Wyborcza klęska SLD. Miller odgryza się Żakowskiemu za "bolesny ząb lewicy" i każe odejść z dziennikarstwa. Jest bezlitosna riposta

Wybory prezydenckie okazały się tak dotkliwą klęską dla Magdaleny Ogórek i SLD, że Jacek Żakowski wezwał Leszka Millera do ustąpienia. - To raczej Żakowski powinien ustąpić z dziennikarstwa - odparował szef SLD w Poranku Radia TOK FM. - To jest różnica między liderem lewicy, jakim jest Ed Miliband, a postkomunistą, jakim jest Miller - odpowiada Żakowski w rozmowie z Tokfm.pl.
- W tym tygodniu trzeba wyrwać dwa bolesne zęby polskiej lewicy: Millera i Palikota - tak Jacek Żakowski skomentował w Poranku Radia TOK FM fatalny wynik Magdaleny Ogórek w wyborach prezydenckich. Zdanie to musiało mocno dotknąć Leszka Millera, który gościł dziś w Radiu TOK FM u Jana Wróbla.

"Miller szuka konserwatywno-liberalnego koryta"

- Pan redaktor Żakowski nawet wysłał mnie do więzienia, teraz chce mnie usunąć z polityki. Mogę się odwzajemnić i powiedzieć, żeby w takim razie pan Żakowski, który tak jednostronnie się angażuje po stronie PO, usunął się z dziennikarstwa - stwierdził szef SLD.

- Ewa Kopacz i Bronisław Komorowski by się zdziwili, słysząc, że angażuję się po ich stronie. Mamy raczej przeciwne wrażenie, ja też takie mam - odpowiedział Żakowski w rozmowie z Tokfm.pl. - Angażuję się raczej po stronie lewicy, a Miller szuka konserwatywno-liberalnego koryta, z którego może się wypaść - dodaje publicysta "Polityki", wskazując na kampanię Magdaleny Ogórek i dokonania Millera z okresu jego rządów, od sprawy więzień CIA po zamykanie barów mlecznych.

"Gdyby Miller miał odrobinę honoru..."

Żakowski podkreślił, że Miller nie powinien już więcej kompromitować lewicy swoją obecnością. - Każdy człowiek, który miałby odrobinę honoru, po doprowadzeniu poparcia do takiej katastrofy bez słowa by się usunął. To jest różnica między liderem lewicy, jakim jest Ed Miliband, a postkomunistą, jakim jest Miller - podkreślił publicysta, nawiązując do odejścia przywódców partii, które poniosły klęskę w wyborach w Wielkiej Brytanii.

Jego zdaniem szef SLD będzie "trwał za wszelką cenę", nie licząc się ze skutkami swojego postępowania - zarówno dla swojej partii, lewicy, jak i całego kraju. - Gdybym był redaktorem naczelnym pisma i doprowadził je do takiej ruiny, tobym odszedł - deklaruje Żakowski.

Miller to Schettino polskiej lewicy?

Miller w Poranku Radia TOK FM przyznał, że jak na razie nie ma mowy o jego dymisji. Zapewnił też, że SLD znajdzie się w przyszłym Sejmie. - Pytanie, w jakiej formule - zastrzegł, wskazując na konieczność stworzenia szerokiej lewicowej koalicji.

- Gdyby lider formacji politycznej na kilka miesięcy przed wyborami mówił, że nie wejdzie do Sejmu, byłoby to dziwne - komentuje Żakowski. - Nie wchodziłbym na prom, którego kapitanem jest Schettino. A gdybym już się na nim znalazł, tobym wysiadł. I to jest moja dobra rada dla polityków SLD - kwituje Żakowski.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (258)
Wyborcza klęska SLD. Miller odgryza się Żakowskiemu za "bolesny ząb lewicy" i każe odejść z dziennikarstwa. Jest bezlitosna riposta
Zaloguj się
 • boykotka

  Oceniono 585 razy 521

  Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy ( Leszek Miler ) -

  Więc kończ waść i wstydu oszczędź ......

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 301 razy 229

  Brawo, redaktorze! Nareszcie ktoś opiniotwórczy to mówi: Miller to zakała polskiej lewicy. Cyniczny macher, dobry w pozbywaniu się konkurentów i koteryjnym dupniaku. Jego lewicowość zasadza się na tym, że reprezentował elektorat dziadków partyjnych. Miller w formalinę! Do magazynu osobliwości. Na wystawę politycznych patologii. Paszoł won!

 • onoma7

  Oceniono 244 razy 186

  Miller swoim zachowaniem wobec krytyków coraz bardziej przypomina Kaczyńskiego

 • henrykkin

  Oceniono 202 razy 170

  Jestem bezpartyjny,stąd łatwiej mi wyrazić opinię.Wydawało się,że Leszek Miller honor ma i po bezprzykładnej klęsce odda stery lewicy. W SLD i w Ruchu Palikota jest sporo wartościowych polityków,czas ich właśnie nastał. W tej pyskówce racje red.Żakowskiego są logiczne i wymierzalne,za szefem SLD - oprócz niewątpliwej inteligencji i wprawy w dyskusjach- nic już nie przemawia.

 • zydgejmasoncyklista

  Oceniono 145 razy 131

  To będzie historyczny przykład przyspawania się starego komucha do stołka. Trzeba młota pneumatycznego, żeby zepchnąć go w końcu w czeluść politycznego niebytu.

 • jur.jam

  Oceniono 122 razy 108

  Miller już raz dał ciała jak zdołował parte z 40 % na 10 % poparcia realizując politykę gospodarczą dokładnie odwrotną niż lewicowa / pomysł podatku liniowego ,likwidacja ulg studenckich , barów mlecznych itd./ właził tył episkopatowi , mywać że elektorat lewicowy to już ma a teraz weźmie głosy prawicy ..prawica go olała a wyborcy lewicowi uciekli od niego i został z ręką w nocniku !!!! Kończ waść wstydu oszczędź ....

 • wiski12

  Oceniono 131 razy 99

  Pan Miller już drugi raz zniszczył lewicę w Polsce.Panie Miller może już czas zaszyć się w puszczy i tam dożyć swego czasu.Człowiek honoru tak by postąpił,ale komu ja piszę o honorze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX