Europoseł PiS o zamykaniu Komorowskiego w klatce. Duda komentuje: "Wojciechowski jest szefem zespołu ochrony zwierząt..."

"Według standardów UE, dla kur zalecany jest wolny spacer, a nie klatka. Odwrotnie dla prezydenta Komorowskiego" - napisał na Twitterze europoseł PiS i współpracownik Andrzeja Dudy Janusz Wojciechowski. O wpis pytali Dudę dziennikarze podczas konferencji prasowej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Janusz Wojciechowski po pierwszej turze wyborów zaczął kierować punktem pomocy prawnej, tzw. "Dudapomocą", którą kandydat PiS na urząd prezydenta otworzył w Warszawie, w miejscu wcześniejszego Muzeum Komorowskiego i Bronkomarketu.

Wpis na Twitterze o zamykaniu Bronisława Komorowskiego wzbudził wiele kontrowersji.Niedługo później Wojciechowski zamieścił wyjaśnienie: "Przepraszam, miałem na myśli Pałac Prezydencki, jako 'złotą klatkę', w której Pan Prezydent czuje się lepiej, niż na ulicy. Mea culpa!" - tłumaczył.Dziennikarze zapytali Dudę o wpis współpracownika podczas konferencji prasowej z szefem "Solidarności" Piotrem Dudą i szefem OPZZ Janem Guzem. Początkowo stwierdził, że wpisu nie zna i nie wie, co Wojciechowski miał na myśli.

Dopytywany mówił: - Pan Janusz Wojciechowski jest szefem zespołu ochrony zwierząt w PE i rozumiem, że wypowiadał się w sprawie klatek dla kur również w obronie ich życia, ich zdrowia i tego, w jakich warunkach są przechowywane, hodowane.

Spytany o to, jak by się czuł, gdyby ktoś w ten sposób napisał o nim, odparł, że "człowiek, który jest w polityce od wielu lat, jest uodporniony na tego rodzaju uwagi".Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (67)
Europoseł PiS o zamykaniu Komorowskiego w klatce. Duda komentuje: "Wojciechowski jest szefem zespołu ochrony zwierząt..."
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 59 razy 47

  Kultura wypowiedzi większości polityków sięgnęła dna. Co smutniejsze, pozwalamy, żeby taki poziom kultury eksportować. Najwyraźniej kandydatowi Dudzie, ogłaszanemu jako obyty i kulturalny, taki sposób wypowiedzi nijak nie przeszkadza. Może by przeszkadzał, gdyby dotyczył jego?

 • demolka666

  Oceniono 52 razy 40

  pisowska gnida zostanie na zawsze pisowską gnidą... tak się zastanawiam, czy ludzie komorowskiego mają tym samym odpowiadać?...

 • munkela

  Oceniono 39 razy 33

  Europoseł PiS Janusz Wojciechowski powinien zajmowac sie tym za co placa mu podatnicy krajow Unii Europejskiej !

  To oni placa mu pensje a nie PiS !

  Podatnicy Danii, Francji czy tez innych krajow NIE maja obowiazku ponosic kosztow kampanii prezydenckiej pana Dudy i kolejnych , zwiazanych z ta kampania, pomyslow.

  Aktywnosc pana Wojciechowskiego w Parlamencie UE, ujmujac rzecz bardzo delikatnie, pozostawia bardzo wiele do zyczenia.

 • adamofsky

  Oceniono 42 razy 32

  Orły.. kuźwa..

 • white_lake

  Oceniono 44 razy 30

  to nie PiS tylko CiP - chamy i prostaki

 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 41 razy 29

  Ojczyznę bez Dudy racz nam wrócić Panie. Amen.

 • korek105

  Oceniono 45 razy 27

  Nie glosujcie na pisowskiego klamce A.Dude.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX