dla Polski i Polaków byłaby zbawienna. Niestety ci, którzy wierzą w gadające węże, wpadają w panikę, że po wygranej Palikota nie mieliby kogo całować po rękach,

 • wejsunek47

  Oceniono 75 razy 61

  fakt..to była żenada... i w osobie kandydatów i w sposobie organizacji..... szkoda ,że np. nie odbyło się to w tańcu na łyżwach albo "jak oni skaczą"...

 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 54 razy 46

  Zaskakująco słabo wypadł w tym zestawieniu Duda. Spodziewałem się, że będzie brylował w tym towarzystwie. Niespodziewanie najlepiej wypadł Palikot.

 • gomelsky66

  Oceniono 48 razy 40

  Prawie cały elektorat Palikota przepłynął do ignoranta Kukiza.Szkoda,że Palikot swego czasu uległ Siwcowi i wymyślał przejęcie lewicy.Dzisiaj miałby spokojnie 15%.Kukiz to nawet nie Dyzio Marzyciel.Prawi dyrdymały.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 35 razy 31

  Tak to był "małpi cyrk"! Ale w trakcie tego żenującego widowiska pojawił się niezwykle interesujący pomysł ze strony Palikota. Jego sens był taki: Jeśli do wyborów parlamentarnych idzie 46% wyborców to oferuje się tym z najlepszymi wynikami fotele sejmowe czy senackie tylko w liczbie 46 % możliwych do zajęcia.
  Czyli niegłosowanie jest przyjmowane jako wotum nieufności wobec kandydatów. Jest to o wiele sensowniejszy pomysł niż JOW-y Kukiza. Wiąże ponadto z wyborcami nie tylko ewentualnego posła, czy senatora. Wiąże także partię którą kandydat reprezentuje. Obecnie im mniej ludzi idzie do wyborów tym lepsze wyniki ma PO i PiS. Szkoda byłoby gdyby ten cenny pomysł umknął z pamięci widzom i wyborcom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX